.
Вентилятори, як вид кліматичного обладнання значно поступаються за своїми функціональними можливостями і ефективності в роботі сучасним кондиціонерів або спліт-систем, але вони як і раніше популярні і затребувані. Така ситуація викликана тим, що вентилятори істотно дешевше складних кліматичних систем.
Вентилятор з функцією зволожувача повітря став досить популярним серед споживачів
Крім того, в ряді ситуацій сучасні описувані прилади застосовувати значно вигідніше і продуктивніше, тим більше останні моделі провідних виробників відрізняються розширеним функціоналом і можуть не тільки вентилювати і охолоджувати повітря, але і зволожувати його.
Пристрій, принцип роботи, різновиди
Вентилятори постійно змінюються й з кожною новою моделлю функціональні можливості такого обладнання поліпшуються. Спочатку такий пристрій було дуже простим і виглядало як стійка з обертовими лопатями.
Згодом стали використовуватися роторні моделі, які були більш компактними. В кінці XXI століття прилади вентилювання стали безлопатева з можливістю дистанційного керування за рахунок появи пультів. П'ятнадцять - двадцять років тому в ужиток увійшов вентилятор з зволоженням.
З появою функції зволоження вентилятори практично не зазнали змін у зовнішньому вигляді. Сьогодні застосовуються такі види вентиляторів з функцією зволоження:
- Підлоговий вентилятор на стійці з інтегрованим зволожувачем.
- Компактний зволожувач повітря з вбудованим вентилятором.
У пристрій класичних підлогових моделей входять наступні елементи:
- Підставка.
- Стойка.
- Панель управління.
- Лопаті, закриті захисною сіткою.
Пристрій доповнює ультразвукової зволожувач, який зазвичай «ховається» в підставці. Він складається з наступних деталей:
Пристрій вентилятора із зволожувачем повітря ультразвукового типу
- Ємність для води.
- Зволожуючий картридж.
- Ультразвукова мембрана.
- Камера пароутворення.
- Трубка підігріву води.
- Фільтр.
- Картридж ароматизатора.
- Гігрометр - вимірювальний прилад для визначення параметрів вологості.
Принцип роботи:
- Під впливом температури від трубки нагріву починає випаровуватися вода.
- Вона потрапляє в камеру пароутворення, звідки за допомогою ультразвукової мембрани подається в шланг.
- По спеціальному шлангу, вмонтованому в стійку, з зволожувача утворений пар піднімається до захисної решітці, де змонтований розпилювач.
- Вентильований повітря підхоплює пар, за рахунок чого і відбувається зволоження.
Потужність приладу може варіюватися від 30 до 150 Вт. 80-100 Вт досить для охоплення приміщення площею близько 20 кв. м.
Вентилятор має кілька режимів роботи:
- Без зволоження.
- З зволоженням за рахунок ручного регулювання.
- З зволоженням за рахунок автоматичного регулювання завдяки вбудованому гігрометри.
Функціональні можливості приладу дозволяють регулювати швидкість вентиляції, контролювати кількість води, справність картриджів і фільтрів.
Сучасні моделі можуть доповнюватися «розумними» функціями присутності (вбудований датчик руху, датчик зміни обсягу в приміщенні), коли прилад вимикається при появі людини в кімнаті.
Окремі моделі здатні автоматично регулювати інтенсивність роботи в залежності від температури і рівня вологості. Додатковими атрибутами є підсвічування, годинник і т. Д.
Останнім часом все частіше використовуються більш компактні моделі, які не мають стійки і вентилятора. Лопаті вентилювання, панель управління і спеціальний паровий розпилювач вбудовані безпосередньо в корпус зволожувача.
Принцип роботи кондиціонера з зволожувачем повітря
Крім підлогових моделей сьогодні активно застосовуються зволожувачі повітря з вентилюванням дещо іншого пристрою. Такі прилади є корпус, в якому через верхню решітку затягується повітря лопатями вентилятора. Усередині корпусу нижче вентилятора знаходяться обертається коло з зволожуючими дисками. Зволоження дисків відбувається в спеціальній ємності з водою. Повітря, потрапляючи на диски, вбирає вологу і виводиться через вивідні решітки з боків корпусу. Пристрій простий, але ефективний.
Плюси і мінуси
Вентилятор із зволожувачем повітря має наступні переваги:
- За рахунок пара відбувається не тільки зволоження, але і охолодження повітря.
- Поступове, плавне зниження температури за рахунок прохолодного зволоження.
- Екологічність. Не використовуються шкідливі охолоджуючі рідини.
- Відсутність необхідності монтажу.
- Легкість, простота переміщення.
- Можливість застосування поза приміщеннями, на відкритому повітрі.
- Низька вартість.
До недоліків такого обладнання коштує віднести наступні фактори:
- Низька ефективність охолодження.
- Відсутність функціональної можливості нагрівання.
- Високий рівень шуму.
- Високе споживання електроенергії (дешеві моделі).
Зволожуючий вентилятор своїми руками
У разі необхідності і відсутності інших можливостей можна швидко і без зайвих зусиль зробити вентилятор з зволожувачем повітря своїми руками. Що для цього знадобиться:
- Класичний підлоговий вентилятор.
- Рушник або тканину, добре вбирає воду.
- П'яльці для вишивання, діаметр яких трохи менше розмірів лопатей приладу.
- Кілька пластикових білизняних прищіпок або інших аналогічних по функції деталей кріплення.
- Ємність з водою.
Рушник акуратно натягується на п'яльці, один значний кінець рушника повинен звисати. За допомогою прищіпок рушник кріпитися до захисної решітці приладу. Поруч з вентилятором на стілець ставитися ємність з водою. У неї опускається вільний кінець рушника. Рушник намокає, за рахунок чого відбувається зволоження повітря, який «пропускається» через рушник вентилятором.