Бісероплетіння - одне з найпопулярніших видів рукоділля в усьому світі. Це давнє ремесло виникло майже відразу після того, як люди навчилися видувати скло. Спочатку скляні кульки були дуже великими, але в міру того, як їх стали використовувати в якості прикрас, вони ставали все дрібніше і дрібніше.
Свою назву намиста отримали від арабського слова "буєра", що позначало фальшиві перли. Саме на Сході навчилися виготовляти такі дрібні намистинки, які підходили для вишуканих прикрас. Таким фальшивим перлами прикрашали одяг давньоєгипетських фараонів і їх сім'ї. Як відомо Схід славиться великою кількістю блискучої біжутерії, тому бісер отримав своє поширення майже у всіх східних і азіатських країнах. Секрети виробництва бісеру перейняла і Римська імперія. Саме тут плетіння бісером знайшло своє друге народження.
Мистецтво бісероплетіння поширювалося по всьому світу "зі швидкістю світла". На початку нашої ери європейські модниці носили сукні та головні убори, прикрашені бісером. Бісер використовувався в основному для прикраси знатних вельмож і принців. Секрети виготовлення бісеру тримали під суворим секретом і тому, ремеслу міг навчитися не кожен. Сьогодні навчитися бісероплетіння може будь-яка людина. Також досить визначитися з тим, який твір мистецтва ви хочете створити і придбати будь-який необхідний бісер, відповідний за формою і кольором до вашого виробу.
Плетіння бісером настільки різноманітно у своєму виконанні, що знаходить своє застосування у виготовленні браслетів, кольє, сережок. Принцип бісероплетіння дуже простий. Для того щоб створити одна з окрас треба всього лише мати схему бісероплетіння. У ній зовсім не складно розібратися, вона допоможе вам заощадити час на численні помилки при плетінні. схеми можна подивитися в інтернеті на сайтах, присвячених бісероплетіння , Або в спеціальних посібниках з цього ремесла.
Розпочати навчання бісероплетіння можна використавши друковані посібники з бісероплетіння, а можна і піти на курси з бісероплетіння для початківців. Перевага останніх полягає в тому, що на заняттях ви можете задавати питання викладачеві і звичайно, дізнатися безліч хитрощів і премудростей, які не опишеш в книзі. Спробуйте себе в цьому цікавому захопленні і мистецтві. І тоді, будь-яка річ у вашому гардеробі може заграти новими орнаментом, який ви з легкістю нанесете за допомогою бус.
Автор статті: Марія Шішакова.
Поділіться цією заміткою з друзями:
Якщо у вас є корисна інформація по даній темі, ви можете поділитися нею з відвідувачами нашого сайту: