подробиці
Хочу поділитися своїм досвідом з тими, хто зібрався перший раз вишивати картину від російського виробника "Золоті ручки"
Я завжди вишивала хрестиком і вирішила спробувати бісером. Довго мучилася і вибрала картину «Віноградніца» розміром 46х56 см. з повною зашиттям. У наборі є: канва, інструкція, схема, бісер в пакетиках по номерам і голка.
1) Нитки, 3 котушки поліестер 45 білі. Деякі кажуть, що краще вишивати прозорою волосінню, так як її зовсім не видно. Але раз я вже почала білими нитками, то продовжувати треба такими ж, щоб була рівна зашивання.
2) Голки для бісеру, 1 упаковка = 20 штук. Голка, яка входить в набір занадто маленька, нитки в неї не влазять. Та й взагалі, голки для бісеру тонкі, вони гнуться і ламаються, тому на таку велику роботу однієї голкою ніяк не обійтися.
3) Нітковдевателі, 3 упаковки по 4 штуки. Вони теж ламаються. Без них звичайно можна працювати, але так як я вишиваю подвійно складеній ниткою, то дуже проблематично її вставляти.
4) Контейнери для бісеру. Я вибрала пластикові на 24 відділення кожен. Я вишиваю по рядах, тому зручно коли всі кольори під рукою. Інші вишивають за елементами і тоді зручніше використовувати баночки з кришками. Береш 2-3 баночки певного кольору і вишиваєш 1 елемент.
5) Верстат для вишивання підлоговий. У мене була ціла делема які пяльци вибрати. Зупинилася на підлоговому варіанті, так як він стійкий, не треба тримати вишивку на руках і у нього є регулювання по висоті. Загалом кожен вибирає пяльци під себе, є безліч варіантів: просто рамка, настільні, підлогові і т.д.
6) Простий олівець (м'який, він яскравіше), лінійку і ножиці. Думаю, з цими речами проблем немає.
Так як у «Золотих ручок» все набори без нанесеного малюнка на канві, то доведеться витратити час для підготовки до вишивання. Боятися чистої канви не треба. Я взяла канву і за допомогою простого олівця і лінійки розкреслити квадратиками все поле зашивання. Причому номера проставила з усіх боків. Це зручно, коли забудеш закреслити на схемі вишитий ділянку і треба визначитися з місцем де ти зупинилася.
Потім взяла зображення знаків відповідно до номерами бісеру, відксерили його, вирізала ножицями і наклеїла на осередки в контейнері прозорим скотчем.
Почала вишивати знизу без п'ялець. Після 20 ряду стало важко, я натягла вишивку на верстат і продовжила. Що вишила закреслюю олівцем на схемі.
Перед тим як почати вишивати я подивилася видеоурок для початківців на сайті виробника - https://zolotie-ruchky.ru/article/videourok-1---tehnika-vyshivki-biserom-43/ . Там дається порада: щоб закріпити нитку треба зробити кілька стібків без бісеру і обрізати нитку. З власного досвіду скажу, що якщо її так залишати, то шматочок нитки вилазить на обличчя вишивки і стирчить. Коли я це помітила, стала після 5 стібків на виворітного стороні зав'язувати нитку на вузол. Ззаду, звичайно, є вузлики, зате на обличчі нічого не стирчить.
Тепер з приводу бісеру. Він чеську, але далеко не ідеальний. Деякі кольори бісеру рівні і однакові, а деякі, наприклад чорний, різнокаліберні. Тому, перш ніж намистину пришивати, я підбираю приблизно однакові за розміром і дивлюся щоб намистина була бракованою.
Загалом нюансів у вишиванні багато, але картини виходять приголомшливі. Вишивайте і отримуйте задоволення, особливо від відгуків друзів і знайомих. Сподіваюся Вам знадобляться мої замітки.