Роки пролітають як мить, не встигаєш озирнутися, а перший день весілля вже давно позаду і починається новий відлік - річниці весілля . У російській фольклорі існує безліч традицій, обрядів і прикмет, які супроводжують річниці спільно прожитого життя.
Найперший свято у молодят - зелена весілля, вона починає свій відлік з про дня одруження і відзначається щомісяця в той число, коли був зареєстрований шлюб. Символом цього свята є живі квіти, якими молоді обмінюються.
Перша річниця спільного життя - ситцеве або марлева весілля - в цей день подружжя дарують один одному строкаті ситцеві хусточки, не забуваючи обдаровувати такими ж хусточками запрошених на торжество гостей. Чим яскравіше і хусточки - тим яскравіше буде їх подальше життя.
Третя річниця - шкіряне весілля, подружжя обмінюється виробами зі шкіри. Доброю прикметою буде подарувати чоловікові шкіряний гаманець, поклавши в неї монету - головний годувальник у родині завжди буде при грошах, а дружині - ремінь, символ того, що вона завжди зможе утримати свого чоловіка.
Четверта річниця - воскове весілля, в цей день потрібно запалити якомога більше свічок в будинку, гостей в цей день краще не запрошувати, а провести час удвох. У подарунок один одному потрібно дарувати свічки, бажано червоного кольору.
П'ята річниця - дерев'яне весілля, в цей день подружжя обмінюються виробами з дерева. Добре в цей день спалити ритуальне поліно, в якому потрібно видовбати отвір і закласти в нього лист, з бажанням. яке повинно бути обопільним. Слідкуйте за тим, щоб поліно догоріло повністю, а золу від поліна розвіяти на річці. або будь-якому іншому водоймищі.
Шоста річниця - чавунне весілля, чоловік дарує дружині чавунну сковороду або горщик, в якому вона в цей же день повинна щось приготувати, злегка пересолений їжу.
Шість з половиною років - цинкова весілля, в цей день даруються вироби з цинку: тазик, ванночка.
Сім років спільного життя - мідне весілля, в цей день подружжя обмінюються подарунками з міді, але згодом потрібно строго стежити, щоб ці подарунки не потемніли. Добре подарувати один одному по скарбничці з мідними монетами.
Восьма річниця - бляшана весілля, в цей день прийнято дарувати кухонне приладдя з жерсті. але обов'язково разом з чим - небудь м'яким і пухнастим. Наприклад - деко, а внего покласти м'яку ігрушкеу.
Дев'ята річниця - фаянсова весілля, в цей день потрібно дарувати один одному сервізи з фаянсу, добре в цей день посадити будинку два рослини, в фаянсові горщики відповідно - мирт і грошове дерево.
Десята річниця - олов'яна або рожеве весілля, вибір подарунка на ваш смак: троянди або вироби з олова. Якщо ви зупинили вибір на трояндах, то після того, як квіти зів'януть - зберіть пелюстки, зашейте в білий бавовняний мішечок і зберігайте вдома - ці пелюстки будуть оберегом для вашого шлюбу.
Одинадцята річниця - сталеве весілля, в цей день дарують вироби зі сталі, але не можна дарувати гострі предмети - ножі, виделки і тому подібні речі.
Дванадцять років з половиною - нікелеве весілля, даруються в цей день блискучі подарунки, гостей не запрошують, добре в цей день разом прогулятися під зірками і загадати бажання, дивлячись на небо.
Тринадцять років - конвалієва або мереживне весілля, в цей день даруються подарунки, відповідають назві.
Чотирнадцять років - агатова весілля, в цей день добре дарувати ювелірні прикраси з агатом, в цей день запрошують до себе батьків, обов'язково приготувавши для них подарунки.
П'ятнадцятиріччя - кришталеве весілля, в цей день дарують кришталь, але не можна дарувати дзеркала. уважно стежте за тим, щоб в цей день ні чого не розбилося, особливо з подарунків.
Вісімнадцять років - бірюзова весілля, в цей день даруються вироби з бірюзою, в одязі на торжестві повинні переважати блакитні кольори, добре прикрасити стіл незабудками.
Двадцять років - порцелянове весілля, в цей день дарують фарфор, на столі повинна стояти та посуд. яку подарували в цей день. Якщо щось розіб'ється - хороша прикмета, оскільки потрібно зібрати і закопати подалі від будинку.
Двадцять п'ять років спільного життя - срібне весілля, в цей день подружжя обмінюються срібними кільцями, які носять надалі разом з золотими, одягаючи першими - золоті. Слідкуйте за тим, щоб срібло, подароване в цей день, не потемніло - поганий знак.
Тридцять років спільного життя - перлове весілля, запрошені гості дарують подружжю вироби з перлами, а ось подружжю, всупереч існуючій правилом, не можна обмінюватися подібними подарунками, інакше залишок спільного життя проведуть вони в сльозах.
Тридцять чотири роки - бурштинова весілля, в подарунок - вироби з бурштином, добре в цей день зробити ритуальне жертвопринесення воді, для цього просто візьміть кілька монет, скляних намистин і киньте в річку, попросивши у неї довголіття і щастя.
Тридцять п'ять років спільного життя - лляна, полотняна або коралове весілля, подарунки в цей день повинні відповідати назві. Святковий стіл необхідно застелити білою скатертиною.
Тридцять сім з половиною років - алюмінієва весілля, святковий стіл краще сервірувати алюмінієвими столовими приборами і подарунки відповідні, але не можна дарувати кухоль з цього металу - поганий знак.
Сорок років - рубінове весілля, в цей день чоловік повинен подарувати дружині сережки з рубіном, а вона йому подарувати щось червоного кольору.
Сорок п'ять років спільного життя - сапфірове весілля і подарунки відповідні.
Сорок шість років - лавандова весілля, найкращим подарунком буде букет лаванди.
Сорок сім років спільного життя - кашемірове весілля.
Сорок вісім років - аметистова весілля.
Сорок дев'ять років спільного життя - кедрове весілля.
П'ятдесятиріччя - з Олот весілля. В цей день подружжя обмінюється новими золотими кільцями. а старі дарують свої онукам. які ще не встигли одружитися.
П'ятдесят п'ять років - смарагдове весілля.
Шістдесят років - діамантове весілля.
Шістдесят п'ять років - залізне весілля.
Шістдесят сім з половиною років - кам'яна весілля.
Сімдесятиріччя - благодатне весілля.
Сімдесят п'ять років - коронне весілля.
Вісімдесятиріччя - дубове весілля
Ще цікаве по темі