- Запах поту у взутті: причини, профілактика, методи позбавлення
- Коли піт дає про себе знати і що з цим робити
- Чим прибрати запах поту з взуття - народні і магазинні засоби
- Правильно позбавляємося від запаху цвілі у взутті
- Як позбутися від котячого сюрпризу у взутті
- висновок
У статті ви знайдете тільки перевірені, ефективні методи вирішення проблеми
Сьогодні тема моєї статті делікатна, як прибрати запах з взуття. Така маленька проблемка, а скільки неприємностей може доставити! Начебто нічого ганебного, адже це трапляється з багатьма і не завжди з нашої вини. Але специфічний аромат змусить будь-яку людину відчувати себе незатишно і обмежено. Тому я зібрала воєдино перевірені методи позбавлення від запаху поту, цвілі і котячої сечі з коханою взуття.
Запах поту у взутті: причини, профілактика, методи позбавлення
Чому в одних людей ноги потіють сильніше, ніж у інших?
Безглуздо виводити амбре з черевиків, не визначивши причину його появи. День-два і він знову дасть про себе знати. Мені здається, розумніше буде спочатку знайти корінь проблеми, потім прибрати запах поту і закріпити цю справу профілактикою. Так менше ймовірності, що недуга знову потривожить вас.
Коли піт дає про себе знати і що з цим робити
Процес потіння ступень є нормою, так як в цьому місці зібрано багато сальних залоз. Але якщо людина здорова, носить якісне взуття, стежить за її станом і дотримується особистої гігієни - неприємного запаху бути не повинно.
Давайте докладніше розглянемо випадки, коли піт дає про себе знати:
- Схильність організму до надмірної пітливості. Якщо ви відрізняєтеся цією особливістю, то вам бажано завжди носити з собою запасні шкарпетки і мати 3-4 пари взуття. Наприклад, черевики для виходу, кросівки на кожен день і туфлі для офісу. Поки ви будете носити одну пару, інша встигне провітритися і «відпочити».
Підвищена пітливість - одна з причин потіють ніг
Регулярні ножні ванни допоможуть хоч трохи «заспокоїти» ступні. Можна в літрі води прокип'ятити два чайних пакетика протягом 15 хвилин. Одержаний настій остудити і опустити в нього ноги до повного охолодження води. Це лише один з ефективних рецептів. Повторювати процедуру можна хоч кожен день.
Корисно і приємно! Можна замість чаю налити в воду настій ромашки - хороший профілактичний засіб проти грибка та інших бактерій. На фото - зручна масажна ванночка для ніг. Варто в межах розумного.
- Зашлакованості організму. До цього недугу призводить малорухливий спосіб життя, любов до всяких вредностям, куріння, розпивання алкоголю. І зайва пітливість - це лише одне маленьке наслідок глобальної проблеми.
Таким чином, тіло намагається вивільнитися від всієї скопилася всередині «бруду». Тут потрібен комплексний підхід, який призначається лікарем. У нього напевно буде включено здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом, вітаміни.
Я за здоровий спосіб життя! А ви?
- Поганий запах також виникає, якщо взуття неякісна. Штучні дешеві матеріали не дають ногам «дихати», від чого вони починають потіти, а черевики зопрівати і смердіти. Намагайтеся купувати вироби перевірених фірм і тільки з матеріалів, які не будуть перешкоджати нормальній вентиляції.
Якісне взуття - запорука здорових ніг
- Неправильний догляд за черевиками. Перевірте себе, чи дотримуєтеся ви ці правила:
- зберігати тільки в місцях з хорошою вентиляцією;
- регулярно провітрювати взуття, а не ховати її в шафу або пакет відразу ж після зняття;
- регулярно міняти устілки, десь раз в тиждень (можу порадити вугільні і берестяні вироби, які добре вбирають запахи);
- використовувати водовідштовхувальні засоби, щоб взуття менше промокає;
- ретельно сушити, щоб бактерії на взутті не розмножувалися (устілки сушаться окремо).
Добре мати такий собі гардероб для зберігання взуття
Дуже зручно просушувати мокрі боти за допомогою спеціальної електронної сушки. Але через брак такої, можна обійтися старими газетами, змінюючи їх щогодини для прискорення процесу.
Найпростіші електронні сушарки для взуття Є і більш вдосконалені моделі
- Нехтування гігієною ніг. Щоб не допускати появи поганого запаху, проробляти такі заходи:
- мийте ноги з милом кожен день, витирайте досуха;
- щодня міняйте шкарпетки (вони повинні на 80% складатися з натуральних волокон);
Шкарпетки бажано носити з натуральних тканин
- якщо у вас є грибкові захворювання - зверніться до лікарні і вилікуєте недуга;
- підберіть спеціальний дезодорант або крем для ніг;
Дезодорант для ніг - порятунок
- скажіть «ні» тісному, незручною, дешевого взуття;
- змінка для школи / інституту / роботи - це завжди правильно;
- в літній час краще носити відкриті моделі.
Кілька змінних пар - це гігієнічно і зручно!
Чим прибрати запах поту з взуття - народні і магазинні засоби
У цій табличці я привела ефективні «бабусині» методи, які допоможуть дешево і швидко вивести запах:
Що потрібно Опис процесу Перекис водню Потрібно нею просочити ватний диск і обробити їм всю внутрішню частину черевик. Це надовго прибере сліди поту. Але будьте обережні! Це засіб підходить далеко не для всіх видів взуття. Перекис запросто може знебарвити темну поверхню. Оцет Шматочок вати змочити в 6% або 9% розчині оцту, протерти взуття зсередини, ретельно провітрити її на свіжому повітрі і просушити. Спиртові розчини Вони чудово усувають запах з кросівок, плюс дезінфікують. Горілка, нашатирний спирт, розчин марганцю - в загальному, що опиниться під рукою.
Щоб приготувати марганцівку, розчиніть 6 сухих кристаликів в 1 літрі води. Потім змочіть ватку і також протріть взуття зсередини. Після цього - ретельна сушка.
Будь-абсорбент: борошно, харчова сода, морська сіль, активоване вугілля Всі ці речовини відмінно вбирають вологу і аромати. Можна просто засипати борошно або соду всередину взуття, залишити на ніч, а вранці гарненько витрусити.
Але маленькі частинки, швидше за все, залишаться і будуть доставляти незручності. Тому я рекомендую насипати абсорбенти в чисті шкарпетки і в такому вигляді покласти їх в черевики - внутрішня частина не забрудниться, а чистячі властивості абсорбентів від цього не знизяться.
Можна також покласти в кожен черевик по 6-8 таблеток вугілля - ефект буде той же.
Морозильна камера Якщо звернути пару в целофановий пакет і прибрати в морозилку на 3-4 години, все бактерії загинуть при мінусовій температурі, а разом з ними піде і сморід.
Але цей спосіб не підходить для лакованих виробів. Також не слід вдаватися до нього, якщо в морозилці специфічний запах від м'яса, риби або інших продуктів.
Пральна машинка на делікатному режимі або тазик з мильним розчином Якісні кросівки і кеди можна без побоювань закинути в машинку і випрати на щадному режимі з мінімальним віджиманням. Тільки не забувайте, бактерії розмножуються саме у вологому середовищі, тому своєчасна сушка дуже важлива.
Ганчіркові вироби середньої якості і інші види взуття акуратно протираються своїми руками з використання мильною водички. Спочатку мильний розчин, потім оцтовий і знову мильний. На закінчення - провітрювання і сушка.
Черевики в морозилці - смішно, але спробувати можна
Не так давно в продаж надійшли взуттєві сушки з ультрафіолетовою обробкою і іонізатором. Вони вбивають бактерії і грибок. З таким пристосуванням запах поту, що виходить від ніг, більше не потурбує.
Ультрафіолетова іонізуюча сушарка
Крім народних методів є і спеціальні засоби, що захищають взуття від появи неприємного оранки. Правда реальну користь ці дезодоранти принесуть, тільки якщо ви вже позбулися самої причини і ретельно вичистили боти.
Випускаються дезодоруючі засоби в декількох формах:
- Стік - нагадує товстий олівець. Добре прибирає поганий душок, але користуватися ним незручно. Необережне змазування внутрішньої поверхні взуття стіком може привести до його поломки.
Взуттєвий дезодорант-стік
- Спрей - доступна ціна, функціональність, простота у використанні. Прибирає не тільки запах поту, але ще і бактерії, грибок, цвіль.
Аптечний спрей
- Крем для ніг від пітливості. Схвально відгукуються про «П'ять днів», «Галенофарм», «Део Контроль», «VICHY». В аптеці і магазинах косметики є безліч інших кремів. Який підійде саме вам? Пробуйте, шукайте свій.
Крем «П'ять днів»
- Таблетки. Дезодорант для взуття в таблетованій формі є новим винаходом, яке спрямоване на професійних спортсменів. У них міститься активна ароматична і дезинфицирующая складова, нищівна все неприємні наслідки пітливості за 3 години. Пошукати це чудо-засіб можна в магазинах спорттоварів.
Правильно позбавляємося від запаху цвілі у взутті
Може хтось ще не зустрічався з таким явищем. Виглядає воно саме так, і гірше.
Як прибрати неприємний запах з взуття, що з'явився з-за тривалого зберігання в закритому, сиром, із поганою вентиляцією? Не все так запущено, як може здатися на перший погляд.
5 нескладних дій і ваша пара як нова:
- помийте теплим мильним розчином внутрішню і зовнішню частину бот. Найзручніше це робити губкою.
- Тепер тільки внутрішню частину протріть хлорним розчином для дезінфекції.
- Далі змішайте в рівних частинах горілку і нашатирний спирт (або можна використовувати звичайний 9% оцет). Вийшла сумішшю протріть пару з усіх боків.
- Знову мильний розчин.
- Як випливає провітріть і просушіть черевики на відкритому повітрі.
Ні в якому разі не одягайте необроблену взуття! Висока ймовірність заразити шкіру небезпечним цвілевих грибком.
Як позбутися від котячого сюрпризу у взутті
«Як це були твої улюблені туфлі? Я не знав…"
Вкрай неприємно, коли домашній вихованець ні з того ні з сього вибирає ваші улюблені черевики в якості туалету. У момент знаходження «сюрпризу» не надається відповідних слів, щоб висловити обурення.
Смердить взуття жахливо, а позбутися від цього «пахощів» важко. Але все-таки можливо, якщо знати з чим доведеться боротися і точно слідувати перевіреної техніці.
Проблема в тому, що котяча сеча складається з декількох компонентів. Причому деякі з них не змиваються звичними миючими засобами і не розчиняються у воді.
Наприклад, якщо ви виперете позначений котом ділянку за допомогою звичайного порошку або мила, то липка сечовина залишиться. Найменше намокання і запах знову проявиться. До того ж сечовина - сприятливе середовище для розмноження бактерій.
Більш того, котяча сеча може вступити в реакцію з побутовою хімією, що містять хлор засобами і нашатирем. Це призведе до посилення сморід. Тому дуже важливо, щоб при виведенні запаху сечі суворо дотримувалася інструкція, а не приймалися поспішні дії навмання.
Котяча радість іноді не має меж
- Отже, якщо ви помітили пахучу калюжку під взуттям, негайно надіньте рукавички і витріть постраждалі ділянки серветками. Намагайтеся робити це якомога швидше і краще (майже насухо).
- Кіса примудрилася залишити свій «сюрприз» всередині? По можливості акуратно витягніть, і викиньте устілки - на них скупчується велика частина рідини. Потім серветками промокайте внутрішню поверхню до самого кращого результату. Так залишиться менше сечі, яку вам ще належить розчиняти різними засобами.
- Далі промийте всі постраждалі ділянки водою з гліцериновим милом, щоб прибрати липку сечовину. Якщо під рукою немає такого мила, то замініть його слабким розчином марганцівки.
Коштує копійки, а в господарстві завжди знадобиться
- На наступному етапі вам потрібно позбутися від другого компонента котячої сечі - урохрома. Він в простий мильною воді не розчиняється. Тут необхідна кисле середовище. Наприклад, слабкий розчин оцту: змішайте 4 частини води і 1 частина оцту.
Отриману суміш обережно нанесіть на помічені ділянки. Не перестарайтеся! Шкіряні вироби легко пошкодити. Тоді замість оцту візьміть лимон і просто натирайте їм шкіру.
Можна змочити марлю в оцтовому розчині і протерти нею черевики
- Третій компонент - це безбарвні кристали сечової кислоти. Чим вивести їх, якщо вони не розчиняються ні у воді, ні в кислому середовищі? На допомогу приходять луги і гліцерин! Рясно посипте ділянки содою і злегка потріть. Можна скористатися гліцерином (продається в будь-якій аптеці).
- Видаліть всю соду, промийте ділянки чистою водою і протріть сухою ганчіркою. Залишилося гарненько просушити взуття, попередньо наштовхавши в неї газет. Не завадить і провітрювання на свіжому повітрі.
Старий «бабусин» метод висушить що завгодно!
Зазвичай після цих маніпуляцій смердючий не залишається або воно майже не відчутно. Є ще кілька народних способів, як усунути запах у взутті, якщо в них пописав кіт:
- Горілка. Попередньо помийте боти водою і гліцериновим милом. Візьміть ганчірку, змочіть її горілкою і щільно засуньте всередину потерпілого черевика. Через пару годин вийміть «компрес», промийте виріб, гарненько витре і просушіть. Якщо запашок ще залишився, можна повторити процедуру.
Горілка допоможе позбутися від котячої сечі
- Йод. Його застосовують тільки на темній взуття, інакше можуть залишитися помітні розводи. Розведіть 20 крапель йоду в 1 літрі води. Отриманий розчин нанесіть на пляму, а через 15 хвилин видаліть його губкою і сухими серветками.
- Перекис водню. Це засіб особливо добре для хутряних виробів. Флакон перекису просто заливається всередину черевика. Як тільки рідина перестає шипіти, її виливають, а боти сушать. Лаковане взуття заборонено чистити перекисом водню!
Ефективний засіб від запахів
Позбувшись від неприємного сюрпризу, не забудьте з'ясувати, чому киця ходить в туалет не туди куди треба. Може, вирішила позначити територію або у неї проблеми зі здоров'ям. А може вона образилася на вас за щось?
Зрозуміти і пробачити
висновок
Ми розглянули перевірені методи видалення запаху поту, цвілі і котячої сечі з взуття. Все що знадобиться - це дешеві кошти, начебто соди, оцту, йоду, і трохи терпіння.
Обов'язково подивіться тематичне відео в цій статті, адже хто попереджений - той озброєний! Діліться в коментарях своїми «секретними тактиками» в цій нелегкій боротьбі за чистоту , Свіжість і комфорт!
А ви?Який підійде саме вам?
Як прибрати неприємний запах з взуття, що з'явився з-за тривалого зберігання в закритому, сиром, із поганою вентиляцією?
Кіса примудрилася залишити свій «сюрприз» всередині?
Чим вивести їх, якщо вони не розчиняються ні у воді, ні в кислому середовищі?
А може вона образилася на вас за щось?