Зір, будучи одним з органів сприйняття і пізнання світу, визначає наш емоційний стан, а також рівень стресу, як би це не здавалося абсолютно непов'язаним між собою. Коли напруга і стрес (вірніше наша реакція на нього) накопичується - очі втомлюються, фокусування слабшає, зір сідає або навіть падає, в очі ніби хтось насипав піску. Знайоме?
Пропоную вам цікаву практику, причому перевірену і суперпростую за технікою виконання - йоні-мудру.
Для її виконання вам нічого не потрібно, ні розгортати килимок, ні голодувати тиждень, єдино краще виконувати її або в кінці робочого дня, або в той момент, коли ви відчуваєте, що очі втомилися, різкість і гострота зору спадають.
Також ще техніка називається «Шанмукхі-Мудра», що в перекладі означає «Закриття семи брам», так як під час практики ми закриваємо обидва ока, обидві ніздрі, обидва вуха і рот і тим самим направляємо свідомість всередину.
Ще одне класичне назва - парангмукхі. Паранґо передбачає відключення від зовнішнього світу, закриття всіх п'яти почуттів і, як результат, занурення в пратьяхара (нечутливість).
Взагалі йоні-мудра, нагадаю, що мудра - це особливе становище пальців, відповідне замикання внутрішніх енергетичних каналів, що веде до того, що наші втрати енергії зменшуються, ми менше втомлюємося і менше напружуємося), допомагає нам не тільки розслабити очі і зупинити хаотичний рух очних яблук, але і звільнити свою свідомість і підсвідомість від всіх або, принаймні, здебільшого непотрібних зорових образів, які ви підхопили протягом дня.
техніка виконання
Виконувати йоні-мудру можна стоячи або сидячи. Сидіти можна на стільці або в йогичеськой позі Сукхасана (див. Сукхасана (Sukhasana) - легка поза ), Це вибираєте ви
- Здійсніть розтягнутий і повільний вдих, підніміть долоні вгору до вух, права рука до правого вуха, а ліва до лівого відповідно, великими пальцями долонь затисніть слухові проходи.
- Подушечками вказівних пальців, які не натискаючи сильно, а тільки злегка, ми зупиняємо очні яблука, прикриваючи очі.
- Середніми пальцями ми перекриваємо носові проходи, не треба затискати весь ніс, тільки лівий і правий носовий прохід.
- Безіменні пальці переводимо на верхню губу, праворуч і ліворуч відповідно, а мізинцями підтискаємо нижню губу.
- У такому положенні, на самому желе це все виконується швидко, треба тільки потренуватися і з практикою ви зробите легко, ми затримуємо дихання. У всіх здатності по затримці дихання різні, тому не примушуйте себе, захочеться видихнути, навіть якщо ви тільки-тільки виконали мудру, підійміть пальці, як ніби ви граєте на роялі від низу до верху і без різких рухів, спокійно і довго вдихніть.
- Потім знову опустіть пальці і затримайте дихання, так ми робимо три вдиху і видиху, на перший раз цього досить, у міру освоєння иони-мудрі, ви можете робити не 3, а 5 або 7 дихальних циклів, тобто 5 або 7 вдихів і видихів .
- Потім переведіть долоні до очей, направивши центри долонь до очей, подихайте, відчуваючи, як тепло ваших долонь розслабляє і заспокоює очні і близько очні м'язи. Як тільки відчуєте, що очні яблука зупинилися і не рухаються, опустіть долоні і прикрийте очі.
- Після цього, за бажанням, ви можете виконати очну гімнастику, так вона буде найбільш ефективною.
Це найпростіший метод виконання йоні-мудрі
Примітка. Ви можете закрити вуха, натиснувши великими пальцями рук на козелки вух, а можете, змочивши великі пальці, вставити їх в вушні отвори, тим самим створивши найбільш щільну ізоляцію від зовнішніх звуків.
Під час практики прислухайтеся до виникаючих внутрішнім вібрацій. Прислухайтеся до внутрішнього звуку. Спочатку він може бути злегка помітний, але з часом цей звук може посилитися і на його тлі може виникнути ще один, менш тихий. Зосередьтеся тепер на цьому знову виникла звуці і так далі до все більш тонким вібрацій. Повна заглибленість у внутрішній звук призводить до стану глибокої медитації.
Для поліпшення зору. Дихайте повільно і рівно, одночасно концентруючись на образах, плямах або кольорах, які можуть з'являтися перед вашим внутрішнім поглядом. Якщо з'являться плями, зробіть їх чіткими і розширюються. У цій позі потрібно перебувати принаймні п'ять хвилин і поступово доводити час виконання до п'ятнадцяти хвилин. Ви помітите, що після виконання вправи видимість стала різкіше, а кольори - яскравіше, і відчуєте, що ваш зір поступово поліпшується.
Зверніть вніманіме! Іноді відбувається сильне потовиділення або порушення серцевого ритму при виконанні йоні-мудрі. Це може бути результатом натискання на очне яблуко при неправильному виконанні йоні-мудрі.
ефекти
Це дуже дієва мудра.
- Перевагами цієї пози є те, що ми вимикаємо наші почуття, що дозволяє дати відпочинок нервовій системі.
- В результаті натискання на біологічно активні зони робимо собі точковий масаж. До аждое виконання йоні-мудрі є сеансом акупрессурних омолодження.
- Поліпшується концентрація уваги, координація рухів, заспокоюються думки і емоції. Знімаються будь-які тривожні і невротичні стани.
- Виконання цієї мудрі піднімає енергію вгору, відкриває творчі і надздібності, допомагає вилікувати хвороби тіла і психіки.
Ця техніка описана в стародавніх джерелах як один зі ста восьми методів просвітління.
за матеріалами blog.yoga-secrets.ru
Дивіться також: