- Причини випадіння волосся
- Раціональне харчування, як засіб від випадання волосся
- Масаж шкіри голови - засіб проти випадіння волосся
- Зміцнюють маски від випадіння волосся
- Трави для волосся: від випадання і для зміцнення
зміст:
Випадання волосся (алопеція) - природне явище. Кожен день людина втрачає від п'ятдесяти до ста волосків. Турбуватися варто лише тоді, коли випали волосся стає явно більше декількох сотень. Перш ніж займатися лікуванням випадіння волосся, важливо з'ясувати причини алопеції. Залежно від них вибирають і відповідні засоби.
До змісту
Причини випадіння волосся
Сильне випадання волосся провокують різні чинники. Серед них:
- стрес;
- неправильне харчування;
- гормональний дисбаланс;
- інфекції шкіри голови;
- токсини;
- природні та погодні умови;
- побічна дія деяких медикаментів.
Випадання волосся у жінок найчастіше діагностується як "тягова алопеція", викликана занадто тугими зачісками, агресивним розчісуванням, надто щільно прилеглими головними уборами. Випадання волосся на голові може бути одним із симптомів цілого ряду захворювань. Правильно встановивши причину алопеції, можна знайти найбільш ефективний засіб від випадання волосся, що підходить саме вам. При тривалому активному випаданні волосся у жінок і у чоловіків розумним рішенням буде звернутися за консультацією до лікаря-трихолога. Приймати медикаменти без рекомендації лікаря не варто, адже більшість лікарських засобів проти випадіння волосся впливають на гормональний фон.
До змісту
Раціональне харчування, як засіб від випадання волосся
Те, що ви їсте, впливає на те, як ви виглядаєте. Це правило поширюється також на волосся і шкіру голови. Живильні речовини надають організму «будівельний матеріал» і енергію для росту нових, сильних і здорових волосся. Бідна різними корисними речовинами, занадто низькокалорійна дієта приведе до того, що волосся буде рости ослабленими, сухими, січеться.
Здоровий волосся на 78% складається з білка, тому наявність в раціоні білкової їжі - обов'язкова умова. Їжте нежирне м'ясо і рибу, споживайте молочні продукти, яйця. Вегетаріанці, бажаючі впоратися з випаданням волосся, включають в дієту бобові і горіхи, в чий склад входять всі незамінні амінокислоти.
Залізо забезпечує подачу поживних речовин до волосяного фолікула і кореня волоса. Коли рівень феритину (білка є основною формою депонованого організмом заліза), нижче покладених показників, розвивається залізодефіцитна анемія . Надмірне випадання волосся називають одним з її головних симптомів. Джерелами біодоступного заліза служать червона риба, птиця, бобові, зелені листові овочі.
Важливу роль у зародженні здорового волосся грають вітаміни і мінерали. Вітамін С сприяє виробленню колагену, зміцнює кровоносні судини, в тому числі і ті, що постачають волосся киснем. Вітамін В7 (біотин) зміцнює слабкі волосся і покращує їх структуру. Вітамін А і омега-3 кислоти необхідні організму, щоб виробляти шкірне сало. Сухе волосся січеться, стоншуються, часто ламаються. Пересушена шкіра лущиться, схильна до утворення лупи , До того ж шкірне сало захищає шкіру голови від грибка і бактерій. Разом з потом воно створює «кислу мантію», здатну зупинити навіть гноєродниє мікроорганізми. Серед необхідних волоссю мікроелементів і вітамінів також числяться цинк, селен і вітамін Е, які є в горіхах, яйцях, жирній рибі, продуктах з цільного зерна.
Допомогти забезпечити організм корисними речовинами і мікроелементами можуть і продаються в аптеках вітаміни для волосся (різні вітамінно-мінеральні комплекси і біологічно-активні добавки (БАДи)).
До змісту
Масаж шкіри голови - засіб проти випадіння волосся
Масаж шкіри голови покращує кровопостачання, тому збільшується приплив крові до фолікулів, що, в свою чергу, призводить до прискорення всмоктування поживних речовин і появи здорових, міцних волосся. Сучасні дослідження також довели, що масаж шкіри голови має позитивний вплив на експресію генів детермінують зростання волосся, викликаючи прискорення зростання і збільшення товщини волосся.
При масажі голови часто використовують рослинні і ефірні масла, багаті вітамінами і мінеральними речовинами. Виберіть ті, що живлять і відновлюють волосся і шкіру, запобігають сухість, борються з інфекціями, зміцнюють фолікули. Серед них:
- ефірне масло кедра;
- кокосова олія;
- масло мигдальної кісточки;
- ефірне масло лаванди;
- оливкова олія;
- ефірне масло лимона;
- ефірне масло чебрецю;
- реп'яхову і касторове масла.
Щоб масаж шкіри голови дав результати, його потрібно проводити не менше 10 хвилин і на регулярній основі. Запасіться терпінням, тому що перші результати будуть помітні через два-три місяці.
Правильний масаж з маслом від випадіння волосся роблять методом «галочки»: широко розставивши пальці і помістивши їх кінчики на шкіру голови. Повільними, плавними рухами масажуйте волосяну частину голови по колу, зрушуючи і розсовуючи пальці. Цей масаж можна робити нігтями, так як вони травмують шкіру і волосся.
До змісту
Зміцнюють маски від випадіння волосся
Для зміцнення і стимуляції росту волосся підходять як маски промислового виробництва, так і ті, що приготовлені вдома, за рецептами народної медицини. Аптечні маски для волосся, а також готові маски від косметичних фірм не вимагають зусиль для приготування і легкі в застосуванні. Однак домашні маски від випадіння волосся бюджетні, радують свіжістю і натуральністю, до того ж складу таких сумішей гнучкий і може змінюватися під індивідуальні потреби.
Для масок від випадіння волосся в домашніх умовах добре підходять курячі яйця. Їх використовують в поєднанні з рослинними оліями, кисломолочними продуктами, медом, збагачують ефірними маслами. Яєчні маски живлять шкіру голови, зміцнюють ламкі, посічене волосся. Для прискорення росту волосся використовують підкислені яєчні суміші. Оцет, свіжовичавлений лимонний сік або лимонна кислота створюють кисле середовище, що стимулює розвиток фолікул, і борються з бактеріями і грибками. Припливу крові до шкіри голови сприяють маски з дратівливими фолликулу речовинами - масляним настоєм пекучого перцю, кашкою з цибулі або часнику. Яєчні маски наносять на очищену шкіру голови, тримають 20-40 хвилин і змивають прохолодною водою.
До змісту
Трави для волосся: від випадання і для зміцнення
Століттями для зміцнення волосся користуються трав'яними відварами. У багатьох народів є свої, перевірені поколіннями склади. Російські красуні боролися з випаданням волосся за допомогою ромашки, шавлії, листя кропиви і берези, в Європі з цією ж метою заварювали розмарин, лаванду, хвощ, в Азії до цих пір користуються відваром гінко білоба і коріандру. Для приготування цілющого настою сухі трави заливають окропом в пропорції 1:10 і наполягають, накривши кришкою, не менше години. Отриманим відваром обполіскують чисті, промиті, злегка підсушені за допомогою м'якого рушники волосся. Через 15-20 хвилин відвар змивають холодною водою.
Коментувати можут "Які бувають засоби від випадіння волосся у жінок"