- Штори з намистин в інтер'єрі
- стилістичні напрямки
- Недоліки штор з намистин
- Як виготовити штори з намистин своїми руками
- Матеріали для роботи
- техніка виготовлення
Для декору вікон і створення міжкімнатних перегородок так багато альтернативних варіантів. Але так хочеться чогось незвичайного і в той же час, практичного. Штори з намистин - це оригінальна заміна текстилю, здатна перетворити будь-який інтер'єр. Такі фіранки можна виконати своїми руками, вивчивши детальний майстер-клас.
Штори з намистин в інтер'єрі
Намистини на подив піддатливий матеріал, адже вони можуть бути будь-якого кольору, форми і стилю, створюючи потрібний вам образ. Тут немає ніяких обмежень - штори з намистин можуть бути підібрані для будь-якого інтер'єру, будь то класика або сафарі.
Якщо ви вирішите зробити штори з намистин своїми руками, то станете володарем ексклюзивного дизайнерського елемента. Красиві хвилясті нитки додають простору легкості і вишуканості.
Які ролі в інтер'єрі можуть виконувати штори з намистин:
- настінний декор;
- міжкімнатні фіранки в дверних отворах;
- зонування приміщення;
- дизайн вікон в якості фіранок;
- ширма.
Вони зручні в експлуатації, їх можна збирати в пучок і вони при цьому анітрохи не втрачають привабливість, на відміну від тканинних моделей. Штори з намистин прикрашають міжкімнатні двері та віконні прорізи. Це можуть бути як широкі масивні варіанти, так і невеликі прикраси з десятка довгих ниток. Розмір і прозорість вихідного матеріалу для штор - бусинок, визначає характеристики готового виробу.
Особливо привабливі кришталеві намистини - вони грають на світлі, ломлячи його і наповнюючи простір сяйвом.
стилістичні напрямки
Залежно від обраного типу намистин, можна зробити як колоритні національні варіанти штор, так і помпезні кришталеві водоспади для шикарних приміщень.
Стилістичні напрямки для фіранок з намистин:
- дерев'яні намиста або бісер підходять для етнічного спрямування в інтер'єрі;
- пластикові намистини, плоскі гуртки і подібні елементи допоможуть у створенні сучасного дизайну;
- хай-тек доповнять дрібні металеві намистинки, штори з яких виглядають футуристично;
- кришталеві штори намистин різного діаметру ідеальні для інтер'єру в стилі бароко та інших класичних напрямки в інтер'єрі;
- освіжать кімнату різнокольорові великі і великі намистинки, штори в такому стилі доречні в інтер'єрі дитячої, яскравою кухні, вітальні та передпокою.
Виконати такі фіранки своїми руками нескладно, але вимагає посидючості і творчого підходу.
Недоліки штор з намистин
У такого елементу декору, як штори з намистин, є і свої недоліки, що випливають з особливостей їх будови.
Основні мінуси штор, виготовлених з намистин:
- на фіранках поступово накопичується пил, тому їх потрібно чистити. Дерев'яні матеріали мити не можна, тільки знімати пил сухою ганчіркою. Склоподібні намистини потрібно очищати злегка мильним розчином, що досить клопіткий процес;
- маленькі діти можуть їх порвати час гри, тим більше що вони викликають у них непідробний інтерес;
- готові варіанти штор з намистин досить дорогі, особливо кришталеві.
Але їх недоліки легко можна перетворити в достоїнства - лагодження порваній нитки захопить ваших дітей. А виготовлення фіранок з різнокольорового бісеру може стати веселим проведенням часу для всього сімейства.
Як виготовити штори з намистин своїми руками
Перший закон для створення будь-якого елементу в інтер'єрі своїми руками - стиль. А якщо говорити про таку велику обсязі робіт, як створення штор з намистин, нанизуючи елементи на волосінь, то потрібно бути впевненим у своїх силах. Крім того, потрібно мати початкові уявлення про роботу з цими матеріалами. Щоб не зробити помилок і не втратити час дарма, найкраще взяти майстер-клас техніки створення подібних фіранок в інтернеті, або відвідати майстер-клас у фахівця, задавши всі питання безпосередньо майстру.
Матеріали для роботи
Для початку роботи своїми руками потрібні наступні матеріали:
- намистини з пластику, скла, кришталеві, дерев'яні та інші варіанти;
- волосінь;
- ножиці;
- лінійка;
- різнокольорові олівці;
- шнур;
Крім того вам знадобитися карниз, на якому вся конструкція буде закріплена і дриль, для фіксації карниза на своєму місці. Для вертикальної фіксації штори намистинки з великою вагою кріплять внизу кожен стрічки. Радимо запастися трохи більшою кількістю вихідного матеріалу, щоб замінити зламані або браковані елементи. Для нанизування застосовують волосінь, що робить основу практично непомітною.
Однак, існують і альтернативні варіанти:
- блискучі шнури;
- капронові стрічки.
Вибираючи такі матеріали, можна створити дуже оригінальний виріб екстра-класу.
техніка виготовлення
Щоб зібрати штори з намистин насамперед потрібно зобразити (надрукувати) на папері схему з точним колірним розташуванням. Для створення проглядається орнаменту застосовують схеми для вишивок. Тепер озброївшись волосінню можна почати безпосереднє нанизування намистин. Штори з намистин збирають з нижнього краю, який бажано почати з великої деталі-грузика. Готові нитки фіксують на карнизі або заздалегідь підготовленої планці з отворами.
Варіантів для розміщення намистин два: впритул один до одного, з порожніми проміжками. Варіант з проміжками відмінно виглядає, якщо ви вирішили зробити кришталеві штори.
Саджаючи намистинки на великій відстані один від одного, можна добитися цікавого ефекту. Крім того, ціна на кришталеві намистини досить висока і чим менше їх витрата, тим дешевше обійдуться штори.
Для втілення другого варіанту існує кілька способів:
- протягніть волосінь крізь намистину два рази і отримаєте петлю, яка при потребі може бути трохи зміщена;
- застосування крімп - металевих затискачів, які кріпляться за допомогою плоскогубців.
Одна за одною збираються нитки, створюючи хвилясті світлом конструкцію. При створенні штор, намистинки повинні бути підібрані за кольором і стилю всього інтер'єру. Майстер-клас допоможе вам зробити їх своїми руками, але головне - наполегливість, адже вам належить досить тривала робота.