- Що таке "загар"?
- Важливий догляд не тільки "до", але і "після" засмаги
- Поради для збереження краси шкіри влітку
Настає літо, і ми всі хочемо стати ще більш красивими, і багато хто мріє про засмаглій шкірі. Ми хочемо отримати заряд здоров'я на цілий рік, насолодившись морем, сонцем і свіжим повітрям. Як досягти бажаного без шкоди для здоров'я шкіри, і як зберегти якомога довше отриманий результат?
· · · Що таке "загар"? · ·
Цікаво, що ж таке загар за своєю суттю? Виявляється, це захисна реакція організму на вплив ультрафіолету. Крім потемніння шкіри організм реагує на перебування під сонцем ще й потовщенням рогового шару епідермісу. Це корисна інформація для осіб, схильних до вугрової хвороби: вони можуть помітити погіршення стану шкіри після інсоляції.
Як з'являється засмага? Спочатку відзначається первинне зміна кольору, обумовлене перерозподілом і молекулярними змінами в уже існуючому меланине. Другий етап засмаги відбувається поступово, протягом декількох годин і днів. У цей час посилюється синтез меланіну і його транспортування в клітки шкіри - кератиноцити. У людей зі світлою і дуже світлою шкірою (I, II тип шкіри по Фітцпатріку) генетично обумовлений синтез феомеланина замість звичайного еумеланіна. У феомеланина більш слабке і короткочасне захисну дію від ультрафіолету. При I і II фототип шкіри потрібно більш сильний захист від ультрафіолету і догляд за шкірою після сонця.
· · · Важливий догляд не тільки "до", але і "після" засмаги · · ·
Якщо фотозащіту почали використовувати вже багато, то про важливість догляду за шкірою "після засмаги" пам'ятають одиниці. А його абсолютно не можна ігнорувати! Адже саме літній відпочинок поєднує в собі багато агресивних для шкіри факторів, головний з яких - ультрафіолет. Як краще доглядати за шкірою після засмаги, щоб зберегти її здоров'я, а заодно і шоколадний відтінок довше?
Не допускайте пересушування шкіри:
- не слід відвідувати солярій відразу слідом за відпочинком на сонці;
- не забувайте про водні процедури, особливо якщо ви купалися в солоній морській воді або у воді з додаванням хлору;
- Не приймайте занадто гарячих ванн;
- використовуйте щадні кошти для очищення шкіри.
Сонце, морська сіль або вода з хлором сприяють тому, що шкіра сохне і лущиться. Разом з лусочками епідермісу слущивается і загар. Засоби "після сонця" уповільнюють цей процес, і коричневий відтінок шкіри зберігається довше. Вони містять зволожуючі компоненти, антиоксиданти, рослинні екстракти, термальну воду. Завдяки їм шкіра, що зазнала ультрафіолетового опромінення, знову стане м'якою і еластичною.
Отже, яким арсеналом масок, флюїдів, кремів після засмаги ми маємо? Вибір засобів досить різноманітний.
- Термальна вода ( Авен , Урьяж , Лібрідерм ) Наноситься після вмивання і перед нанесенням крему вранці, надлишки вологи видаляємо серветкою. Потім воду можна використовувати протягом дня з метою освіжити шкіру і після душа. Безпосередньо на сонці термальну воду не наносите: в цьому випадку краплі грають роль лінз, і на шкірі з'являються опіки.
- Марка Авен пропонує відновлює Крем-гель після сонця , Причому є і окрема форма для дітей , Вікова категорія 3+. Зверніть увагу: дітям до 3 років категорично не рекомендується перебування під прямими сонячними променями!
- серія Саніссім від фірми Ліерак призначена для профілактики фотостаріння: сонцезахисний тонізуючий флюїд з SPF 30 або 50 (В залежності від фототипу і інтенсивності УФІ) наноситься на обличчя, шию, область декольте, а відновлює сироватка на ту ж зону - після засмаги.
- Бальзам-маска для волосся Пантенол марки Лібрідерм і маска Фітокератін марки Фіто пропонують догляд і відновлення для пошкодженого, в тому числі ультрафіолетом, волосся.
Незважаючи на великий набір засобів "до" і "після засмаги" уникайте тривалого перебування під прямими сонячними променями! Продовжуйте догляд "після засмаги" ще кілька днів по приїзду з відпустки, це поліпшить стан шкіри і довше збереже ваш загар.
· · · Поради для збереження краси шкіри влітку · · ·
Для профілактики фотоповрежденія шкіри після засмаги і для збереження її краси рекомендуємо виконувати нескладні правила.
- Обмежуйте час перебування під прямими сонячними променями в пік сонячної активності - з 11:00 до 16:00.
- Щодня використовуйте засоби фотозахисту в залежності від фототипу шкіри.
- Забезпечуйте достатнє надходження в організм води, вітамінів Е, С, коензиму Q10 .
- Грамотно застосовуйте засоби після засмаги.
- Обмежуйте відвідування солярію.
- Уникайте в перші пару тижнів процедур, що сприяють злущування шкіри: домашні маски з огірком, лимоном, відбілюючі засоби, відвідування сауни і лазні.
- Уникайте травматичних, ін'єкційних процедур (пілінг, біоревіталізація) в перші 3-4 тижні після відпочинку на яскравому сонці. У шкірі запущений механізм посиленого вироблення меланіну, тому на будь-який більш-менш агресивна дія відповіддю може стати утворення пігментних плям. Також ці процедури не рекомендуються і за 2 тижні до планованої інсоляції. Застосовуйте м'які перевірені засоби для догляду за шкірою в цей період.
- Якщо ви приймаєте будь-які ліки, підійдіть серйозно до перебування на сонці. Деякі з препаратів можуть підвищувати чутливість до ультрафіолету, і замість бронзового відтінку на шкірі буде сонячний опік і пігментні плями.
Сучасні стандарти краси зовсім не вимагають мати шкіру шоколадного відтінку. Кожен вирішує сам, засмагати йому чи ні. І якщо ви робите вибір на користь засмаги, давайте збережемо шкіру красивою, молодою і здоровою!
Що таке "загар"?Як досягти бажаного без шкоди для здоров'я шкіри, і як зберегти якомога довше отриманий результат?
Як з'являється засмага?
Як краще доглядати за шкірою після засмаги, щоб зберегти її здоров'я, а заодно і шоколадний відтінок довше?
Отже, яким арсеналом масок, флюїдів, кремів після засмаги ми маємо?