- Характеристики та корисні властивості
- У чому небезпека?
- Як використовувати?
- Обробка домашніх тварин
- Що кажуть споживачі?
Вперше дустовое мило почали використовувати в 20-і роки минулого століття. Тоді ще не було інсектицидних препаратів, які допомагали б у боротьбі проти вошей. Його ціна була невисокою порівняно з іншими засобами. А ось ефект перевершував всі очікування, допомагаючи навіть в складних випадках.
Характеристики та корисні властивості
За своїм складом дустовое практично нічим не відрізняється від звичайного господарського мила. Різниця лише в тому, що в ньому є ДДТ - дихлордифенілтрихлорметилметан, дуже отруйна речовина. Воно може проникати під хітиновий покрив, який захищає комах, викликаючи тим самим їх смерть. ДДТ має вельми неприємний запах, від якого складно позбутися.
ДДТ набув широкого поширення. За допомогою цієї речовини багато років знищували комах-шкідників на полях і в садах. У деяких випадках його використовували навіть тоді, коли не було для цього вагомої причини.
Це отруйна речовина врятувало життя більше 10 мільйонів чоловік. В Індії почалася епідемія малярії. Якби не своєчасне використання ДДТ, наслідки були б сумними. Речовиною обробляли всі довколишні водойми. Особливу увагу приділяли тим, де скупчувалися і розмножувалися малярійні комарі, які є рознощиками захворювання. Подібні ситуації повторилися в Греції та Італії.
Найбільш популярним дустовое мило стало тоді, коли дізналися про його здатності знищувати вошей і гнид. Воно має одну особливість: не тільки дорослі особини, а й личинки гинуть вже після одноразової обробки.
Зовнішній вигляд засобу не відрізняється від звичайного мила
У чому небезпека?
Не варто забувати, що дуст все ж отруйна речовина. Ще в 60-х роках минулого століття вчені дізналися про його побічні ефекти. Виявилося, що при його накопиченні в організмі можуть розвинутися симптоми отруєння. У деяких випадках отруєння призводить до смерті. З цієї причини в деяких країнах використання дустового мила заборонено законом.
І все ж, незважаючи на заборони, багато хто до цих пір застосовують його як засіб для боротьби з вошами і їх гнидами. До речі, його можна використовувати для знищення бліх та інших паразитів у домашніх тварин. Але робити це варто тільки після консультації з ветеринаром.
Лікарі з'ясували, що найбільш небезпечною дозою є 300 мг речовини на 1 кг маси тіла людини. Стільки ДДТ призведе до смерті. Скільки потрібно для отруєння? Всього лише 16 мг на 1 кг ваги. Речовина може потрапити в організм через рот, ніс, мікроскопічні тріщинки на шкірі, ранки і подряпини, укуси комарів і т.д.
Згідно з науковими даними, дуст повільно накопичується в організмі. Високий показник ДДТ в тілі може привести до змін на генному рівні, зниження захисних функцій, збоїв в роботі нервової системи і навіть появі злоякісних утворень. Якщо ДДТ отруїлася вагітна жінка, дитина може загинути внутрішньоутробно або народитися з вадами розвитку органів.
Якщо з'явилися будь-які ознаки отруєння, потрібно негайно звернутися до лікаря
Симптоми отруєння дустовий милом:
- нудота і блювота;
- болю в області голови і запаморочення;
- утруднене дихання і навіть задуха;
- слабкість м'язів;
- почервоніння та висипи на шкірі;
- алергічна реакція (набряки, задишка).
Скільки часу має пройти після появи цих симптомів до відвідуванням лікаря? Жодної хвилини. Діяти потрібно негайно.
Багато хто плутає дустовое мило з Дегтярний. У цьому питанні потрібно бути вкрай обережними. Дьоготь досить часто використовується при виготовленні косметики та засобів побутової хімії. Він відмінно бореться з проблемами шкіри і лупою. Мило з вмістом дусту, навпаки, погіршує стан шкірних покривів, призводить до їх подразнення і лущення.
Купити дустовое мило вкрай проблематично. Його немає на прилавках господарських магазинів.
Як використовувати?
Як і скільки разів потрібно використовувати дустовое мило в боротьбі проти вошей і гнид ? Зазвичай паразити гинуть вже після першого застосування. Але якщо вони залишилися, вторинну обробку рекомендується провести іншим, більш щадним засобом.
Дуст дуже ефективний проти вошей, але і представляє певну небезпеку для людини
Під час проведення процедури слід дотримуватися кількох простих правил:
- Ні в якому разі не можна все робити самому, потрібна допомога другої людини.
- Рекомендується користуватися індивідуальними захисними засобами. До них відносяться респіратор, маска і окуляри.
- Людина, волосяні покриви якого обробляють милом, повинен сидіти з закритими очима і ротом.
- У приміщенні повинно бути досить свіжого повітря. Можна зробити протяг, відкривши всі вікна і двері.
- Якщо з'явиться запаморочення або відчуття печіння на шкірі, потрібно завершити процес. Після цього гарненько вимити волосся і руки.
- Забороняється користуватися дустовий милом від вошей і гнид, якщо на шкірних покривах є садна, подряпини і дрібні рани.
- Не варто застосовувати засіб по відношенню до хворих або ослабленим людям.
Посилання в тему
Як позбутися вошей народними засобами можна дізнатися в нашій статті тут .
Боротьба проти гнид і вошей виглядає приблизно так:
- Волосся намочити по всій довжині. Намилити і гарненько спінити.
- Рекомендується заховати їх під поліетиленовим пакетом або гумової шапочкою. Зверху обернути рушником.
- Скільки тримати засіб? Приблизно 30 хв.
- Ретельно змити дустовое мило. Кілька разів промити волосся за допомогою шампуню.
- На мокре волосся потрібно нанести бальзам. Тримати стільки часу, скільки вказано в інструкції.
- Висушити волосся. За допомогою густого гребеня добре вичесати кожне пасмо. Так вийде прибрати залишилися після обробки гнид.
Після цькування вошей потрібно ретельно вичесати голову
Обробка домашніх тварин
Як і скільки потрібно обробляти шерсть домашніх тварин? Для початку необхідно засвоїти одне правило - в процесі обробки завжди використовується ветеринарний комір. Він захистить вихованця від проникнення отруйної речовини в очі і рот:
- Поставити вихованця в ванну.
- Одягти комір і гарненько намочити шерсть теплою водою.
- Намилити все тіло, крім морди. Скільки часу потрібно тримати мило? Близько 5 хвилин.
- Кілька разів вимити шерсть.
- Висушити тварина, використовуючи рушник.
За порадою фахівців, відразу після обробки вихованця потрібно вивести прогулятися на свіжому повітрі. Як варіант - дати трохи свіжого молока. Це допоможе очистити його організм від отруйних випарів.
Перед купанням вихованця потрібно обов'язково надіти ветеринарний комір, щоб тварина не злизала отрута
Що кажуть споживачі?
Існує безліч відгуків про те, як дустовое мило допомагає в боротьбі проти вошей і гнид. Ось деякі з відгуків.
Дустовое мило - відмінний засіб проти вошей, як свідчать відгуки. Скільки б не говорили про його шкоду, правильне використання дає тільки позитивні результати. Комахи-паразити гинуть вже з першого застосування. Допоможе це засіб і домашнім вихованцям в боротьбі проти бліх.
Як використовувати?Скільки потрібно для отруєння?
Скільки часу має пройти після появи цих симптомів до відвідуванням лікаря?
Як використовувати?
Скільки тримати засіб?
Скільки часу потрібно тримати мило?