Вірити чи не вірити в подібні ритуали - особиста справа кожного, але одне відомо напевно, все потаємні бажання і думки матеріалізуються, якщо навчитися правильно просити. Історія знає немало випадків, коли різдвяні ворожіння збувалися.
5 5 2
Ми пропонуємо вам календар ворожінь на зимові свята, а ви вже самі розберетеся, як його використовувати.
7 грудня - день святої великомучениці Катерини -женодавіци, покровительки дівочих доль. В цей день як дівчата, так і хлопці ставили свічки в храмі, і просили Катерину, щоб вона послала хорошого супутника життя.
Хлопці в цей день постили, щоб свята Катерина послала їм дружину "не для борщу, а й для серця". А дівчата просили великомученицю вдало вийти заміж і безболісно народити дитину.
З 6 на 7 грудня дівчата ворожили на дзеркальце, наказуючи і закликаючи "судженого-переодягненого", а хлопці загадували на кілках забору, вважаючи "багата-бідна", "любить-не любить", "прийде-не прийде".
12 і 13 грудня - свято апостола Андрія , Як ще його називають Андрєєв вечір. У цей день дівчата спокон-віків ворожили на судженого. Гадати можна як з 12 на 13 грудня, так і з 13 на 14 грудня.
У різних регіонах України збереглися різні поняття, в який саме день питати у святого Андрія свою долю, напередодні свята або в що йде ніч. У Гоголя, наприклад, описана саме "Ніч перед Різдвом", хоча в центральних регіонах України ворожили саме в саме свято Андрія (13 грудня), а не перед ним. Тому, з недавніх пір прийнято вважати, що обидві ночі підходять для ворожінь.
З 16 на 17 грудня - народне свято Варварин день . На передодні цього дня з дерева вишні дівчата зрізали гілку, і ставили в воду. У кого з дівчат вишня зацвіте раніше, та першою і вийде заміж.
У цей день дівчата збиралися великою компанією, і варили вареники. Потім на вечорницях пропонували їх хлопцям, "хто твій вареник з'їсть - за того і заміж вийдеш".
Також наші предки мали хороше почуття гумору, дуже часто такі варенички, сміху заради, ліпили з усякою-всячиною. Ця традиції досі збереглася в багатьох сім'ях, коли жінки в один з вареників кладуть пучок солі, червоного перцю і.т.д.
З 5 по 13 січня - святі вечори . Люди вірили, що в цей день сама природа їм показує різні знаки згори. У ці дні, вірили колись дівчата, можна робити все, чого не можна ні в один день в році.
У ворожіннях не було меж фантази: ворожіння на перехресті, ворожіння на дзеркалі і місяці, ворожіння з трьома дзеркалами, кухонне ворожіння, гадання на сірниках, ворожіння на нитках і.т.д. Головне, поставитися до цих неабияким речам дуже акуратно і серйозно.
З 14 по 18 січня - страшні вечора . У ці дні на всі питання відповідає нечиста сила, тому потрібно бути вкрай обережним. Найчастіше ворожили в цей період дуже сміливі, або дуже зневірені дівчини і жінки.
Вечір з 18 на 19 січня - Хрещення Господнє . У це свято можна було гадати на весь рік вперед, задаючи будь-які питання. З давніх-давен в народі вважалося, що в ніч на 19 січня, можна і потрібно дізнатися всю правду, і ворожіння на Хрещення були в цей час найпоширенішими за весь рік.
Також наші читачки дивляться: свята в церковному календарі на грудень 2017 року .