Це витончене хобі народилося в Китаї. Саме в цій країні вперше з'явився шовк, який вже не одне століття користується заслуженим увагою і любов'ю в усьому світі. У xv столітті шовк з'явився в Італії, і вже через 90-100 років італійські вишивальниці почали прикрашати оксамит для знатних панів - шовковими трояндами.
За старих часів цей вид рукоділля починався з квіткових мотивів, метеликів, вензелів - адже користувалися цими розкішними речами королі, вельможі, і знати. Потім стали популярні сюжети з Біблії: ікони, лики святих, і т. Д. Іноді речі, виконані в цій техніці, нагадують справжній витвір мистецтва.
Що необхідно для вишивки стрічками
Зараз великим попитом користуються речі, вишиті стрічками: наволочки, скатертини, комплекти для малюків, весільні наряди, сумочки, рушники, аксесуари, мішечки для подарунків, постільна білизна, і так далі. Все це після вишивки стрічками виглядає розкішно і прекрасно. Іноді для стрічок додають стрази, бісер, мереживо. Стрічки з натурального шовку досить дорогі, тому більшість вишивальниць воліють штучний шовк.
Продаються спеціальні набори для вишивки стрічками, куди входить: канва, голка, стрічки, і готовий малюнок. Якщо ви хочете спробувати, і почати з невеликої, пробної вишивки, то наші поради повинні стати в нагоді для вас. З чого ж почати рукоділля? Перш за все - з вибору найнеобхіднішого, без чого вишивка стрічками неможлива. Нам знадобиться:
- Канва (для початківців). Для досвідчених рукодільниць - будь-яка тканина гарної щільності - велюр, батист, сатин, шовк, щільний бавовна, льон. Можна працювати на білому, однотонному полотні, а можна на тканини з малюнком - це теж дуже цікаво.
- Набір голок для вишивки стрічкою (товсті голки з притупленим кінчиком). Для стрічок шириною 9 і 12 мм. підійдуть голки номер 20 і 22, для 3 мм. стрічки - номер 24.
- П'яльці. Якщо у вас велика вишивка, то пяльци повинні, по можливості, покривати весь візерунок. Найзручніший розмір п'ялець - 15-20 см.
- Запальничка для обробки країв стрічок.
- Стрічки для вишивки (можуть бути шовкові, капронові, репсові, атласні, вуалево). Найбільш затребувана ширина коливається від 3 до 15 мм. Однак, може бути і широка стрічка - шириною в 5 см.
- Малюнок для вишивки.
- Ножиці.
З чого починати роботу
Для того, щоб почати роботу, готуємо основу: переносимо малюнок на канву, або щільну тканину, попередньо роздруковуємо на принтері, або малюємо від руки. Натягуємо тканину на п'яльці. Далі, нам потрібно вставити стрічку в вушко голки. Це робиться так: один кінець стрічки відрізаємо по-діагоналі, і втягає в товсте вушко голки.
Далі, ми повинні закріпити стрічку в голці: робимо прокол голкою, відступивши від краю стрічки 0,5-0,7 см. (Рис. 41 а). Проводимо голку зі стрічкою через тканину так, щоб утворився невеликий вузлик у вушка голки (Рис. 4-б). Потім потрібно тягнути голку, іншою рукою утримуючи стрічку (Рис 41-в). Вузлик ковзнув до вушка голки, значить стрічка не буде зіскакувати з голки.
Для початку вишивки все готово, можна приступати.
З чого ж почати рукоділля?