- М'ятний чай користь і шкода
- М'ята перцева
- Можуть бути проблеми. Чому?
- Як правильно вживати чай з м'ятою годуючим жінкам
- м'ята кучерява
- Чим можна замінити чай з м'ятою
Питання, яке цікавить багатьох матусь: "Чи можна споживати чай з м'ятою при грудному вигодовуванні?" Однозначної відповіді не має. До того ж він часто стає предметом суперечок. Хтось стверджує, що трава ця збільшує кількість грудного молока, навіть якщо вживається в невеликих кількостях. А хтось, навпаки, - каже, про придушення м'ятою лактаційного процесу.
М'ятний чай користь і шкода
М'ятний чай має чарівну силу. Він заспокоює і має чарівний аромат, перед яким складно встояти.
Читайте: Чай з м'ятою - корисні властивості і шкода
Найбільшого поширення в Росії отримали два види м'яти: перцева і кучерява. На лактацію кожен з них впливає по-своєму.
М'ята перцева
У ній є ефірні масла з ментолом. Тим, хто користується м'ятною зубною пастою, цей смак відомий і навіть подобається. Саме ментоловий - такий освіжаючий смак у чаю з додаванням кількох листочків рослини.
Можуть бути проблеми. Чому?
Маленькій людині, який годується маминим молочком, може виявитися небажаним і навіть шкідливим здатність ментолу знижувати кров'яний тиск. Ефірні масла, з молоком передаються малюкові, чинять негативний вплив на ритми серця, а ментол в надлишку здатний навіть привести до зупинки серця.
Не кажучи вже про естрогені, що міститься в ментолом, в такій кількості, що в стані придушувати тестостерон. Так що, якщо ви чекаєте синочка або годуєте хлопчика, чай з м'ятою небажаний.
Як правильно вживати чай з м'ятою годуючим жінкам
Незважаючи на обмеження і явні мінуси, з вживанням ментолу розширюються судини, так що чашка чаю з листочками м'яти навіть корисна для лактації, і від цього молоко тільки прибувати стане. Але все ж пити його варто з обережністю, раз чи два, не більше, і коли лактація нестійка.
А ось з усталеною лактацією, як і при годуванні малюка протягом деякого часу часте чаювання призупинить прилив молока.
І всеж …
І незважаючи ні на що, ви не можете назвати такий чай марним. Якщо ви відлучили дитини від грудей і вам потрібно зупинити вироблення молока, зробіть чай так:
- одній чайній ложці з сухими листям м'яти, залитої стаканом гарячого окропу, дати півгодини, щоб заваритися;
- пити чай в день до чотирьох разів;
- заварити можна з запасом на весь день і зберігати в холодильнику.
Читайте: Коли краще збирати м'яту для сушки
Іноді годує матусі або виношує свого малюка, знудженої по м'ятного чаю, такого ароматного, можна випити зрідка чашечку-другу (достатньо 1-2-х листочків, доданих в зелений чай на кілька хвилин), з'їсти карамельку з ментолом або м'ятні пряники без якого б то не було шкоди для лактації і здоров'я малюка. Так само, як при користуванні м'ятною зубною пастою, головне - не зловживати.
м'ята кучерява
Напої з такою травою нешкідливі абсолютно. У складі її є карвон, а він дуже корисний при ГВ. Більш того, він міститься і в кмину, і в фенхелі, які теж славляться своїм позитивним впливом на вироблення молока у годуючої мами.
Потурбуватися поліпшенням лактації слід в період, коли молоко тільки починає вироблятися. Тобто відразу після пологів. Потім молоко прибуває, як за розкладом, і щось змінити вже не можна, навіть якщо приймати спеціальні напої або особливі препарати.
Якщо ви збираєтеся постійно заварювати і пити чай зі смаком м'яти, не переставайте спостерігати, як відчуваєте себе самі і ваш малюк. При першій же появі будь-яких симптомів: будь то неприємні відчуттів, висипання або млявість, терміново припиняйте вживання.
Чим можна замінити чай з м'ятою
Якщо ж мрії про мятном чаї не проходять, а ви годуєте грудьми, то замінити його можна на напій з ромашкою. Вона-то вже точно не зашкодить, зате має однаковими з м'ятою властивостями, діє заспокійливо і просто корисна. А заодно, попивши маминого молочка, у крихти в животику пройдуть коліки.
Читайте: Чи можна пити чай з м'ятою вагітним
З грудним молоком малюк отримує всі вітаміни і поживні речовини, які йому необхідні. Будь-яка мама знає це, і тому зрозуміло її прагнення годувати свою дитину тільки грудьми.
Але при цьому дуже важливо поставитися з увагою до власного харчування, щоб не викликати у малюка негативну реакцію. Але якщо все ж у дитини з'явилися будь-які симптому, негайно звертайтеся до лікаря.
Якщо ви вибираєте м'ятний чай при лактації, будьте обережні, не зловживайте кількістю випитого напою, стежте за здоров'ям своїм і вашої дитини!
Статті по цій темі:
Чому?Чому?