- Фільтр зливного насоса
- Ємність для засипання порошку - порошкопріемнік
- Як почистити машину від накипу?
- Як боротися з накипом в пральних машинах?
У 90% випадків головною причиною, через яку виходять з ладу пральні машини, експерти називають не знос деталей, а засмічення фільтра пральної машини і накип на Тене. Дуже важливо знати, як почистити пральну машину від накипу і як очищати від забруднення її основні деталі.
Сьогодні на жіночому сайті "Красива і Успішна" ми розповімо, як почистити машину, не використовуючи для цього розрекламоване, не завжди дешевий засіб від накипу пральних машин, а за допомогою дуже ефективного народного засобу, який обійдеться вам в копійки.
- Фільтр зливного насоса;
- Цвіль в ємності для засипання порошку;
- Накип на Тене.
Фільтр зливного насоса
Всі знають, що найкращий засіб від накипу для пральних машин повинно позбавити машину від головної причини поломки - цього нас навчила реклама. А ось про те, що машину виводить з ладу ще й засмічений фільтр насоса, знають не всі. Але його заміна обходиться недешево - не менше 1500 рублів. Якщо не очищати фільтр насоса від засмічень регулярно, то машина швидко ламається.
Знаходиться фільтр зливного насоса на нижній панелі пральної машини. Подивіться уважно - внизу є невелика коробочка, яка відкривається або натисканням на неї, або за допомогою плоского предмета (копійки). Всередині знаходиться насос і тоненький шланг з фільтром - вони бережуть машину від засмічень.
На фільтрі збирається все сміття. Якщо насос забитий, вода піде через верх. Крім того, що вам потрібно буде ремонтувати машину, думаємо, що і сусіди, яких ви затопите, теж зажадають матеріальної компенсації їх ремонту.
Для того, щоб почистити фільтр, круглу кришку потрібно прокрутити, зняти (це не завжди просто) і добре промити. Ви побачите, що на фільтрі збираються частинки шерсті, папірці і навіть деякі предмети - дрібниця і подібне.
Не забудьте підставити під машину низьку ємність - з шланга витече вода. До речі, з дуже неприємним запахом.
Також очищати від сміття необхідно манжету (гумку, кожух), яка знаходиться навколо двері пральної машини. Там теж часто ховається дрібниця, скріпки, дрібні камінчики і інші предмети, які ми забули вийняти перед пранням з кишень.
Чистити манжету потрібно після кожного прання: прибирати сміття і протирати гуму (манжету) насухо за допомогою ганчірки - цим ви не допустите утворення цвілі, яка не тільки роз'їдає кожух, а й небезпечна для здоров'я. Дверцята машини слід залишати трохи прочиненими.
Ємність для засипання порошку - порошкопріемнік
Важливо не тільки добре почистити машину від накипу (про це більш детально трохи пізніше), звільнити фільтр від сміття, а й добре очистити ємність для порошку від нальоту і цвілі - саме там збираються найбільш небезпечні для здоров'я бактерії і грибки. Недостатньо вийняти і протерти відсіки від нальоту, робити це потрібно більш ретельно, використовуючи ... засіб для чищення унітазу.
Чому саме засіб для чищення унітазів? Тому що в ньому містяться речовини (хлор, наприклад), які борються з бактеріями. Щоб почистити порошкопріемнік, потрібно провести наступні дії:
- Витягти з відсіку ємність для порошку.
- Добре промити її під проточною водою.
- Опустити в миску з водою, в яку додати будь-який засіб для чищення унітазу. Залишити все на 1 - 2 години. За цей час наліт добре знімається.
- Далі досить буде добре пройтися старою зубною щіткою по порошкопріемніку, щоб повністю позбутися від нальоту.
- Не забудьте почистити сам отвір, куди вставляється ємність для засипання порошку або інших засобів. Тільки не робіть це препаратами з хлором - вони можуть пошкодити гумові шланги.
Робити таку серйозну чистку потрібно 1 - 2 рази на місяць.
Отже, з «видимими» ворогами ми розібралися, тепер переходимо до таємних - тим, які осідають усередині машини і накопичуються на Тене. Будемо розбиратися, як почистити машину від накипу і обов'язково купувати для цього засіб від накипу для пральних машин.
Як почистити машину від накипу?
Про те, що головна причина поломки пральних машин - накип, все дізналися з реклами.
Ну як можна залишити без уваги тітоньку, що стоїть по коліно у воді, і суворого майстра, який розмахує перед нею зіпсованої деталлю від пральної машини? «Використовуйте« Калгон »при кожному пранні!» - вердикт майстра. І тисячі простаків, повіривши рекламі, регулярно купують Калгон, щоб врятувати від поломки свою помічницю, забуваючи про те, що у реклами один хід - змусити маси купити товар, а у sympaty.net інше завдання - розібратися у всіх тонкощах.
Отже, що таке накип? Це відкладення солей кальцію і магнію, що призводить до поломки машини - це правда. Тому чистити ТЕН пральної машини від накипу потрібно обов'язково, а також намагатися не допускати утворення накипу.
Але чи впорається з цим Калгон і інші засоби від накипу для пральних машин? Щоб відповісти на це питання, розберемося, як з'являється накип на теплоелектронагрівачів.
- Вона утворюється, коли вода нагрівається вище 80 градусів, тому перше, що можна зробити - рідше використовувати режим кип'ятіння.
- Також накип утворюється від домішок, які роблять воду жорсткою. Отже, її потрібно пом'якшувати.
Чи може Калгон вирішити ці проблеми і врятувати машину від накипу? Пом'якшити воду - може, а очистити від накипу - НІ!
Засоби від накипу для пральних машин, які потрібно додавати при кожному пранні, які не очистять ніколи ТЕН від накипу. Основна діюча речовина всіх засобів від накипу - триполіфосфат натрію. Вони солі не розчиняються! До того ж вартість 1 кг цієї речовини - 16-20 рублів.
Скільки коштує пачка Калгону? У кілька разів дорожче! Чи варто платити такі гроші?
Ще раз звертаємо вашу увагу: Калгон, Альфагон і інші розрекламовані засоби, які рекомендують додавати при кожному пранні - це звичайні пом'якшувачі жорсткої води (та ж кальцинована сода), але користуватися ними не обов'язково.
- По-перше, зараз смягчители додають в усі порошки - цього достатньо, щоб пом'якшити воду. Навіщо додавати для прання одне і те ж 2 рази?
- По-друге, щоб знати, наскільки саме вам пом'якшувати жорстку воду, потрібно зробити аналіз жорсткості води в лабораторії. Якщо зм'якшувача додавати мало - накип на Тене утворюється, якщо багато - пом'якшувач теж осідає на деталях, що теж недобре для машини.
До речі, експерти порахували, що використання Калгону обійдеться дорожче, ніж ремонт машини по заміні Тена. Тому якщо ви знаєте, що у вас жорстка вода, і вирішили все-таки пом'якшити її додатково, щоб знизити ризик появи накипу, то придбайте найпростіший доступний Антинакипин або кальциновану соду - цього буде достатньо!
Як боротися з накипом в пральних машинах?
Звичайно ж, не варто доводити машину до утворення накипу на Тене. Є один перевірений доступний засіб профілактики - рекомендуємо вам почистити пральну машину від накипу лимонною кислотою. Скажімо по секрету, цим способом користуються навіть в деяких сервісних центрах по обслуговуванню побутової техніки.
- На 4 - 5 кг пральну машину потрібно 200 г лимонної кислоти.
- Засипаємо її в відсік для порошку і включаємо на 1 - 2 годинну холосту прання при температурі 80 - 90 градусів.
Користуватися лимонною кислотою для чищення пральної машини від накипу можна не частіше 1 разу на рік. Але цього достатньо, щоб очистити ТЕН. Лимонна кислота - дуже агресивне речовина, частіше його використовувати не можна - машині можна нашкодити.
Якщо ви не хочете користуватися лимонною кислотою, то можна купити готові засоби від накипу, які використовують 1 раз в півроку, а не при кожному пранні. Вони теж у своїй основі містять кислоту.
Їх слід використовувати, уважно вивчивши інструкцію. Одні засоби додають при холостий пранні, в інших - замочують знятий ТЕН. Позитивні відгуки про засоби від накипу для пральних машин можна знайти про такі препарати: Merloni, Bubble Ice, Astonish, Filtero, СВОД-ТВН.
При дбайливому ставленні до машини, а також правильної її експлуатації (наприклад, виставити так, щоб менше вібрувала, менше прати на високих температурах) машина прослужить довго. Ну а якщо і вирішите використовувати Калгон і йому подібні засоби, то робіть це рідко, щоб «машину не зламати» - це рада одного хорошого майстра сервісної служби.
-
Автор - Юлія Спиридонова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!
Як боротися з накипом в пральних машинах?Отже, де ховаються основні проблеми в пральній машині?
Чому саме засіб для чищення унітазів?
Як почистити машину від накипу?
Ну як можна залишити без уваги тітоньку, що стоїть по коліно у воді, і суворого майстра, який розмахує перед нею зіпсованої деталлю від пральної машини?
Отже, що таке накип?
Але чи впорається з цим Калгон і інші засоби від накипу для пральних машин?
Чи може Калгон вирішити ці проблеми і врятувати машину від накипу?
Скільки коштує пачка Калгону?
Чи варто платити такі гроші?