Швидкими кроками до нас наближається зима. Саме час підібрати собі комфортні чобітки. Адже, що не кажи, а без них пережити українські холоду досить складно. Чим же наповнений взуттєвої ринок нашого регіону, і як зорієнтуватися в хвилі пропозицій, з'ясувала журналіст «Донбасу».
хитрощі утеплення
Поєднання зручності і привабливості. Визначивши для себе головними такі параметри «моїх» чобітків, я вирушила в рейд по ринках Донецька і Маріуполя.
«Хочу класику на шпильці, але таку, щоб мого розміру і на все місто в одному екземплярі!», «Простіше, на низькому ходу і чорного кольору», «З натуральним хутром і на танкетці», «Трояндова уггі є?» - питання і замовлення на продавців сипляться від дам з усіх боків. А на полицях реалізаторів рівноправно розмістилася взуття найнеймовірніших видів і кольорів. Взявши першу вподобану модель (її вартість варіюється від 400 до 600 гривень), почала обнюхувати. Але тут же мене осіклася продавець.
- Після багаторазових обробок і забарвлення сировини запах шкіри не завжди залишається. Та й деякі фірми навчилися його підробляти, використовуючи спеціальні аромати. Звичайно, можна злегка «підпалити» черевики, але не всі продавці сприймуть таку перевірку з радістю. Для початку подивіться на виворотку або зріз - штучний матеріал завжди зустрічали, всі шви загорнуті. Також шкіра, на відміну від дерматину, зберігає тепло, якщо прикласти долоню, і вбирає вологу, якщо злегка її намочити, - зазначає продавець Вікторія. - Крім того, зараз вже і на ринках видають місячну гарантію на натуральні вироби, так що продавцеві невигідно обманювати - задавайте питання безпосередньо. Дешеві моделі черевик - за 200-300 гривень - можуть бути тільки із замінника. Не вірте, якщо вас переконують у протилежному. Моделі подорожче по несучості можуть вигравати і у натуральних (це залежить від фірми-виробника).
Не всі реалізатори захотіли бути відвертими по останньому пункту, але багато зізналися: Китай, той, що є на вітринах, краще не брати. Була раніше хороше взуття з Польщі та Москви, але через митні питань її поставки скоротилися до мінімуму, і практично всі ринки сьогодні насичені вітчизняним товаром. Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Харків, Бровари, Макіївка, Запоріжжя - звідти, в основному, надходять захисники наших ніг. Причому моделі зі штучного і натурального матеріалів відрізняються за ціною на 100-200 гривень. Також не варто тішити себе надією, що пресована шкіра - це добре. Робиться вона з відходів шкіряного виробництва, виглядає непогано, але псується досить швидко.
- Раніше моя взуття була затребувана. Її, турецьку, купували у мене 70% клієнтів ринку, тепер тільки 3-7%. Я возив якісний товар: можна було по кілька років носити, а тепер заводчанин, який одержує 1500-2000, просто не може собі дозволити взуття за 800 гривень, максимум за 550 на пару сезонів. Ось і доводиться возити товар за такою ціною, щоб склад не був порожній і не було збитків, - каже продавець центрального ринку Маріуполя Володимир.
Олена вирішила використовувати перевірений роками прийом - на шпильці дама виглядає елегантно.
Для того, щоб знизити ціну, виробники вдаються до хитрощів з утеплювачами. Так, наприклад, одна з найпопулярніших жіночих моделей цього сезону - ботфорти, ціна яких варіюється від 1100 до 1500 гривень, може бути тільки в нижній частині утеплена цигейкою або мутоном. А ще більш підприємливі виробники штучне хутро додають в носок - де не так просто розглянути, що блищить він чи «росте» на тканини, а значить - не натуральний.
- демісезонне взуття купують часто. Вона дешевше: верхня частина без хутра взагалі або зі штучним, - підтверджує продавець Ольга. - Взимку її можна взувати з носком. Чоботи ближче з ненатуральних утеплювачем коштуватимуть близько 650 гривень. Наші клієнти більше хвалять російських виробників - наприклад, фірму «ММ8». Досить популярна замшеве взуття - її матовий ворс легко можна відрізнити від того ж нубуку, але вона не дуже практична, легко промокає в сльоту. В середньому, ціна чобіт 600-800 гривень практично на всіх рядах.
Підошва зимового взуття повинна бути товстою, не менше одного сантиметра. Не варто її згинати навпіл, як це багато хто любить робити: хороша повинна гнутися тільки в місці, де відбувається вигин стопи при ходьбі. Через популярної питання «А підошва прошита?» Виробники активно впровадили декоративну строчку. Зверніть на це увагу, розглядаючи свою пару, як і на те, що сучасний клей досить міцний і здатний повністю її замінити (але не всі фірми використовують хороший). Підошва зимового взуття виготовляється з різних матеріалів: гума, поліуретан, полівініл-хлорид. Основні їх переваги в водонепроникності і зносостійкості. Але малюнок повинен бути рельєфним з глибокими виїмками. Це забезпечить стійкість. Дами, купуючи чоботи на підборах, обов'язково відведіть його назад - якщо вийшло легко, це трапиться і на льоду - картина буде не самою райдужної! Обов'язково приміряйте вподобану пару, подивіться, чи не заїдає блискавка, не чіпляє вона матеріал і як низько закінчується шнурівка (чим нижче, тим зручніше буде взуватися)! І пам'ятайте, чим більше декоративних деталей на ваших чобітках, тим швидше вони втратять свою свіжість.
Пінка забезпечить легкість
У чоловічих відділах вибір моделей, як і забарвлень, не такий широкий. Туфлі (350-400 гривень), черевики (550-650 гривень), кросівки (400-600 гривень) і чоботи (від 700 гривень) зі шкіри або подешевше із замінника, переважно темних тонів, - ось перелік того, чим сильна половина людства може побалувати себе взимку.
- В основному виробники вітчизняні. Популярні «Масіс», «Патріот», «Бенцони». Сама ходова - запорізька «Міда». Вона по несучості і якості показує хороші результати, - інформує продавець взуття Вікторія.
Як відзначають модельєри, в чоловічому світі мода особливо не панує - сильна половина людства вибирає взуття в залежності від роду занять: наприклад, менеджери - класику, студенти - спортивну, а бізнесмена можна зустріти як в черевиках, так і в ковбойських чоботях.
- Молодь в основному купує у нас зимові кросівки, черевики, - зазначає продавець Ірина. - Радимо брати продукцію Київської взуттєвої фабрики. На цьому підприємстві працюють за принципом збирання: наприклад, підошва може бути львівська, якщо її там краще роблять. Тому якість в цілому непогана. Також вибирають покупці між поліуретанової підошвою (вона довго не стирається) і «пінкою» (легша і не пропускає вологу).
Цікавий факт: серед чоловічого взуття можна було знайти екземпляри з маркуванням популярних брендів в різних варіаціях: «Ecco», «Skechers», «LAMB» та інші за «смішною ціною». Бачачи мій інтерес до таких моделей, деякі продавці крадькома попереджали: «Це просто так написано. Я вам краще інші запропоную ». Так що в гонитві за гарною парою замість швидкої покупки відомої марки витратьте трохи свого часу на ретельний огляд своїх майбутніх супутників в зимових прогулянках.
«Подарунок ортопеда»
Щоб взуття зручно було носити не один сезон, потрібно чітко підібрати свій розмір.
- Дівчата готові втиснутися в вузькі чоботи, щоб виглядати привабливо. Модельне взуття часто називають «подарунком ортопеда». До нас надходять жінки з поперечним плоскостопістю і відведеним першим пальцем. При значній деформації часто доводиться робити операцію. До того ж, якщо пальці стиснуті - нога може замерзати, якщо є зайва простір - тепло не зберігається, - зазначає ортопед, доцент Донецького національного медичного університету Валерій Ночёвкін.
Визначити свій розмір просто. Покладіть аркуш паперу на тверду підлогу. Встаньте на нього в шкарпетках середньої товщини. Тримаючи олівець вертикально, зробіть позначку в крайній точці своєї п'яти, а другу - у кінчика найдовшого пальця. Потім виміряйте відстань між відмітками - це буде довжина. Обов'язково заміряйте, скільки сантиметрів між крайніми точками (від кісточки під мізинцем і під великим пальцем) передньої частини стопи - це буде ширина.
- Потрібно шукати взуття з відповідною довжиною і шириною, а не тільки по першому параметру, - радить Ночёвкін. - В Інтернеті можна знайти все таблиці відповідностей розмірів для кожної країни-виробника. Велика частина наших співвітчизників старше 30-35 років страждає поздовжнім плоскостопістю, тому добре підкласти в чобітки ортопедичну устілку.
Оптимальна висота каблука, підкреслює лікар, три-п'ять сантиметрів. - Якщо вище - на шкоду стопі і до інших поверхів нашого тіла: попереку, тазостегновому суглобі, хребту в цілому. Тривале носіння взуття на високих підборах призводить до поступового розладу верхніх відділів опорно-рухового апарату, - каже Ночёвкін. - З точки зору біомеханіки абсолютно плоска підошва теж здоров'я не додає. Адже каблучок допомагає перерозподіляти навантаження між переднім і заднім відділами. Не користь і «ходіння на ходулях»: це стосується платформи, стрипов. Можуть бути, як мінімум, подворачіванія стопи з пошкодженням зв'язок гомілковостопного суглоба. Якщо дівчина молода, у неї достатня компенсація початкових проявів патологій стопи, болю не відчуває. Але з часом гонитва за красою може позначитися на самопочутті.
Вікторія Риндіна.Фото автора.
Теги: Донецьк , Донбас , Донецька область , ціна , вартість , Маріуполь , ринок , взуття , зима , чоботи , чоботи на шпильці , ноги , догляд
», «Простіше, на низькому ходу і чорного кольору», «З натуральним хутром і на танкетці», «Трояндова уггі є?Через популярної питання «А підошва прошита?