Упаковка давно стала важливою складовою подарунка. Завдяки красивій і зі смаком оформленої упаковці можна створити незвичайний характер навіть для будь-якого практичного подарунка, а зі скромного сувеніра зробити запам'ятовується сюрприз.
Так само як і до вибору подарунка, до процесу створення упаковки варто підходити індивідуально і вибирати матеріали в залежності від характеру одержувача, теми свята, а так само форми, розміру і призначення подарунка. Так, крім уже звичної прямокутної коробки, ви можете оформити упаковку у вигляді цукерки або використовувати мішечок, помістити подарунок в келих або вазу, плетений кошик або морську мушлю.
Для обгортки варто застосувати як спеціальну кольоровий папір або плівку, так і матеріали, які на перший погляд зовсім не призначені для створення святкової атмосфери, наприклад білу або поштовий папір, щільну газету або сторінки глянцевих журналів. Одним з найбільш благородних матеріалів для упаковки подарунків є тканина. Тканини більш міцні й гнучкі ніж папір, що дозволяє повторити форму подарунка, уникнувши при цьому розривів і помятости, саме тому тканина - ідеальний матеріал для тих, хто робить перші кроки в створенні оригінальної упаковки для подарунків.
У разі якщо Ваш подарунок крихкий і вимагає дбайливого і обережного поводження, варто подумати про наповнювачі, які дозволять уберегти подарунок від пошкоджень протягом транспортування, а так само стануть унікальною складовою упаковки. При виборі наповнювачів необхідно враховувати характер адресата і тематику свята. Різнобарвні конфетті підійдуть для «захисту» будь-якого подарунка і особливо порадують дітей. Для романтичного подарунка коханій людині в ролі наповнювача можна пустити в хід пелюстки троянд і сухоцвіт. Якщо Ви хочете підбадьорити одержувача або зробити натяк, то припадуть дуже до речі тонко нарізані смужки паперу з надрукованими на них фразами і афоризмами відповідної тематики.
Символом хорошого тону є наявність вітальної листівки або картки подарунка, де вказані імена одержувача і адресанта, а так само дата. Картка подарунка необхідна, якщо подарунок відправлений через кур'єра або його доведеться вручити на святі з великим числом запрошених гостей. Таку картку ви можете придбати заздалегідь або ж виготовити самостійно з кольорового картону і закріпити за допомогою стрічок. Якщо подарунок упакований в прямокутну коробку, а обгортка однотонна або виконана з поштового паперу, то можна стилізувати подарунок під посилку, вказавши необхідну інформацію безпосередньо на упаковці.
В якості додаткових декоративних матеріалів вам можуть стати в нагоді живі або сухі квіти, банти зі стрічок, фігурки та аплікації з паперу, намистини різних розмірів, черепашки та інші натуральні і штучні дрібниці. Зверніть увагу, що ці деталі закріплювати необхідно з особливою акуратністю, так як вони в першу чергу привертають до себе увагу. Так само ви можете ароматизувати використовувані матеріали за допомогою ефірних масел або духів, але цей прийом можна застосувати лише в тому випадку, якщо ви використовуєте тільки штучні матеріали.
Приступаючи до упаковки подарунка, керуйтеся наступними правилами:
- Переконайтеся, що всі необхідні матеріали у вас під рукою. Крім декору Вам знадобляться ножиці, нитки і голки, прозорі клей і скотч, ніж для паперу, лінійка, олівці або ручки;
- У випадку, коли Ви не впевнені в своїх силах, спробуйте зробити "чорнову" упаковку, використовуючи прості і недорогі матеріали (наприклад, папір для друку) або матеріали, які піддаються відновленню (наприклад, атласні стрічки і тканину);
- Уважно перевірте якість матеріалів (чистоту і цілісність), а так само переконайтеся, що їх досить для втілення задуманого;
- Усі матеріали повинні поєднуватися між собою за кольором і текстурою, а так само відповідати стилю подарунка і перевагам одержувача.
І пам'ятайте, незамінною складовою хорошого подарунка буде йде від серця прагнення порадувати його одержувача.