- Новонароджені (до 3 тижнів)
- Цуценята (від місяця до року)
- Підлітковий період (від 1 року до 2 років)
- Дорослі собаки (від 2 до 7 років)
- Літні (старше 7 років)
Організм собаки в різному віці має свої особливості, і власник повинен про них знати, щоб правильно доглядати за вихованцем. Однак точний вік чотириногого друга не завжди відомий, якщо він був узятий з вулиці або з притулку. В цьому випадку визначити вік собаки допоможуть характерні для кожного періоду життя риси.
Новонароджені (до 3 тижнів)
Малюки народжуються без зубів і з закритими очима. Протягом перших тижнів життя вони не можуть ходити і більшу частину часу сплять.
Цуценята (від місяця до року)
Приблизно через 2-3 тижні після народження у цуценят відкриваються очі, але зір залишається слабким. У віці одного місяця вони вже намагаються ходити, їх починає цікавити світ навколо. Молочні зуби прорізаються на 3-4 тижні життя: першими з'являються ікла, потім, на 4-5 тижні, - два середніх різця. На 6-8 тижні прорізаються треті різці і моляри. У більшості цуценят до 8 тижнів вже є повний набір з 28 молочних зубів - маленьких, округлих, але дуже гострих. Ці зуби, білого або кремового кольору, розташовані не так щільно один до одного, як постійні.
Після 16 тижнів починається зміна зубів: молочні випадають, а на їх місці з'являються корінні. Цуценята в цей час дуже неспокійні і все пробують «на зуб». До 5 місяців прорізаються дорослі різці, перші премоляри і моляри, до напівроку - ікла, другі і четверті премоляри, другі моляри, і, нарешті, до 7 місяців - треті моляри. Так, в період до року у собаки виростають усі 42 зуба.
Підлітковий період (від 1 року до 2 років)
Собаки дрібних і середніх порід припиняють рости в рік, а деякі найбільш великі ростуть до 2 років.
У проміжку між 6 і 12 місяцями вони досягають статевого дозрівання, у дівчаток починається тічка. Але це не означає, що з цього моменту ваш вихованець стає дорослим: його руху все ще можуть бути незграбними, шерсть залишається пухнастою і м'якою, та й поведінку серйозною ніяк не назвеш. У цьому віці на зубах починає утворюватися наліт, і до кінця другого року життя може з'явитися зубний камінь, що стає причиною неприємного запаху з рота.
Дорослі собаки (від 2 до 7 років)
До 3 років вже помітно стираються верхівки деяких зубів, при відсутності належного догляду з'являються камені і хвороби ясен. Шерсть стає більш жорсткою. Залежно від породи до 5 років можуть з'явитися сиве волосся на морді, активність собаки знижується. До 7 років у собак великих порід можна побачити симптоми артриту і лінзовидного склерозу (блакитно-сіра пляма на ядрі очного яблука, зазвичай не впливає на зір).
Літні (старше 7 років)
Початок старіння залежить від поєднання генетики і зовнішніх чинників, тому для кожної собаки воно індивідуально. У період від 7 до 10 років погіршуються слух і зір, випадають зуби, підвищений ризик появи катаракти. Шерсть часто стає рідшою, сухий і ламкою, збільшується кількість сивого волосся. Собака частіше спить, її м'язовий тонус знижується, шкіра втрачає еластичність. У цьому віці собакам потрібен особливий догляд і раціон . Для продовження активного життя необхідно з розумінням ставитися до їх звичкам і бажанням, а також регулярно обстежувати і не ігнорувати рекомендації лікаря.