Сторони договору лізингу
предметом для укладення договору лізингу є рухоме і нерухоме майно.
При укладанні лізингової угоди участь 3 сторони договору лізингу:
- постачальник, він же виробник,
- лізингодавець, він же інвестор,
- лізингоодержувач, він же користувач.
На першому етапі лізингоодержувач дає заявку лізингодавцю на надання предмета лізингу. Лізингодавець дає замовлення постачальнику на відвантаження необхідного предмета лізингу.
Далі укладається договір лізингу, договір купівлі-продажу , Підписується акт приймання і передачі майна.
Сторони договору лізингу оформляють угоду в письмовій формі, укладаючи договір з дотриманням обов'язкових умов, які вказані в Цивільному кодексі РФ і Законі про лізинг.
Договір лізингу проходить обов'язкову реєстрацію в держ. органах, якщо предметом лізингової угоди є нерухомість або транспортний засіб.
Договір купівлі продажу лізинг
Договір купівлі продажу лізинг оформлюється після отримання лізингодавцем від лізингоодержувача заявки на поставку лізингового майна від конкретного постачальника, і має такий зміст:
- преамбула договору
Вказуються сторони договору, відповідно до установчих документів (назва організації, посада і прізвище та ініціали особи, що виступає від імені підприємства).
Сторонами за договором купівлі продажу є постачальник (виробник) і лізингодавець, виступаючі як продавець і покупець. Лізингоодержувач безпосередньо в договірних відносинах з купівлі і продажу майна не бере, а лише вибирає цікавить його предмет лізингу і конкретного постачальника.
- Предмет договору
Прописується, що лізингодавець викуповує у постачальника, що цікавить лізингоодержувача, предмет лізингової угоди.
Тут необхідно, як можна точніше описати предмет договору, для подальшої його ідентифікації (найменування, модель, кількість, термін служби і т.д.).
Вказується, що поставляється майно, набувається лізингодавцем для подальшої передачі його в лізинг.
- Умови та термін поставки
- Обумовлюється вартість договору
- Гарантійні зобов'язання
- Прописуються можливість внесення змін і доповнень до договору, процедура розірвання
- Обумовлюється відповідальність сторін за договором
- Договір підписується сторонами угоди і ставляться відбитки печатки.
Майно, придбане за договором купівлі продажу, поставляється безпосередньо лізингоодержувачу, минаючи лізингодавця. Акт про приймання і передачу майна, придбаного в рамках здійснення договору купівлі продажу, складається в письмовій формі і підписується постачальником, лізингодавцем і лізингоодержувачем. Постачальник (виробник) відповідає перед лізингоодержувачем за якість поставленого майна.
Це лише деякі моменти, на які необхідно звернути увагу при оформленні лізингових відносин. Щоб дотримати всі норми, прописані в законодавстві, підготувати детальний договір купівлі продажу лізинг, зверніться за допомогою в спеціалізовану організацію, досвідчені співробітники, якої допоможуть оформити всі необхідні документи, пов'язані з лізинговою угодою.