- Протипоказання до прийому
- Препарати для волосся під час лактації
- Користь для годуючої жінки
- можливі небезпеки
Вітаміни при грудному вигодовуванні повинні стати невід'ємною частиною раціону кожної жінки.
Не можна нехтувати своїм здоров'ям в цей період, адже корисні речовини необхідні не тільки мамі, але також новонародженому малюкові.
Призначає лікар з урахуванням стану матері
Вітаміни після пологів необхідні, якщо:
- молода жінка сильно ослаблена;
- не отримує разом з їжею всі необхідні мінерали і мікроелементи, з цієї причини малюк не отримає з грудного молока достатня кількість корисних речовин;
- щоб запобігти дану небезпеку, потрібно правильно харчуватися, приймати аптечні вітамінні препарати;
- є проблеми із зовнішністю і здоров'ям;
- організм годуючої жінки відчуває найбільшу потребу у вітамінах A, C, E, D, B, також не зайвими будуть різні мінерали, особливо кальцій, фосфор, цинк, залізо.
Всі ці вітаміни часто призначають після пологів при лактації, відгуки про їх прийом завжди самі позитивні. Також дізнайся наскільки активно ворушиться дитина на 41 тижні вагітності і чому пішла 42 тиждень вагітності а сутичок немає .
Деякі лікарі вважають, що прийом аптечних препаратів - не найкращий спосіб оздоровити організм. Вітаміни при грудному вигодовуванні, вважає доктор Комаровський, повинні надходити з продуктів харчування. Він радить вживати більше овочів і фруктів, вирощених на власному садовій ділянці, а також в допустимих кількостях вживати продукти, багаті мінералами.
- Кальцій і фосфор у великій кількості містяться в молочних і кисломолочних продуктах.
- Каші і хліб багаті вітамінами групи B.
- Брокколі, помідори - залізом, а також вітамін C.
- Ретинол, токоферол можна отримати з горіхів.
- Нерідко жінкам після пологів рекомендують частіше їсти печінку - вона багата практично всіма речовинами, необхідними в післяпологовий період.
Протипоказання до прийому
Новонароджений малюк отримує все необхідне з молока матері
Не у всіх виходить вживати в їжу достатню кількість багатих мінералами і мікроелементами продуктів. Тоді годують мами замислюються про прийом синтетичних аптечних полівітамінів. Відповісти на питання, чи потрібно жінці пити вітаміни при грудному вигодовуванні, може відповісти тільки фахівець.
Абсолютних протипоказань до прийому вітамінів при грудному вигодовуванні небагато:
- алергічні реакції;
- гіпервітаміноз.
Алергічні реакції можуть бути викликані непереносимістю організмом тих чи інших речовин або ж неправильним поєднанням компонентів.
У разі подібних проблем потрібно проконсультуватися з лікарем, він прийме рішення про доцільність прийому препаратів, а при необхідності підбере оптимальний комплекс, безпечний для немовляти і матусі.
Також протипоказанням до прийому препаратів може бути гіпервітаміноз, тобто перенасичення організму різними речовинами. Таке часто трапляється в результаті самолікування, а також незбалансованого харчування.
Препарати для волосся під час лактації
Часто новоспечені мами скаржаться на випадання волосся, а також погіршення їх зовнішнього вигляду. Щоб зберегти зовнішню привабливість, годує жінка може приймати вітаміни, корисні для волосся.
Дефіцит обмежується не тільки ламкістю нігтів, випаданням волосся, але проблемами з зубами
Крім того, не потрібно боятися проблем з волоссям і надмірно переживати - таке явище цілком природно і обумовлено різким зміною гормонального фону. Гарний настрій, відсутність хвилювань допоможуть швидше відновитися, повернути колишню фізичну форму, а прийом полівітамінів тільки прискорить цей процес.
Наступні вітаміни при грудному вигодовуванні для мами отримують хороші відгуки жінок і лікарів:
- Ельовіт;
- Компливит Мама;
- Алфавіт Мамине здоров'я;
- Прегнавит;
- Сана-сол;
- Вітрум Пренатал Форте.
Всі ці комплекси мають збалансований склад, позитивно впливають на стан не тільки волосся, але також шкіри, нігтів, зубів.
Дуже важливо врахувати, що рішення про те, які вітаміни варто пити при годуванні дитини, потрібно приймати тільки після консультації лікаря. Незважаючи на всю користь різних комплексів, вони можуть викликати побічні ефекти, мати певні протипоказання, а ризикувати своїм здоров'ям в такий важливий для вас період не можна.
Користь для годуючої жінки
Найчастіше, приймаючи після пологів безліч вітаміновмісних препаратів, жінка не уявляє, для чого потрібні ті або інші компоненти, що входять до їх складу. Це може відвернути її від вживання препаратів, що погано позначиться на здоров'ї жінки і малюка.
Про користь деяких речовин, які зазвичай включають полівітаміни, можна довідатися з наступної таблиці.
Вітамін D Деякі мами сумніваються, чи потрібен вітамін Д. Незважаючи на те, що існує міф, ніби дефіцит цієї речовини буває у дітей на штучному вигодовуванні, деткам- «природникам» він також не завадить. Ця речовина допомагає засвоювати кальцій, використовується для профілактики рахіту. Ретинол бере участь в процесі формування кісток, зубів немовляти, а також позитивно впливає на стан волосся, нігтів, шкіри матусі. Токоферол Токоферол корисний для мами, що годує, так як він є відмінним антиоксидантом, уповільнює процеси старіння, запобігає утворенню злоякісних пухлин. Крім того, прийом вітаміну Е стимулює вироблення материнського молока. Аскорбінова кислота Нерідко можна почути сумніви, чи можна приймати вітамін С при грудному вигодовуванні. Деякі вважають, що він дуже алергенів, тому бояться купувати комплекси з його змістом. Однак аскорбінова кислота в необхідній кількості зміцнює судини, запобігає виникненню інфекцій, запальних процесів. Рибофлавін Потрібен для розвитку скелета, м'язової тканини, нервової системи дитини. Піридоксин Відповідає за розвиток головного, спинного мозку у крихти. Нікотинова кислота Бере участь в обмінних процесах, нормалізує роботу системи травлення.
можливі небезпеки
Потрібно повноцінно харчуватися
Гіпервітаміноз нерідко виникає, якщо молода жінка, котра переживає за здоров'я новонародженої дитини, починає зловживати вітамінно-мінеральними комплексами.
- Прийом таких препаратів без контролю лікаря вкрай небажаний, так як без допомоги фахівця вам не вдасться з'ясувати, чи можна пити вибрані вітаміни при грудному вигодовуванні, і які саме речовини потрібні вашому організму.
- Часто в результаті самолікування жінка вибирає полівітаміни, які містять надлишок тих чи інших компонентів, що негативно впливають на здоров'я матері і дитини.
- Безконтрольний, надлишковий прийом вітамінів під час лактації призводить до алергії. Ознаки такої реакції можуть проявитися як у мами, так і у немовляти. У разі, якщо ви побачили висипання на шкірі немовляти - прийом препаратів необхідно негайно припинити.
- Гіпервітаміноз вітамінів групи B небезпечний більше для жінки. Він може вплинути на діяльність центральної нервової системи і погіршити роботу найважливіших внутрішніх органів, особливо нирок і печінки.
- У немовлят найчастіше трапляється гіпервітаміноз A і D.
- Надлишок ретинолу може викликати зупинку набору маси тіла, кровоточивість слизових, свербіння і виразки на шкірі.
- Надмірне надходження в організм елемента D призводить до накопичення кальцію на стінках судин і внутрішніх органів. Можливий надлишок кальцію, тоді існує небезпека передчасного закриття джерельця, що можуть перешкоджати розвитку головного мозку новонародженого.
Випадки будь-якого гіпервітамінозу може точно діагностувати тільки лікар, він же і призначить правильне лікування. Дізнайся з якою тижні починається 7 місяць вагітності і дивись фото живота на 8 місяці вагітності .
Як бачимо, для жіночого організму в період лактації шкідливий як недолік корисних речовин, так і їх надлишок. Не варто ні боятися, ні зловживати аптечними комплексами, намагайтеся дотримуватися золотої середини. Не забувайте, що вирішувати, які вітаміни, і в якій кількості можна пити при грудному вигодовуванні, може тільки надійний кваліфікований лікар.