Будь-яка жінка мріє, щоб її вії були густими, довгими, об'ємними і не випадали. Іноді цей процес обумовлений закінченням життєвого циклу волосинок. Але якщо сильне випадання викликане нещодавнім нарощуванням вій, то потрібно вживати заходів. Необхідно знати, скільки ростуть волоски і як прискорити цей процес.
Зміст:
- Швидкість росту вій
- Як стимулювати зростання?
- Способи відновлення після нарощування
Швидкість відростання вій
У верхньому ряду вії ростуть в 2-4 ряди. Їх кількість доходить до 150-200. На нижньому столітті їх не більше 70-100 штук. Після випадання волосинки на її місці росте нова.
- Активне зростання триває від 2 до 7 тижнів.
- Припинення зростання, зменшення фолікула триває від 2 до 5 тижнів.
- Фаза спокою, коли відмерла вія випадає, і на її місці починає рости нова.
Багатьох жінок цікавить, як довго росте вія на місці випала. Середня швидкість росту волосинки становить 0,5-0,7 мм на місяць. Тривалість життя однієї вії - 30-100 днів.
Знизити швидкість росту вій можуть такі чинники:
- захворювання внутрішніх органів;
- неправильний догляд;
- стрес;
- часте використання щипців;
- неякісна косметика;
- неправильне харчування;
- відсутність догляду за віями;
- шкідливі фактори навколишнього середовища;
- індивідуальні особливості.
У тих, хто не страждає ніякими захворюваннями, майже всі волоски постійно знаходяться в стадії росту. Вії повільно ростуть, якщо жінка користується неякісною косметикою. Шкідливі компоненти впливають на цибулину і гальмують її розвиток. Друга поширена причина затримки росту - в недавньому нарощуванні.
Ослаблені процедурою волоски можуть ламатися. Це впливає не тільки на довжину, але і на те, наскільки швидко будуть відростати вії. Тому рекомендується використовувати спеціальні засоби для зміцнення волосків. Вони дозволяють збільшити їх довжину на 20-30%.
Для того, щоб вії росли швидше, необхідно забезпечити їм належний догляд:
1. Використовувати якісну туш з безпечним складом, зокрема, органічну з натуральними компонентами. Корисно наносити спочатку гелеву основу.
2. Доглядати потрібно не тільки за віями, але і за століттями. Готують живильні маски на маслах і втирають їх у шкіру, проводячи в цей же час масаж. Це збільшить приплив крові до волосяних цибулин і прискорить їх зростання.
3. Важливо правильно і збалансовано харчуватися, щоб забезпечити цибулини волосків і шкіру повік вітамінами. Це прискорить зростання вій. Рекомендується в період відрощування виключити з раціону гостру і жирну їжу. Необхідно підібрати відповідний вітамінний комплекс.
Для того, щоб вії добре росли, можна використовувати як домашні засоби, так і професійні. Допоможуть різні маски, компреси, втирання масел і масаж.
Будинки для активації росту застосовують мигдальне, персикове, обліпихова олії. Їх намазують на повіки і масажують шкіру. Найпопулярнішим і дієвим для прискорення росту вважається рицинова олія. Його наносять на вії у їх підстави і по всій довжині, а потім змивають через годину. Якщо цього не зробити, то можна спровокувати запалення.
Ефективні та магазинні препарати. У продажу є безбарвні відновлюють і зміцнюють засоби для вій. Всі кошти діляться на 2 види:
1. Гормональні стимулятори росту дають моментальний ефект. Але при постійному використанні вони роблять вії ламкими і тонкими. Вони можуть почати випадати. Синтетичні гормони в складі такого засобу викликають звикання і з часом препарати перестають діяти. Тому їх потрібно чергувати з іншими і не застосовувати занадто довго.
2. Негормональні препарати виготовляються на основі вітамінів, масел і інших корисних речовин. Результат від них не такий швидкий і очевидний. Але зате ці кошти безпечні і здатні надавати лікувальний ефект. Тому їх можна застосовувати протягом тривалого часу.
Якщо вії ростуть особливо довго, ламаються і постійно випадають, то потрібно зайнятися очищенням організму, правильно харчуватися і рідше використовувати косметику для очей.
Відновлення після нарощування
Зазвичай вії після нарощування виглядають не кращим чином і потребують відновлення. У цей період необхідно дотримуватися наступних правил:
1. Не варто тепер очі. Торкатися до вій потрібно якомога рідше. Так вони краще відпочинуть і відновляться.
2. Протягом перших 1-2 тижнів після зняття вії краще не фарбувати взагалі. Пізніше можна буде використовувати туш, але бажано, щоб вона була на водній основі і натуральних інгредієнтів з вітамінами та поживними речовинами.
3. Вії повинні добре відпочити від нарощування. Тому наступний сеанс проводять не раніше, ніж через місяць, а краще пізніше. У разі, якщо стан вій після зняття нарощених волосинок сильно погіршився, то від процедури слід відмовитися зовсім.
4. На ніч макіяж потрібно обов'язково знімати м'якими засобами на натуральній основі. Якщо залишити туш, то вранці можна буде помітити, що кілька волосин випали.
Так як нарощування вій дуже їх псує, то волосках необхідна інтенсивна регенерація. Кетамін відновлює структуру (більше інформації про його властивості в статті Користь касторки для вій ), Персикове і мигдальне прискорюють ріст, а реп'яхову стимулює кровообіг в тканинах шкіри століття. Обраний рослинне масло або їх суміш наносять щодня протягом місяця. Попередньо його потрібно підігріти. Масло зручно намазувати пензликом від туші. Флакон ретельно вимивають і переливають туди склад. Таку суміш можна збагатити вітамінами Е і А з розрахунку 3 краплі на чайну ложку суміші. Вже через 2 тижні зростання вій значно прискориться, а через місяць вони будуть виглядати набагато краще.
Посилити ефект допомагають маски і компреси. Їх роблять двічі на тиждень. Допоможе маска з таким складом:
- касторове масло;
- сік алое;
- реп'яхову олію;
- вітамін Е.
Масла і сік змішують в рівній пропорції і додають 3 краплі вітаміну. Готовий склад наносять на вії на півгодини, а потім видаляють за допомогою серветки.
Ще одна маска містить:
- алое;
- петрушку;
- будь-яку рослинну олію.
Змішують однакову кількість алое, дрібно посіченою петрушки і масла. Маску накладають на очищену шкіру повік на чверть години, а потім змивають теплою водою.
Корисні для стимуляції росту та профілактики випадіння вій після процедури нарощування компреси з відварами трав. Вони усунуть запалення повік і забезпечать харчування волосяних цибулин. Готують відвар з наступних трав:
- ромашка;
- волошка;
- чебрець;
- календула;
- шавлія.
Змішують однакову кількість кожної рослини і заливають окропом. Засіб наполягають близько години. Розчином просочують ватяні диски, які потім накладають на повіки на чверть години.
Як швидко вдасться домогтися позитивного результату, залежить від того, наскільки сильно були пошкоджені вії після нарощування. Якщо вони знаходяться в порівняно непоганому стані, то на відновлення піде не більше 2-3 тижнів. Якщо ж вони були сильно ослаблені, то доведеться потерпіти і зробити догляд максимально інтенсивним.
Розрахувати, скільки потрібно часу, щоб вії виросли заново, можна, знаючи, що за місяць їх довжина збільшується не більше ніж на 1 мм. Швидкість залежить від багатьох факторів. Важливо забезпечити віям хороший догляд і забезпечити їх корисними речовинами.