Якщо перекласти з грецької мови, то глициния означає «солодка». Сама по собі гліцинія є квітучу деревоподібну ліану. Квіти зібрані в довгі суцвіття від білого до темно-фіолетового кольору. Через свою краси глициния часто надихає художників і майстрів для створення шедеврів з її участю в «головних ролях».
Матеріали для виконання гліцинії з бісеру:
- Бісер для листочків двох відтінків: прозорий світло-зелений і прозорий жовтий з лінією всередині (100 г);
- Бісер для кистей бузковий (щоб вийшло колоритно, беріть бісер бузкового кольору різних відтінків) - 80 г;
- Бісер для квіток: глянсовий рожевий (15 г), жовтий глянсовий (5 г), зелений меланж (15 г);
- Мідний дріт для бісеру 0,3 мм;
- Дріт з товщі - для каркаса;
- Нитки муліне сірого і зеленого кольору - 2 мотка;
- Архітектурний гіпс (близько 1,5 кг);
- Клей ПВА;
- Акрилові фарби;
- Гелієві свічки будь-якого кольору;
- Блискітки для прикраси;
- Прозорий лак;
- Прозорий клей для створення водойми;
- Камінці, пісок, трава, мох - для декору.
Плетіння гліцинії з бісеру
- Якщо все зібрано для створення гліцинії з бісеру, можна безпосередньо приступати до виготовлення дерева.
- Насамперед сплетіть кисті. Візьміть приблизно 70 см дроту і наберіть на середину дроту 6 бісеринок зеленого кольору. Скрутіть петлю. Таким чином, сплетіть 80 кистей, постійно збільшуючи кількість бісеринок на одну, змінюючи колір.
- Після зелених петельок плетуться бузкові кисті, але петлі не відгинаються назовні. Таких кистей потрібно 60 штук.
- Потім, приступаємо до складання гілочок «першого ряду». Візьміть кисть і примотати до неї іншу кисть за допомогою ниток муліне. Відстань між кистями має бути 0,5 мм, 1 см, 1,5 см в довільному порядку. Отримані кисті збираються в гілочки по 2, 3, 4, 5 штук.
- Тепер необхідно сплести гілочки «другого ряду». Для цього вам потрібні стрижні 0,5 мм, до яких приєднуються гілочки «першого ряду», обмотайте нитками і приєднаєте другу.
- Плетемо основні гілки (5 шт). Візьміть гілку «другого порядку» і насадити її на стержень. Прикріпіть до гілочки 4 гілки «другого порядку» на відстані 3 см.
- Включивши всю свою фантазію, зігніть великі гілки, прикладаючи їх один до одного, закріплюючи вигин нитками муліне. Щоб домогтися природності, по-різному згинайте ствол. У місцях, де є просвіти, використовуйте залишилися гілки, фіксуючи нитками. Якщо Вам сподобалося дерево, можна перейти до наступного етапу - етапу заливки.
- Знайдіть яку-небудь ємність, щоб в нього помістилася наша гліцинія, і залишилося місце для водойми.
- Розведіть гіпс з водою до стану рідкої сметани. Гіпс вилийте в ємність, розрівняйте і «посадіть» гліцинію, формуючи гірку. За допомогою пакета, зробіть поглиблення в ємності під водойму. Зачекайте, поки гіпс висохне
- Акуратно вийміть дерево з ємності і за допомогою молотка ніжно оббейте краю гіпсу.
- Розведіть ПВА і гіпс (1: 1) і отриманою сумішшю змастити гілки і стовбур дерева. Тонкі гілки обмазують більш рідкою сумішшю, підстава та стовбур - більш густим розчином.
- Переходимо до фарбування основи. Для цього ідеально підійде акрилова фарба коричневого або сірого кольору. Пофарбуйте периметр відколу.
- Тепер можна пофарбувати стовбур гліцинії. Розведіть фарбу до кольору муліне і фарбуйте стовбур і гілочки дерева з усіх боків.
- Розведіть зелену фарбу і пофарбуйте підставу, минаючи проблиски гіпсу. Щоб вийшло красиво, міняйте відтінки фарби.
- Приступаємо до фарбування ставка. Пам'ятайте, що від його фарбування залежить колір води у водоймі. Найкраще підійде світло-блакитний колір, щоб створити найбільш правдивий водойму.
- Переходимо до декору підробки. В цьому Вам допоможуть камінчики, пісок, трава і мох. Змішайте дрібно нарізаний мох з піском і травою. Прокрасьте підставу клеєм і посипте отриманою сумішшю з моху і трави дно водойми. На дно водойми покладіть декоративні черепашки і камінці. Сприсніть композицію лаком для волосся.
- Зробіть лілії. Вони плетуться французьким плетінням:
- Зовнішній пелюстка - ЦО 4 дуги 5 пелюсток з бісеринок рожевого кольору;
- Внутрішній пелюстка - ЦО 3-4 штуки 2 жовті бісеринки, 2 рожеві бісеринки і 2 дуги.
- Бутон - ЦО 4 дуги 4 пелюстки з рожевого бісеру. Середину петлі сплетіть на одній дроті з 3 жовтого, 4 рожевого і 3 жовтого бісеру (4 штуки).
- Приступаємо до заливання водойми. Розтопіть на водяній бані гелієву свічку і додайте блискітки. Акуратно залийте розтопленим свічку у водойму, почекайте 10 секунд і потихеньку вставте отримані лілії. Тільки дуже акуратно.
Ось і весь секрет плетіння гліцинії з бісеру. Таку композицію можна подарувати кому-небудь на День народження або будь-яке інше свято. Та й порожнє місце на полиці гліцинія з бісеру легко може заповнити.
Про те, як змайструвати грошове дерево для залучення багатства в будинок, читайте в статті Грошове дерево з бісеру .
Спеціально для LadySpecial.ru - Мисник Світлана