Більшість пам'ятає старі ручні (ножні) або вже електричні швейні машини, у деяких такої «раритет» зберігається вдома, і викинути шкода і місце займає. На зміну даних моделям прийшли нові, більш просунуті і навіть комп'ютеризовані, здатні майже самостійно, шити і вишивати. Як вибрати швейну машину, різновиди, і на що звернути увагу, читаємо в даній статті.
«Так шили раніше» - це не наші методи, вибираємо швейну машинку. Жан-Франсуа Мілле "Молода швачка".
Всі розуміють призначення швейної машинки (одному шкарпетки залатати, другого плаття пошити), у чому тоді складність її вибору? Справа в тому, що сучасні пристрої здатні не тільки шити, а й вишивати, не те, що хрестиком, а мало не «бантиком». При цьому швейні машинки діляться на кілька видів (мається на увазі складність і кількість виконуваних операцій пристроєм).
Класифікації швейних машин - що для чого
Найбільш простими машинами початкового рівня є електромеханічні швейні машини . Даний тип пристроїв не вимагає особливих знань для його використання і відрізняється демократичної ціною, але правда творити мега шедеври швейного мистецтва у вас на них не вийде.
Електромеханічна швейна машина Singer Talent 3321
Більш просунуті і функціональними є комп'ютерні швейні машини . Пристрій оснащений кнопковим блоком управління і дисплеєм, який виводить всю інформацію та підказки. Ви самі можете задати програму, за якою машина буде шити, і які шви при цьому будуть використовуватися. Щоб виконувати строчки різної ширини машина може рухати тканину в чотирьох напрямках.
Комп'ютерна швейна машина Brother INNOV-'IS 350SE
Найдорожчими і функціональними є швейно-вишивальні комп'ютерні машини. Даний тип машин вже більше розрахований не на любителя, а на професіонала. У своєму арсеналі машина налічує більше 7 видів петель, 500 операцій, схеми вишивок і окремий вишивальний блок. Купивши спеціальне програмне забезпечення таку швейну машину можна підключати до комп'ютера і створювати, а потім вишивати зображення будь-якої складності.
Швейно-вишивальна комп'ютерна машинка Brother INNOV-'IS -1500 / 1500D - пришиє все
На що дивитися, вибираючи швейну машинку?
Одним з основних критеріїв при виборі швейної машини є кількість рядків, які вона здатна зробити. Але, також варто приділяти увагу тому, які саме рядки здатна робити машина, і які з них ви будете використовувати в своїй роботі.
Перш за все, приділяйте увагу робочим рядках. До них відносяться: пряма, зигзаг, потайна (шви непомітні з лицьового боку), оверлочная (обробка краю тканини, щоб та не «витрепивалась») і еластична (застосовується для трикотажних тканин).
Також є декоративні строчки їх покликання - прикрасити ваше виріб.
Швейна машина Janome 7518A з оверлочної та трикотажної, потайний, еластичною і еластично потайною рядками
Не менш важливим аргументом при виборі швейної машинки є можливість, і вміння виконувати різного роду петлі . Навіть найпростіші, не кажучи вже про комп'ютеризованих машинах, можуть обробляти петлю і здатні робити кілька їх видів. Якщо ваш пристрій має вбудовану пам'ять, то можна виконавши один раз петлю повторювати її створення, викликаючи з пам'яті пристрою.
Швейна машина Minerva MC 197 може робити 7 петель
Для роботи з ниткою корисною виявиться функція зупинки голки (у верхньому або нижньому положенні).
Черговим, але не менш важливим є тип човника, який використовується у вашій машинці. Найбільш часто зустрічається і простий - хитний човник . На жаль, даний човник має невисоку швидкість шиття і велику вібрацію під час роботи.
Швейна машина з хитним човником Jaguar JemLux
Горизонтальний човник є зручним для заправки шпульки. Завдяки тому, що шпульку легко побачити - відразу можна оцінити, скільки нитки на ній залишилося. У порівнянні з хитним даний човник не так «трясе» і не заплутується нижня нитка.
Швейна машина Toyota SPA 26 обладнана горизонтальним човником
Найнадійнішими і найменш вібруючими вважаються вертикальні човники .
Представник швейних машин з вертикальним човником - Pfaff Creative 2134
Також варто звернути увагу на потужність двигуна. Зазвичай чим потужніший двигун швейної машинки, тим більш товсту і (або) жорстку тканину вона здатна прошити. Завдяки обмежувача максимальної швидкості шиття (функція випливає з назви) швидкість шиття можна обмежити на важких ділянках, тим самих прошити вийде більш якісно.
Деякі швейні машинки з комп'ютерним управлінням мають вбудовану систему підказок. Дана система радить, що і як використовувати для того чи іншого типу тканини.
резюме
Швейна машина допоможе вам залатати всі діри або вишити малюнок на ваших речах. Вибираючи даний пристрій, зверніть увагу на його «здібності» і функціонал. Варто розуміти, для чого ви хочете купити швейну машинку, для «погратися», іноді щось зашити або вишивати професійні картини.
Всі розуміють призначення швейної машинки (одному шкарпетки залатати, другого плаття пошити), у чому тоді складність її вибору?