З бісеру створюють не тільки кольє і намиста дивовижної краси, а й іграшки, сувеніри, сумочки, пояса та інші витончені штучки. Предмети з бісеру можуть стати чудовою прикрасою інтер'єру і побутових речей. У статті докладно описано виготовлення з бісеру об'ємних виробів на морську тематику.
Зірка з намистин
Створити оригінальну морську зірку з бісеру під силу навіть новачкам в бісероплетіння. Розглянемо послідовно етапи створення об'ємної зірки:
- Потрібно набрати п'ять намистин основного кольору (для цього добре підійде синій або блакитний бісер) і замкнути їх в кільце.
- Потім ще раз пройти по колу, формуючи майбутні промені зірки. Для цього набираємо ще одну намистину і пропускаємо волосінь крізь намистину першого ряду, повторивши 4 рази.
- Формуємо третій ряд, додаючи по 2 намистини між двома сусідніми бісерінамі другого ряду.
- У четвертому ряду додаються намистини контрастного кольору тла, він зазвичай більш світлий. Набираємо поперемінно по дві бісеріни основного кольору і 1 фонового. Таким чином плетемо ще 5 рядів, на кожному додаючи по одній бісеріне контрастного кольору. Відповідно, в дев'ятому ряду повинно вийти 2 намистини основного і 6 фонового. На даному етапі вже практично готова морська зірка з бісеру.
- Схема плетіння передбачає ще десятий ряд, який є заключним. За однією намистині основного кольору розташовують на вершині кожного променя, а між променями розміщують по 7 світлих бісерин. Отримуємо плоский виріб.
- Щоб виготовити об'ємну морську зірку, роблять дві плоскі деталі і зшивають їх по краю волосінню.
Об'ємна рибка з бісеру
Схема для початківців. При виконанні вироби знадобляться:
- Бісер золотистого кольору. Краще підібрати три різні відтінки - рибка буде виглядати більш ефектно.
- Для очей дві темні намистини.
- Близько 3 метрів дроту 0,3 мм завтовшки.
Починають плетіння з тулуба. Для цього відрізають 2 метри дроту і нанизують на неї 4 бісеринки. Дві штучки, що знаходяться зліва, відсувають на невелику відстань і, притримавши решту 2 бісеринки, протягують в них дріт в зворотну сторону. В результаті пара лівих бісерин виявиться зверху, а дві інші - знизу.
Другий ряд виплітається аналогічно, але набирають вже по 4 намистини з кожного боку. Дріт добре затягують.
У третій ряд додають темні бісеріни для очей риби. Для цього на один кінець дроту нанизують три золотаві, одну темну і потім дві золотисті намистини. Інший кінець дроту протягують в зворотному напрямку, затягують і розправляють краю дроту.
Четвертий і п'ятий ряд виконують, набираючи по 8 і 10 намистин відповідно.
Щоб зробити рибку з бісеру, потрібно оформити плавники. Верхній плавник буде більше, тому з одного боку рибки набираємо 3 намистини основного кольору і дві більш світлого відтінку. Дріт пропускають в зворотну сторону через бісерину, яка була набрана першої. Нижній плавник складається всього з трьох намистин.
Аналогічно набирають сім наступних рядів з плавниками.
Залишилося набрати два ряди до завершення тулуба. Для тринадцятого ряду нанизують по 7 бісерин. На наступному етапі формуємо хвіст рибки. Починаємо 14-й ряд, набираючи п'ять намистин. Потім протягуємо через них ще шматок тонкого дроту довжиною близько 30 см. Такий же відрізок протягують в три середні бісеріни. Затягуємо і розправляємо дріт. Тепер у нас вісім кінців дроту, на яких і буде виконуватися хвіст.
Відрізки дроту розділяють попарно. Вибирають дві дроту з того боку, де у рибки довші плавники і нанизують 16 намистин основного кольору, 33 більш світлого відтінку і знову 16 основного. Другий кінець дроту пропускають через весь ряд бісерин, затягують і скручують на початку хвоста. Зайву дріт обрізають.
Таким же чином набирають ще три ланцюжки, трохи зменшуючи кількість намистин. Всі ряди бісеру закільцьовують, закріплюючи в місці переходу від тулуба до хвосту.
Готову фігурку розправляють, плавники нахиляють в сторону хвоста, а сам хвіст загинають донизу.
бісерний рак
Для плетіння знадобиться приблизно тридцять п'ять грам бісер а № 8, дві чорні намистини і дріт. Якщо хочете, щоб рак виглядав як живий, підберіть бісер коричнево-зеленого відтінку. Яскравий варений рак буде, звичайно ж, червоним.
При виконанні плетіння використовується паралельний спосіб нізанія. Плетіння починають з голови згідно зі схемою. Клешні виплітають окремо і закріплюють на тулуб. В кінці роботи прикріплюють 8 ніг.
Сплетені фігурки з бісеру, розглянуті в майстер-класах, можна використовувати як прикрасу, наприклад, зробивши з них брошки. Дві однакові морські зірки можуть стати оригінальними сережками, а брелок із золотою рибкою обов'язково принесе удачу.
Виготовивши кілька виробів морської тематики (золота рибка, щука, дельфинчик, зірочка), залишиться лише розмістити їх в прозорій ємності (наприклад, круглої скляній банці), доповнити зеленими водоростями з бісеру, і ви вже власник акваріума! А якщо додати підсвічування, вийде оригінальний світильник.