Наші бабусі, прабабусі, мами і навіть ми, дівчата нового покоління, любимо вишивати. Думаю, кожна дівчина, жінка тримала голку хоч раз в житті. В даний час дуже цінується одяг, вишита вручну, хрестом або гладдю. Давайте сьогодні ознайомимося ближче з такою технікою, як вишивка хрестом.
Даний вид вишивання прийшов до нас з далекого минулого. Стародавні люди зшивали шкури тварин кам'яними голками і стежками у вигляді хрестика. Поступово цей вид вишивання розвинувся і зараз він дуже цінується. Завдяки цим маленьким хрестиками можна створити що завгодно, повторити будь-яку картину, і вона буде виглядати дуже красиво. А як вишукано і витончено виглядає вишитий одяг. Це щось неймовірне.
У кожної країни є свої мотиви і стилі вишивки. Ось в Ірані та Індії цінується національні і рослинний мотиви, птахи і тварини. В Україні, Росії, Білорусії та Польщі більше застосовують орнаменти квітів і різні візерунки. В Італії та Туреччини люблять вишивати, шовковими нитками, візерунки.
Але крім одягу люди вишивають і просто картини: пейзажі, тварин, квіти, натюрморти і т.д. Найчастіше використовують готові набори вишивки хрестом від різних виробників, таких як Panna і Riolis. Картини є різної складності і тому є кілька методів вишивки: за кольорами і метод парковки. Якщо картина не складна і там використовується мало квітів, то спокійно можна використовувати метод вишивки за кольорами. А якщо в схемі використовується більше 50 кольорів, і вони часто змінюються, то краще вдатися до методу паркування. Але одне з найголовніших правил у вишивці - хрестики повинні бути рівними і однаковими, лежати в одному напрямі, а зі споду повинна бути рівною і без протяжок. Крім виду хрестів і вивороту не менш важливу частину грає симетрія. Без неї жоден візерунок або орнамент виглядав би. Нині є 17 груп симетрії, але при вишивці зазвичай використовують тільки 12. Всі види виглядають дуже цікаво і незвично. Найчастіше симетрію використовують при вишивці національного одягу, рушників і скатертин. Вишити рушник дуже складно, бо треба б і перед, і виворіт були однаковими.
Звичайно ж вишивати потрібно на спеціальному полотні. Канва - це спеціальне полотно, на якому є клітини, що служать для основи під хрестики. Коли вишивається одяг використовують водорозчинний флізелін. Це такий різновид канви, на якій нанесений малюнок, а при опусканні в теплу воду вона розчиняється. Зараз стала дуже популярною канва «Аїда». Вона є різних розмірів: 6, 8, 11, 14, 16, 18, 20. Найчастіше використовують тканину Каунта 14 (55 клітин на 10см).
Якими ж нитками вишивати? Є багато різних компаній по виготовлення таких ниток. Найкращі DMC - це французькі, бавовняні нитки, вони є найдорожчими і найвищої якості. Але їм не поступаються нитки ПНК ім. Кірова. Вони теж бавовняні і добре лягають на канву. Так само, крім ниток муліне є і вовняні нитки. Звичайно вони не такі «слухняні» як муліне, але на канві виглядають не гірше. Якими вишивати будете ви, вибирати тільки вам.
Вишивати - це дійсно круто, беріть голки, вибирайте нитки, канву і схеми і творіть. Такий вид заняття добре заспокоює і дарує прекрасний результат, який можна повісити на стіні і милуватися. Така картина впишеться в будь-який інтер'єр і ніколи «не вийде з моди».
comments powered by HyperComments Якими ж нитками вишивати?