- Техніка безпеки та заходи безпеки
- Кращі народні засоби проти запаху у взутті
- Куплені і аптечні засоби проти неприємного запаху у взутті
- Як швидко прибрати запах котячої сечі у взутті
- Корисні поради
Неприємний запах у взутті - це делікатна проблема, яка потребує швидкого вирішення. Питання вимагає швидкого рішення, оскільки стосується як зовнішнього вигляду, так і здоров'я людини. Сторонні аромати з'являються в новій і ношеного взуття. Але причина не тільки в недотриманні правил особистої гігієни.
Техніка безпеки та заходи безпеки
При неналежному догляді з'являються шкідливі мікроорганізми і гнильні бактерії. Неприємний запах може утворитися у взутті з натуральних і штучних матеріалів. Тепле і вологе середовище збільшує швидкість появи патогенної мікрофлори, яка шкідлива для здоров'я, тому важливо зберігати речі чистими і сухими.
Дотримання правил догляду продовжить термін служби, запобіжить поява небажаних ароматів всередині.
Вироби зі шкіри та кожзамінників миють слабким мильним розчином, не допускаючи сильного намокання. Після чого всередину кладуть шматки газети або сушилку. Натуральна замша чиститься спеціальною щіткою і миється тільки в разі сильного забруднення.
Якщо потрібно прання вироби, то кількість порошку повинно бути мінімальним. В іншому випадку частинки побутової хімії залишаться, і може з'явитися стійкий запах.
При покупці зверніть увагу на вихідний від вироби аромат. Можливо, вже нова пара пахне неприємно. Варто утриматися від придбання та пошукати іншу пару.
Кращі народні засоби проти запаху у взутті
Позбутися неприємного запаху можна за допомогою народних методів. У домашніх умовах почніть з обробки підручними засобами. Для усунення проблеми взуття протріть, виперіть і висушіть.
Чайні пакетики
Використані сухі чайні пакети висушіть, покладіть у взуття і залиште на ніч. Заварка ефективно поглинає запахи, вологу, знезаражує внутрішню поверхню. Чим більше пакетиків, тим швидше піде неприємний аромат. Годиться і використана заварка, загорнута в щільну тканину.
Перекис водню
Сильний і стійкий запах поту прибирає перекис водню. Протріть черевики всередині ватяними дисками, змоченими в 3% розчині. Це засіб використовують і як профілактичний засіб ще до появи запаху. Залийте на 1 хвилину рідина з флакона в взуття, видаліть, очистіть поверхню сухою щіткою і добре просушіть. Лаковані вироби не рекомендується обробляти перекисом.
сода
Харчова сода має абсорбуючі властивості, поглинає вологу і запахи безпосередньо зі устілок. Насипте по 1 столовій ложці в кожен чобіт або черевик, через 12 годин висипте соду і смахніте залишки сухою щіткою. На жаль, цей метод не підходить для чищення чорної взуття , Так як можуть залишитися білі плями.
Активоване вугілля
Активоване вугілля допоможе за ніч впоратися з неприємним запахом. Подрібніть 10 таблеток, насипте порошок в тканинний мішечок, щоб не забарвити внутрішню частину, і залиште всередині черевика. На наступний день протріть взуття зсередини сухою ганчіркою.
Відео рекомендації
Куплені і аптечні засоби проти неприємного запаху у взутті
Крім народних засобів, можна використовувати і інші методи. У магазинах є величезний асортимент препаратів, що нейтралізують сторонні запахи. Хоча, переважна кількість речовин тільки маскують аромат, але не усуває його.
Спеціальні товари від неприємного запаху:
- дезодоранти для ніг;
- дезодоранти для взуття;
- антисептики і дезинфікуючі препарати;
- протигрибкові препарати;
- дезінфікуючі прилади.
Дезодоранти
Дезодорант призначений для усунення специфічних запахів шкіри, фарби, клею і ношеного взуття. Є такі по типу нанесення форми: аерозолі, стіки, ролики і таблетки. Менш поширені дезодоранти-креми і ароматичні подушки. Такий спосіб не прибирає першопричину появи проблеми, а тільки маскує неприємний запах. Слід застосовувати дезодорант в комплексі з обеззараживающими препаратами.
аптечні препарати
Аптечні протигрибкові і дезінфікуючі препарати допоможуть позбутися пітливості і неприємного запаху від стоп надовго. Вибір засобу залежить від фінансової можливості і рекомендацій лікаря.
Ефективні ліки для обробки взуття і ніг:
- «МІКОСТОП»;
- «Мірамістин»;
- «Дезавід»;
- «Біцін»;
- «Формідрон»;
- Паста «Теймурова».
дезінфікуючі прилади
Безпечний і дієвий спосіб - використання спеціальних сушарок. Існують стаціонарні і бездротові прилади. Ультрафіолетові лампи за 12 годин повністю знищать грибок і бактерії. Процес не вимагає вашої безпосередньої участі і не займе багато часу.
Як швидко прибрати запах котячої сечі у взутті
Запах, залишений домашнім вихованцем, важко вивести повністю. Обробка миючими засобами не дає результату. При настанні теплої погоди «аромат» повертається. Однак, котячі мітки можна прибрати оцтом і розчином марганцівки.
Щоб прибрати запах міток кота з закритою взуття:
- Замініть устілки.
- Промийте тканинну взуття під струменем холодної води.
- Шкіряні та замшеві речі ретельно протріть вологою губкою.
- Продезінфікуйте всередині розчином марганцівки: змішайте 1 літр води і 6 кристалів калієвої солі марганцевої кислоти.
- Обробіть взуття зсередини столовим розчином оцту і води, змішаних в рівних пропорціях. Цей спосіб негативно впливає на річ, тому його не можна застосовувати часто.
- Після обробки просушіть взуття в добре провітрюваному приміщенні і залиште на балконі на кілька днів.
Усувати запах котячої сечі слід відразу після виявлення, інакше тварина буде постійно використовувати черевики в якості туалету.
Захистити взуття від домашнього вихованця допоможуть спеціальні засоби для відлякування тварин або зберігання в недоступному для нього місці.
Корисні поради
- Дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте ноги 2 рази в день прохолодною водою, носите носки з натуральних тканин і щодня міняйте їх.
- Регулярно провітрюйте взуття: чергуйте одну пару з іншого через день. Туфлі, черевики або чоботи не прибирайте відразу після використання. Спочатку закрите взуття просушіть, а на зберігання відправляйте в тепле, сухе місце.
- Не всі матеріали однаково добре вбирають вологу, тому використовуйте спеціальні устілки, змінюючи їх кожні 3 місяці. Якщо цього не робити, істотно зросте кількість бактерій, що призведе до появи неприємного запаху.
- Регулювати підвищене потовиділення допоможуть щоденні ванночки для ніг. Відвари кори дуба, березових бруньок, лаванди і шавлії позитивно впливають на мікрофлору стоп і знезаражують їх.
Відео поради
При появі запаху у взутті дійте негайно. Комплексне використання відомих методів одночасно дозволить усунути проблему швидко і без наслідків. Поєднання народних і аптечних засобів, гігієнічних процедур і відповідного догляду за речами позбавить від неприємної проблеми назавжди або не дасть їй з'явитися зовсім.