У цьому майстер-класі ми навчимося плести дуже рідкісний (для мексиканської флори) і в той же час такий рідний (для нас) квітка - нарцис. Тільки ось пліток він буде в типово уічольской манері.
Квітка сам по собі невеликий, 4,5 см в діаметрі, важить трохи більше 4 м Годиться для використання його в сережках, прикрасах для волосся, а також для кольє і браслетів. На одну квітку йде близько півгодини або більше.
Майстер-клас буде заснований на плетінні сережок з жовтих нарцисів з помаранчевої серединкою.
З матеріалів нам будуть потрібні:
- чеський бісер чотирьох кольорів: жовтого (перламутрового), два відтінки оранжевого (непрозорого) і замість традиційного чорного візьмемо темно-сірий матовий (напівпрозорий) - так наші нарциси будуть більш ніжними, а також прозорий матовий (всього 12 шт.);
- мононитка, голки для бісеру, ножиці, круглогубці для роботи з фурнітурою; нитка для бісеру (титанова);
- швензи для сережок; найменші обіймач для намистин (золотисті), гумки для волосся (краще зеленого кольору).
Мене часто просять показати з самого початку процес плетіння. Перші три ряди у всіх кольорах і навіть в метеликах абсолютно однакові. Але так і бути, покажу з самого початку.
Нарцис складається з двох частин, сплетених однією ниткою: основного квітки і тієї середньої частини, що називається короною.
основний квітка
1-й ряд. Плетіння йде по колу. Набираємо 12 бісерин світло-оранжевого. Замикаємо в кільце. Зав'язуємо вузол. Закріплюємо кінець, пройшовши кілька разів по колу через всі набрані бісеринки, поки кінець сам не сховається.
2-й ряд. Набираємо по 5 жовтих бісерин. Від вузла проходимо голкою в кожну другу за рахунком бісерину. Загалом має вийти 6 петель по п'ять бісерин. В кінці ряду проходимо світло-помаранчеву і дві жовті першої петлі над нею. Голка повинна вийти з 2-й за рахунком бісеріни на петлі. Наші перші шість петель це майбутні пелюстки квітки.
3-й ряд. На жовтих петлях 2-го ряду набираємо знову 5 жовтих бісерин, пропускаємо 3-ю за рахунком і входимо зверху вниз в четверту за рахунком жовту бісерину на петлі. Далі між пелюстками набираємо 1 темно-сіру і проходимо голкою від низу до верху до 2-ї за рахунком бісерину наступного жовтої петлі. Поворяем дії на всіх пелюстках. В кінці ряду набираємо останню темно-сіру бісерину, проходимо спочатку в 2-у за рахунком жовту на петлі нижнього ряду, потім ще дві жовтих над нею петлі цього ряду.
4-й ряд. На пелюстках набираємо петлі по 5 жовтих бісерин. Проходимо з 2-й в 4-ю, пропускаючи 3-ю бісерину. Між пелюстками набираємо 1 жовту - 1 темно-сіру - 1 жовту бісерину, проходимо голкою так само в 2-у від низу до верху на наступному пелюстці. В кінці ряду проходимо 2-ю жовту на петлі нижнього ряду і дві перші в петлі цього ряду.
5-й ряд. На пелюстках знову по 5 жовтих бісерин. Між пелюстками набираємо 3 желтиж бісеріни, проходимо в темно-сіру посередині, набираємо ще 3 жовтих і проходимо як зазвичай вже в наступний пелюстка. В кінці ряду проходимо три жовтих бісеріни.
6-й ряд. На пелюстках - петлі по 5 жовтих бісерин. Далі 3 жовтих бісеріни і голка проходить у 2-ю за рахунком, знову-таки жовту, тільки на петлі з трьох бісерин. Між пелюстками набираємо 1 темно-сіру і знову шукаємо 2-ю жовту на петлі з бісеринок, проходимо в неї вже знизу вгору. Далі 3 жовтих і виходимо на наступний пелюстка. В кінці ряду традиційно пройти три жовтих бісеріни петель нижнього і цього рядів.
7-й ряд. Останній. На пелюстках, де до сих пір ми набирали по 5 бісерин, тепер набираємо по 3 жовтих. Далі набираємо ще 3 жовтих, шукаємо петлю нижнього ряду з трьох бісерин і проходимо голкою зверху вниз 2-ю, 3-ю бісеріни і ту жовту, що відразу за ними (вона відноситься до петлі з трьох бісерин 5-го ряду), проходимо темно -Серія посередині між пелюстками. Піднімаємося вгору по першим трьом жовтим бісерин від темно-сірої (це бісерина петлі 5-го ряду і дві перші за нею на петлі вже 6-го ряду). Все відзначено точками на фото.
В кінці ряду, набравши останню темно-сіру і потім 3 жовтих, пройти через жовті бісеринки першої петлі цього ряду і спуститися по всьому пелюстці вниз по центральним бісерин, до самій серединці квітки. Зав'язати контрольний вузол в підставі і вивести голку через найближчу світло-помаранчеву бісеринку. Основний квітка готовий.
корона
Корона буде розташовуватися між світло-оранжевими бісерінкамі самого першого ряду так, що її петлі співпадуть з квіткою.
1-й ряд. Набираємо ряд світло-помаранчевих петель по 5 бісерин в кожній так само, як це ми робили в основному квітці, в 2-му ряду. В кінці ряду пройти три світло-помаранчевих (серединки і першої петлі).
2-й ряд. На петельках набираємо 1 світло-помаранчеву - 3 темно-помаранчевих - 1 світло-помаранчеву, між набираємо 1 світло-помаранчеву. Принцип той же, що і при плетінні квітки. В кінці ряду проходимо світло-помаранчеву 1-го ряду, світло-помаранчеву і темно-помаранчеву на петлі цього ряду.
3-й ряд. Буде останнім. На петлях набираємо по 3 темно-помаранчевих, а між ними по 1 темно-помаранчевої і таким чином наша корона буде майже трубочкою, як і у живої квітки.
В кінці ряду пройти всі потрібні бісеринки (з урахуванням їх кількості) і відвести нитку до центру, де і закріпити її вузлом, потім відвести кінець нитки по-далі від вузла і вже потім обрізати. Якщо плануєте робити сережки, то закріпіть нитку по центру і виведіть нитку на один з пелюсток.
У нас вийшов нарцис як справжній! Тепер залишилося вирішити, що саме ви з ним зробите. Якщо це будуть сережки, то сплетіть пару таких квіток, на пелюстці наберіть 6-8 прозорих бісерин і зробіть маленьку петельку під швензи. Пройдіть через бісеринки по колу 3-4 рази, щоб було міцніше. Тепер чіпляйте швензи.
Якщо ж плануєте робити гумки для волосся, то центр необхідно закрити обіймач для намистин або ж бусиной відповідного кольору і розміру, потім пришити до гумки-основі нитками (НЕ мононитки). Навіть якщо з часом нитка порветься, квітка залишиться цілим.
Для браслета або кольє з нарцисами вам не потрібно обрізати робочу нитку після закінчення плетіння. Якщо кінець дозволяє, їм можна буде пришити квітка. Але після кожного етапу краще про всяк парувати зав'язати вузлик - так квітка буде набагато міцніше.
Прикріпивши його до стебла, можна зробити об'ємний квітка. Сплетіть кілька штук і поставте їх у вазу як прикраса святкового столу. Зі стеблом по-коротше можна зробити брошку і прикрасити свій гардероб. Ідей може бути багато, фантазія нехай підкаже!
Успіхів!
PS Можна годинами розповідати про інші техніки і способи плетіння нарцисів, але уічольскіе нарциси - прості і ефектні, а тому НАЙКРАЩІ!