- Багатолика солянка: 5 рецептів приготування солянки на будь-який смак Солянка - грандіозне винахід...
- Пташина насолода мисливця
- Морські скарби в тарілці
- Грибні гостинці осені
- Капуста в золотом убранні
Багатолика солянка: 5 рецептів приготування солянки на будь-який смак
Солянка - грандіозне винахід російської кулінарної думки, яке до сих пір займає на нашому столі почесне місце. Рецептів приготування солянки існує безліч. І серед них знайдеться страва для кожного.
Свято м'ясного достатку
Навіть класична м'ясна солянка відкриває свободу для творчості. Пропонуємо одну з найпопулярніших версій. Складаємо в каструлю 600 г яловичини на кісточці, 300 г копчених свинячих реберець і цілу цибулину. Заливаємо все 3 л води, варимо на повільному вогні 2 години, постійно знімаючи пінку, в кінці кладемо сіль і перець горошком за смаком. Бульйон проціджуємо, яловичину відокремлюємо від кістки і нарізаємо соломкою. Точно так само ріжемо по 200 г копченої ковбаси і шинки, 300 г солоних огірків. М'ясні інгредієнти повертаємо в бульйон. Огірки тушкуємо на сковороді 5 хвилин і теж відправляємо в бульйон. Обсмажуємо у вершковому маслі нашатковану цибулину, вводимо 3 ст. л. томатної пасти, Томім ще 5 хвилин і виливаємо зажарку в бульйон. Слідом висипаємо 100 г маслин кільцями, 50 г нарізаних каперсів і варимо суп ще 15 хвилин. Перед подачею прикрасьте солянку зеленню, каперсами, сметаною і часточкою лимона - і ваші домашні прийдуть в справжнє захоплення.
Пташина насолода мисливця
збірна солянка з птиці і дичини - блюдо в істинно царському дусі. Для неї нам знадобиться по 150 г курки, індички, гусака або качки. В ідеалі до них потрібно додати по 300 г м'яса куріпки (або рябчика) і фазана. З усіх цих інгредієнтів варимо бульйон, потім виймаємо їх, охолоджуємо і нарізаємо скибочками завдовжки по 2-3 см. Цибулину пасеруємо в маслі з додаванням 3 очищених від шкірки томатів, солі і спецій. Зажарку разом з м'ясом перекладаємо в бульйон. Очищаємо від шкірки 200 г солоних огірків, злегка бланшируємо в 100 мл бульйону і відправляємо в каструлю. Доводимо солянку до кипіння, кладемо 20 г оливок без кісточок з лавровим листом і варимо 7-10 хвилин. У фіналі заправляємо її сметаною. Тарілку з супом можна прикрасити цілими маслинами і свіжою зеленню. Приготуйте таку солянку для святкової вечері, і вона припаде до смаку всім гостям.
Морські скарби в тарілці
Хто сказав, що риби і морепродуктів не місце в рецепті солянки ? Не зовсім звична для нас варіація все ж має право на життя. Нарізаємо шматочками 300 г філе морського окуня або тріски і відварюємо в ½ л води. Така ж кількість тушок кальмарів очищаємо від плівок, нарізаємо соломкою і припускаємо на сковороді пару хвилин. Що залишився від них відвар змішуємо з рибним бульйоном. Шаткуємо 3 цибулини, дрібно нарізаємо 3 кореня петрушки і пасеруємо в вершковому маслі. Коли вони підрум'яняться, додаємо 1 ст. л. томатного соусу і Томім 5 хвилин. Окремо пасеруємо 2 солоні огірки соломкою. Всі інгредієнти, крім риби і кальмарів, опускаємо в киплячий бульйон. Додаємо по 1 ст. л. оливок і маслин без кісточок і варимо до готовності. Перед подачею в кожну тарілку кладемо шматочок риби, трохи кальмарів і заливаємо супом. Така вишукана солянка підкорить неповторним смаком з першої ложки.
Грибні гостинці осені
пісна грибна солянка - абсолютний осінній хіт, який обов'язково полюбиться вашій родині. Замочуємо у воді 10 г сушених білих грибів на 3 години, потім відварюємо їх у цій же воді і нарізаємо соломкою. Варимо 5 хвилин 50 г свіжих печериць, після чого подрібнюємо їх і варимо ще 15 хвилин у відварі від сушених грибів. Дрібно нарізаємо по 30 г маринованих опеньків і солоних груздів. Робимо зажарку з головки ріпчастої цибулі і 2 ст. л. томатного пюре. Додаємо до неї 3 солоних огірка кубиками і Томім суміш 5-7 хвилин. Всі інгредієнти, за винятком відварених сушених грибів, викладаємо в киплячий грибний бульйон. Через 15 хвилин додаємо гриби, що залишилися, лавровий лист, перець і сіль за смаком. Доводимо суп до готовності, в самому кінці висипаємо жменю маслин без кісточок і 20 г каперсів. Грибна солянка з чудовим ароматом - найсмачніший спосіб зігрітися в холоди.
Капуста в золотом убранні
полегшена капустяна солянка - знахідка для тих, хто продовжує дотримуватися фігуру незважаючи ні на що. Дрібно шаткуємо 500 г білокачанної капусти, присмачуємо її 1 ч. Л. солі і ретельно обминають руками. Тушкуємо капусту 5-7 хвилин в глибокій сковороді з 2 ст. л. рослинного масла і 100 мл води. Окремо обсмажуємо подрібнену цибулину і невелику моркву соломкою, поки вони не стануть золотистими. Потім відправляємо обидві засмажкою до капусти. Обсмажуємо в маслі 600 г опеньків, також додаємо до капусти, тушкуємо її ще 20 хвилин. При бажанні можна покласти свіжу зелень за смаком. Ну а ті, хто не уявляє солянку без м'яса, можуть додати в неї мисливські ковбаски, свинячу шийку, шматочки яловичини або сосиски. У будь-якому випадку результат перевершить всі очікування, і голодним не залишиться ніхто.
А ви знаєте, як приготувати солянку? Що прийнято додавати в неї у вашій родині? Будемо раді, якщо ви поділитеся фірмовими рецептами і маленькими хитрощами приготування цього чудового блюда.
А ви знаєте, як приготувати солянку?Що прийнято додавати в неї у вашій родині?