- Перший рік життя
- марлева весілля
- паперове весілля
- шкіряне весілля
- Льняна весілля - 4 роки
- дерев'яне весілля
- чавунна весілля
- Про «половинчастих» годовщинах
- мідне весілля
- жерстяна весілля
- фаянсова весілля
- рожеве весілля
- Сталева весілля - 11 років
- конвалієве весілля
- 14 років - агатова весілля
- Скляне весілля
- фарфорова весілля
- Срібне весілля
- Перлова весілля
- Коралове весілля
- Рубінова і сапфірове весілля
- 50 років - золоте весілля
- 55 і 60 років спільного життя
- Ювілеї після 60 років
Живучи пліч-о-пліч зі своїм чоловіком або дружиною кілька років, мимоволі замислюєшся, як можна урізноманітнити сімейні свята, один з яких - річниця весілля. Насправді це нескладно: на кожну дату весільної річниці є свої звичаї і прикмети, які не тільки урізноманітнюють захід, але і цілком можуть порадувати вас безліччю корисних і приємних подарунків.
Перший рік життя
Якщо наречений і наречена тільки що вийшли з-під вінця, необов'язково чекати року від весілля, щоб відсвяткувати «весільний ювілей». Багато хто віддає перевагу після зеленої весілля (день одруження) проводити невеликі заходи хоча б для себе щомісяця.
Назва «зелена» прямо пов'язане з рослинами. Зелень символізує бутон, ще не дозрілих нареченого і наречену, чиї відносини в шлюбі не були перевірені роками. В оформленні весілля, як правило, є видимими відсилання до назви: як мінімум, зелений колір - в численних букетах і квіткових композиціях.
Символи початку сімейного життя - букет і весільний вінок подружжя і бутоньєрка на костюмі нареченого.
марлева весілля
Через рік після дня одруження святкується ситцеве або марлева річниця. Перша версія походження назви полягає в тому, що відносини подружжя ще не міцні: ситець, як і марлю, легко можна порвати. Інша ж, більш проста і народна, говорить про активність молодят в ліжку: ситцеве постільна білизна стирається в процесі до тонкощі марлі.
В якості подарунка на ситцеве дату річниці весілля можна піднести різні вироби з ситцю. Традиційно дарується постільна білизна, але можна також подарувати інші ситцеві вироби та текстиль для дому, наприклад, хустки, фартухи, подушки.
паперове весілля
Другий рік сімейного життя вінчається паперової весіллям. Саме в цей рік перевіряється міцність уз подружжя: зазвичай в цей час в родині з'являється дитина, тому чоловіка і дружину чекає чимало вимотують проблем і безсонних ночей.
Здавалося б, ситець міцніша за папір, і їх варто було б поміняти місцями, але в даному випадку все навпаки. Саме на другий рік сімейного життя випадає більше число труднощів, почасти тому статистика розлучень різко підвищується перед паперовою весіллям.
Прийнято дарувати паперову продукцію: книги, папір, альбоми, блокноти та зошити, картини та інші предмети поліграфії.
шкіряне весілля
Шкіра - символ здатності підлаштовуватися, гнучкості. Цьому слід навчитися подружжю за три роки сімейного життя. З подарунками на весілля все досить просто: потрібно подарувати шкіряний виріб.
Звичайно, на крісло витрачатися необов'язково - брелоки, фляжки, сумки, гаманці, а також предмети одягу та коштують не так дорого, як меблі, і в якості подарунка виглядають досить презентабельно.
Льняна весілля - 4 роки
У російській традиції льон - символ багатства. Шити з льону було непросто, так як багато часу і сил займало виготовлення нитки, та й сама вона, на відміну від вовняний, досить тонка, тому на роботу йшло чимало часу. Проте, лляна тканина довго не зношується, тому подібне вкладення в майбутнє повністю себе виправдовувало.
В якості подарунка підносяться різні вироби з льону: скатертини, одяг, постільна білизна, рушники. Перевага віддається узорно полотну в російських традиціях: біла основа і синій або червоний орнамент по краю.
дерев'яне весілля
перший ювілей пари святкується через п'ять років після дати весілля. Дерево - ще не камінь, а вже тим більше не залізо, але з дерева вже можна будувати будинок, тому в честь нього і названа настільки «солідна» дата.
Звичайно, на ювілей зазвичай дарують найрізноманітніші подарунки, але чисто символічно рекомендується прикласти до основного презенту виріб з дерева, віддавши данину традиції. Фоторамка, невелика дерев'яна фігурка, дерев'яний кінь на коліщатках для дитини і т. П. Будуть цілком доречні.
чавунна весілля
6-річна дата весільної річниці називається чавунної, тому що міцність уз шлюбу вже досягла стану металу, але чавун - найбільш крихкий з них. Є й інший варіант походження назви, який говорить про хазяйновитість дружини: в старі часи на Русі дружини виставляли начищену до блиску чавунний посуд на вулицю, щоб перехожі могли бачити, що в родині є справжня господиня.
В європейських країнах ця річниця називається горобинової, тому ви цілком можете подарувати на дану подію різні чаї на основі горобини. Що ж стосується чавуну, в сучасних реаліях і сковороди знову актуальні, і набір горщиків буде цілком до речі.
Про «половинчастих» годовщинах
Дати весільних річниць необов'язково повинні бути круглими. Є три весілля, які відзначаються «половинками»: цинкова (6,5 років), нікелева (12,5 років), алюмінієва (37,5 років). Що цікаво, пояснення таким зсувам як такого немає. Просто так повелося за традицією.
мідне весілля
А ось через сім років після дати весілля настає черга найбільш «корисною» річниці - мідної або вовняний. Корисна вона тому, що в якості подарунка на неї часто підносять светри, шкарпетки, посуд - ті предмети, які просто необхідні для сімейного побуту.
Мідь міцніше чавуну. Втім, можна сказати, що, за логікою речей, всі наступні весілля міцніше попередніх (виняток - паперова), чим і пояснюється такий порядок назв.
жерстяна весілля
Восьмиліття сімейного життя символізує блискуча жесть. Можна дарувати побутові вироби або просто щось яскраве і блискуче, наприклад, цукерки або чай в жерстяних коробочках.
фаянсова весілля
Дев'ятирічна дата весільної річниці, на відміну від паперової, більш несподівана в плані матеріалу. Фаянс гарний, але крихкий. Вважається, що такий матеріал був обраний тому, що через дев'ять років сімейного життя відносини вже мають чіткі межі і прекрасні з боку, але всередині ще тендітні, тому є, до чого прагнути. Таким чином, фаянс - це яскраво, красиво, але вимагає дбайливого ставлення.
Найбільш традиційним вважається дарування на дану річницю наборів посуду, але такий подарунок слід заздалегідь пояснити, щоб подружжя не образилися, подумавши, що фаянс - натяк на крихкість їх сімейних уз, а не на данина традиціям.
рожеве весілля
Десятирічний ювілей святкується по повній програмі: запрошується безліч гостей, столи і наряди прикрашені квіткової символікою. Роза вважається найбільш красивим квіткою, тому саме вона символізує другий весільний ювілей. Роза - це невелика відсилання до найпершої, зеленої весіллі, символ розкрився бутона.
На свято запрошують всіх друзів, знайомих, рідних, близьких, саме ця річниця проводиться з великим розмахом. На столі стоїть рожеве вино, гості дарують подружжю букети троянд, а стіл на заході усипаний пелюстками. Є і дуже романтичні традиції, наприклад, дарування дружині чоловіком 11 троянд, 10 з яких червоного кольору (за кількістю спільно прожитих років), а ось одинадцята - біла, символізує надію на подальші роки спільного життя.
Сталева весілля - 11 років
Сталь - символ міцності та непорушності. В даному випадку триває тенденція до збільшення міцності шлюбу протягом спільно прожитих років. Можна також згадати, що інша назва десятирічного ювілею - олов'яний, тому тут з логікою все цілком ясно.
На щастя для гостей, для цієї весільної річниці особливо не доведеться морочитися в пошуках подарунка: сталеві каструлі і кухонне начиння можна купити в будь-якому господарському магазині.
конвалієве весілля
Через 13 років після дати весілля символом сімейного життя стають конвалії - витончені, ніжні, солодко пахнуть. Інша назва цієї річниці - мереживна, назва, знову ж таки, посилається на красу. В якості подарунка часто презентують мережива. Можливо, назва «мереживна» з'явилося пізніше, ніж назва «конвалієва», але подарувати букет цих чудових квітів у вас не вийде: вони занесені до Червоної книги, та й цвітуть тільки в кінці весни.
14 років - агатова весілля
Вперше в даному списку з'являється напівдорогоцінне каміння - агат. Це ще не рубін, а вже тим більше не алмаз, але агатові прикраси теж високо цінуються. Гостям такі витрати не є обов'язковими, досить вибрати подарунки в колір, а от чоловікові рекомендується все ж викласти кругленьку суму хоча б за сережки з цього каменю.
Скляне весілля
Через 15 років з дня дати весілля святкується скляний ювілей. Назва символізує дзвін скла на святі, тому без застілля, здається, не обійтися. Вкачестве подарунка гості можуть піднести набори посуду, а також вази.
фарфорова весілля
Звичайно, є і «проміжні» дати річниці весілля, але по ним знайти докладну інформацію досить важко, чого не можна сказати про ювілеї. 20 років - порцелянове весілля, на яку, знову ж таки, прийнято дарувати посуд. Деякі винахідливі гості дарують набори порцелянових фігурок - вони незвично і красиво виглядають.
Срібне весілля
25 років - чверть століття, один з найважливіших ювілеїв в житті подружжя. Рекомендується дарувати якщо не вироби зі срібла, то щось посріблене. Дружина може подарувати чоловікові запонки, він же їй, в свою чергу, кольє або сережки.
Перлова весілля
30-річна дата річниці весілля - серйозний захід, так як в цьому віці подружжя вже мають за спиною три десятиліття сімейного життя в якості багажу. Прикраси з перлів коштують досить дорого, але витратитися на них все ж варто: важлива дата, як не крути. А чоловікові рекомендується подарувати дружині намисто з 30 перлин в знак прожитих спільно років.
Коралове весілля
35 років сімейного життя вінчаються полотняною або коралової річницею. На неї прийнято дарувати текстиль, а також ювелірні вироби, що включають в себе елементи коралів.
Рубінова і сапфірове весілля
40-річний рубіновий ювілей своїм кольором символізує кров, вогонь, лють, бурю! Це нагадування про те, що сімейне життя не повинна з роками втрачати пристрасті. Ну і зрозуміло, що рубін - камінь цього ювілею.
Сапфірове 45-річна дата річниці весілля - чарівне, тріумфальне подія, що підтверджує довголітню зв'язок двох сердець. За повір'ям, сапфір - камінь шаманів і чаклунів. І пари, які відзначають таку солідну дату, вже просто магічно пов'язані один з одним. Синій - колір цього весілля.
50 років - золоте весілля
Півстоліття разом - чималий термін, тому дорогоцінний назва тут не просто так. Багато подружжя повторно влаштовують одруження в цей день, дарують один одному нові обручки. Подарунки на річницю - золоті ювелірні вироби та аксесуари. Міцна сім'я відбулася.
55 і 60 років спільного життя
Смарагдове весілля - 55 років - наголошується зеленим відтінком смарагду, символом життя, кольором бутона, що розкривається знову, заново.
60-річний ювілей - це діамантове весілля, коли сімейні відносини тверді, як алмаз, перевірені на міцність минулими роками і відшліфовані до ідеалу.
Ювілеї після 60 років
На жаль, до цих дат доживають далеко не всі, а ті, які доживають, рідко їх святкують - просто не хочеться витрачати сили на всю цю метушню.
Стільки років поруч, рука об руку - ну які ще потрібні докази?
- 65 років - залізний ювілей;
- Вдячна весілля на 70-річчя;
- Королівське весілля - 75 років. Часто також називається коронної;
- 80-річчя спільного життя - дубове весілля;
- Червоне весілля - 100 років спільного життя. Святкувалася всього один раз.