- 1. Необхідні матеріали та інструменти
- 2. Формування каркаса і тулуба
- 3. Формування шиї і крил
- 4. Підготовка до фарбування
Хто не мріяв про красивому будиночку в передмісті з розбитим фруктовим садом і невеликим ставком, в якому плавають царствені і загадкові лебеді? Але що робити, якщо місця біля будинку вистачає тільки на невелику клумбу? Тоді "ландшафтний дизайн" врятує лебідь з пластикової пляшки, який поєднає в собі і декоративні, і функціональні властивості. Адже перед вами - оригінальна клумба для квітів.
1. Необхідні матеріали та інструменти
Для одного лебедя необхідна одна велика ємність (від 5 літрів). Також знадобиться металевий прут, товщиною в палець, який потрібно зігнути у вигляді лебединої шиї (або складена в кілька разів товста дріт). Для каркаса хвоста і крил необхідна мелкоячеистая металева сітка. Надавати вигляд справжнього лебедя будемо за допомогою поліетиленової плівки, шпаклівки, шпателя і бинта. Для розфарбовування знадобиться біла, червона і чорна фарба, а також кисть. Коли все знайдено і приготовлено, можна переходити до наступного етапу створення лебедя.
[Aaa1]
2. Формування каркаса і тулуба
Необхідно зрізати одну сторону квадратної пляшки або четверту частину бічної поверхні круглої. Повинен вийти горщик, куди можна буде посадити рослини. Горловина і днище залишаються цілими, але в кришці необхідно зробити отвір того ж діаметру, що і металевий прут. Щоб лебідь з пластикової пляшки вийшов вгодованим, з округлими боками, потрібно наповнити ємність вологим піском. У щільно закручену пробку вставити прут в формі шиї лебедя і зафіксувати його.
Тепер потрібно розстелити плівку і викласти на неї пятисантиметровий шар шпаклівки. Прямо на нього ставиться важка ємність з піском і додатково притискають своєю вагою. Всю визирає навколо пляшки суміш необхідно шпателем розподілити по стінках пляшки. Повинен вийти тулуб, повністю закутані шпаклівкою.
[Aaa2]
3. Формування шиї і крил
Тримайте під рукою вологий бинт. Мокрими руками візьміть шпаклівку і зробіть з неї подобу циліндра, після чого потрібно розпластати його навколо шиї. Щоб шпаклівка трималася, краще примотати її вологим бинтом. Далі рухайтеся до самого верху прута, не забуваючи створити два ущільнення: внизу - плавний перехід в точці з'єднання шиї з тулубом, вгорі - голову з плоским дзьобом. Тоді лебідь з пластикової пляшки буде виглядати природно. Якщо будуть нерівності, згладжуйте їх мокрій пензликом або мокрими руками. Підказка: щоб до рук не прилипала шпаклівка, постійно їх змочуйте.
Тепер необхідно взяти два шматки дрібнопористої сітки, обрізаних в вигляді складених крил, і добре втиснути їх в тулуб. Коли вони добре зафіксуються, потрібно буде покрити сітку «лебединими пір'ям» з шпаклівки. Щоб в процесі роботи крила не відвалилися, потрібно притримувати їх з однієї бік, в той час як на іншу сторону наноситься маса. Аналогічно на сітку сідає і маса у вигляді хвоста.
[Aaa3]
4. Підготовка до фарбування
Сохне така фігурка кілька днів в темному, провітрюваному приміщенні. Після повного висихання виріб необхідно ошкурить спочатку великої, а потім дрібним наждачним папером. Далі можна приступати до грунтовки і подальшої забарвленням білої емалевої фарбою. Червоним кольором обов'язково виділіть дзьоб пташки, а чорним - очі і «шишку» над дзьобом, відмінну рису лебеді-шипуни. При необхідності лебедя можна розкрити шаром безбарвного лаку.
Тепер лебідь з пластикової пляшки готовий радувати око і служити житлом для невисокого або стелиться садового рослини.
[Aaa5]
Але що робити, якщо місця біля будинку вистачає тільки на невелику клумбу?