- Коли мені було років п'ятнадцять, у мене з'явилося вовняне пальто: бежеве, по пояс, зі стильним...
- Прання
- сушка
- прасування
Коли мені було років п'ятнадцять, у мене з'явилося вовняне пальто: бежеве, по пояс, зі стильним коміром-стійкою. Але тканина була такою світлою, що пройшов від сили місяць, і прийшов час його прати. Недовго думаючи, я закинула пальто в машинку, а через годину витягла штучку на два розміри менше.
Щоб пальто не село, а затишний плед не відправив на смітник, доведеться слідувати декільком правилам. Головне - враховувати тип вовни, з якої виготовлена річ. Для верблюжого пледа підійде тільки суха чистка, вироби з овечої вовни можна прати в машинці, кашемір вимагає делікатного догляду, який інколи краще довірити фахівцям хімчистки. Якщо ж вам принципово важливо випрати светр кашеміру будинку, краще не довіряти машинці, а зробити це вручну.
Прання
Перед пранням кашемір потрібно очистити від катишков - для цього можна скористатися спеціальною машинкою, бритвою або скотчем. Після приготуйте злегка теплу воду не гаряче 35 градусів. В ідеалі температура повинна практично не змінюватися під час прання - інакше річ сяде або зваляється.
При пранні в машинці варто вибрати режим «Шерсть» або «Делікатний» - інакше річ ризикує втратити форму. З тієї ж причини, стираючи вручну, не можна терти і м'яти вовняне виріб, а віджимати потрібно дуже обережно: не викручувати, а лише прим'яти руками, щоб вода стекла.
сушка
Якщо повісити вовняні речі на білизняний мотузок, вони розтягнуться. Тому светри та кардигани сушать на горизонтальній поверхні, розправивши і надавши їм правильну форму. Щоб прискорити процес, під вовняну тканину підкладають махровий рушник, який вбере частину вологи.
прасування
За бабусиним рецептом гладити вовняні вироби варто через змочену у воді марлю: тоді тканина не почне блищати. Якщо ж це все-таки сталося, в відсік праски з водою потрібно додати крапельку оцту і пропрасувати проблемні місця з включеним отпарівателем. Правда, такий метод врятує лише від невеликих потертостей. В іншому випадку доведеться взятися зробити оцтовий розчин - одна частина оцту на три частини води, - вмочити в нього щітку і акуратно протерти річ.
Після цього - все, можна складати в шафу. Тільки не забудьте засіб від молі, щоб одного разу не витягнути з полиці поїджена ненажерливими комахами кардиган.
Анна Валерьева 20:06, 24 січня 2016