- походження назви
- Що прийнято дарувати
- Оригінальні варіанти презентів
- Подарунки молодят один одному
- Ситцеве весілля: традиції, обряди
- Як відзначати першу річницю
Найперша річниця з дня одруження подружжя - ситцеве (борошняна, ватяна або марлева) весілля.
Таку назву ця подія набула завдяки тому, що на нього заведено дарувати ситцеві матеріали на пелюшки, так як в стародавні часи до цього дня у сімействі вже чекали першої дитини. Зараз же така традиція теж актуальна, адже велика кількість пар відправляються в ЗАГС з виникненням крихти.
походження назви
Ситець - досить крихкий матеріал. Взаємини чоловіка і дружини в перший рік нагадують цю тканину, тому що подружжя лише починають дізнаватися про особливості характеру один одного і навчаються спільного життя. Але у ситцевій весілля існує й інший варіант тлумачення.
Наші предки вважали, що найперший рік шлюбу характеризується активним статевим життям, а це неминуче призводить до зносу постільних речей, зроблених з ситцю. Тому за старих часів на річницю весілля часто дарували саме постільна білизна.
Подружжя ж на Русі нерідко вручали один одному чистенькі ситцеві хусточки, які символізували щиру любов. При цьому вони зав'язували вузлики на них, примовляючи: «Як міцні вузлики, які ми зав'язали, так і наші слова будуть міцні. Як гуляка-вітер ниву в поле будить, так і щастя з нами довіку прибуде ». Потім хустки прибиралися в недоступне для сторонніх місце і довго зберігалися. Вважалося, що якщо обряд був здійснений вірно, то сім'я вийде щасливою і дружною.
Традиції одного року спільного життя стосуються і оздоблення святкового столу. Його поверхня на ситцеве річницю слід вкривати саме скатертиною з ситцю. У цей день потрібно обов'язково запросити на застілля кращих друзів, батьків і свідків.
Що прийнято дарувати
Нареченій прийнято дарувати плаття на річницю весілля, нареченому - ситцеві штани або сорочку.
Як свідчить традиція, найважливішим презентом є плаття, яка отримала молода дружина від своєї свекрухи.
Гості ж можуть подарувати парі тематичні предмети їх бавовни або ж ситцю: постіль, рушники, скатертини, подушки, пледи, штори і серветки.
У цей день прийнято дарувати всілякі предмети одягу. Головні критерії вибору - забарвлення і щільність тканинного матеріалу. Краще зупинитися на якихось однотонних і непрозорих речах: коротка сорочка, туніка, футболка і т. Д.
Оригінальні варіанти презентів
Якщо вам хочеться подарувати подружжю щось оригінальне, то доведеться трохи пофантазувати.
Варто розглянути кілька рішень, які дозволять зробити креативний презент з самих звичайних речей:
- Незвичайні подушки (у формі півмісяця, губ, сердечок, з цікавою вишивкою або написом і т. Д.).
- Цікавий фартух. Сьогодні у продажу зустрічається маса оригінальних кухонних фартухів: існують моделі з сексуальними картинками, романтичними мереживами і т. Д. Відмінне рішення - вручити відразу пару фартухів. Наприклад, фартух Фіони і Шрека, Короля і Королеви і т. Д.
- Картини на стіну. Сьогодні можна замовити написання портрета по фотознімку. Це дуже здивує молодих.
- Відмінний варіант подарунка на ситцеве весілля - фотосесія. Це зблизить пару і залишить пам'ятні фото на все життя.
Подарунки молодят один одному
Для чоловіка можна підібрати такі варіанти:
Дружині ж можна вручити такі речі:
- Ексклюзивне інтимне білизна - такому подарунку порадіє будь-яка дівчина.
- Домашній спальний комплект або миленька ночнушка.
- Солодощі, загорнуті ситцевої стрічкою або укладені в хустинку з ситцю.
Крім того, можна влаштувати якесь незабутній захід на кшталт екскурсії або подорожі.
Ситцеве весілля: традиції, обряди
Більшість традицій першої річниці з дня весілля вже не застосовуються або ж забуті, однак деякі з них ще мають місце бути.
На ситцеве весілля прийнято кликати в будинок гостей. У зв'язку з тим, що на Русі не можна було купити одяг, її робили своїми руками, тому господиня в переддень річниці самостійно робила наряди для себе і чоловіка. Також наречена повинна була весь день носити сукні з ситцю.
На першу річницю молоді також вручали один одному хустки з ситцю, на яких зав'язували по одному маленькому вузлику. Це дійство являло собою своєрідну клятву вірності і вічного кохання.
Як відзначати першу річницю
Романтична вечеря - саме безпрограшна рішення. Придбайте новенькі серветки і скатертину, зробіть привабливу сервіровку. Приготуйте їжу самі або замовте її в хорошому ресторані. Вручите один одному щось символічне і просто поспілкуйтеся. Свято має продовжитися вже в іншій кімнаті.
Якщо ви запросили багато друзів на річницю, то слід продумати всі моменти.
Стіл потрібно накрити білосніжною скатертиною з ситцю, сервіровку потрібно доповнити квітами і серветками з відповідного матеріалу.
З ранку в день ситцевого весілля можна приступити до спільного приготування їжі. Зробіть разом печиво, додайте в нього родзинки і горішки.
Подружжю також бажано надіти ввечері ситцеві наряди. Щоб річниця не перетворилася на банальне застілля, доведеться подбати про розважальну програму. Дуже добре, якщо у вашому розпорядженні є хороший тамада - це завдання автоматично покладається на нього. Його потрібно попросити, щоб розваги і конкурси максимально відповідали тематики вашої річниці.
На якому б варіанті святкування ви не зупинили свій вибір, найважливіше - не забувати про власні почуття і любові один до одного.