«У Білорусі люди вже по чуть-чуть починають приходити до такого рівня, коли готові платити за професійний мейк-ап. Хоча народ все одно ще боязкий в цьому плані. Нежнятінку роблять. Пройди з червоними губами в Бресті - відразу увагу звернуть. Це дивина. В Європі інакше », - розповіла« БГ »візажист Наталя Маркевич.
Тяга до майбутньої професії у дівчини з'явилися ще в ранньому дитинстві.
«Сама пристрасть до макіяжу у мене давно. Пам'ятаю свою 3-поверхову косметичку. Бордова така. Перший поверх - тіні, другий - рум'яна, третій - помади. А в садку з випускного у мене фотка була з малиновими губами », - сміється Наташа. - «Все закрутилося в 2015-му році, в універі, на перших курсах. Мені здається, що більшу роль тут зіграла професія мого чоловіка, з яким ми тоді ще тільки зустрічалися. Максим - фотограф. Звідси народилася ідея працювати тандемом. До речі, ми з ним познайомилися на моєму випускному в школі. Він приїхав замість брата відзняти лінійку. До сих пір жартуємо, що на все життя відзняв ».
Одного бажання кимось бути завжди мало. Від новачка до професіонала шлях довгий і тернистий. У сфері краси він починається з базового курсу, вартість якого в Бресті варіюється від 180 рублів до 450 доларів.
«Я знайшла навчання за 400 доларів. Думала, дорого. Але я ще тоді не знала, скільки коштує сама косметика. Думала, що піду на той, що дешевше, а потім вже на той, який дуже хотіла. Але мама сказала: «Хочеш йти - йди! Я тобі дам грошей! »Я дуже зраділа. Невже мрії збуваються ?! Так, вони мене з Максимом дуже підтримали ».
Після того, як загоряться ідеєю, приходить час купувати робочий інвентар. Тут-то у Наташі і трапився перший повчальний фейл.
Фейл - те саме, що і невдача.
«Купила я собі для навчання китайську палетку 120 квітів. Я ж не знала різницю між професійною косметикою і дешевою. А зараз з упевненістю скажу, що, в першу чергу, Китай - це не сертифікований товар, ти не знаєш, з чого він взагалі. Може бути і інфекція, і алергія. По-друге, пігментація. Дивишся в палітрі - зелений насичений, наносиш - напівпрозорий. По-третє, все сиплеться. Вже через півгодини уползут ті тіні. Крім палетки, я закупила 15 штук консилеров і набір кистей, теж круті, китайські ».
Консилер - це засіб для маскування локальних недосконалостей шкіри.
Перед тим як йти на навчання, як зізнається сама Наташа, вона вирішила потренуватися. З Максимом вони затіяли перший спільний проект.
«Піддослідним кроликом була знайома. Пам'ятаю ті неприродні помаранчеві вилиці і тіні-півтіні ... », - з посмішкою згадує візажист.
Читайте також: Моду народу. Лайфхак для якісного макіяжу
І ось, після переглянутих відеоуроків і невдалого тренування Наталя пішла на навчання: «Туди треба було брати свої кисті. Я і принесла китайський набір. Майстер відразу сказала, що цим я фарбувати людей не буду ».
Довелося закуповуватися за новою. «Тут з'ясувалося, що нормальна кисть для пудри коштує 30 доларів, а мій колишній набір з 24-х штук - 50 ... І тут думаєш:« Ого! ».
Коли навчання закінчилася, настав час практики: перші випускниці, перше весілля.
«Не спала півночі, переживала: перший раз же фарбувала. Ти ж за це вже гроші береш. Але все добре вийшло. Наречена залишилася задоволена. Потім до мене прийшли її подруга на весілля фарбуватися, її свідок і потім ця ж свідок у якості нареченої ».
Через якийсь час Наташі довелося переїхати в Дорогичин, до Максима. «Я влаштувалася бухгалтером. У вільний час робила макіяж. На той момент моя косметика була єдиною такої якості саме там. Я використовую проф, полупроф і люкс з Німеччини, Франції. І коштує це дорого. Я якось їздила на фестиваль Makeupdays. Так ось там не помітиш, як за 15 хвилин зникнуть 100 доларів ».
Makeupdays - це виставка брендів, в тому числі і на знижки, а також майстер-класи, на які приїжджають топові візажисти і показують майстерність на певній марці косметики.
У Дрогичині Наташу часто почали питати клієнти про зачіски, і вона записалася на додаткові курси.
«П'ять днів я працювала, в п'ятницю їхала в Брест, в неділю вранці вже мчала вчитися робити зачіски, під ніч поверталася в Дорогичин і вранці в понеділок знову йшла на роботу. Було важко. З валізами, з кейсом, який, до речі, важить кілограм 10. Кожен раз думай, де ночувати. Дорога вимотує ».
Читайте також: Моду народу. Рада стиліста: «Головне при розборі гардероба - бути чесною з собою»
Поживши там якийсь час, Наталя з Максимом кинули роботу, переїхали в Брест, повністю занурилися в улюблену справу, запланували весілля і почали думати про студію.
«Я раніше у себе вдома фарбувала або вдома у клієнта. Але будинок - це будинок. Будинки хочеться саме додому прийти, а не в знімальну ». І так, ця ідея, врешті-решт, теж була реалізована. Тепер Наташа приймає клієнтів разом з чоловіком в студії, робить найрізноманітніші макіяжі, придумує креативні образи і передає роботу Максиму, який вміло красу залишає на знімках.
На практиці пара показала свою майстерність і «БГ». З нагоди Хеллоуїна кореспондент трохи змінилася ...
Фото: Максим Колос
У роботі були використані зволожуючий шкіру крем, тон для обличчя, Тінт, біла акварель, чорна тінь, рум'яна, скульптор, хайлайтер і помада.
Фото: Максим Колос
На закінчення скажу, що все в наших руках. Переживши чимало складнощів, молода пара в свої роки вже має міцну сім'ю, приміщення в центрі міста для зйомок, досвід роботи з різними людьми і величезне бажання рухатися далі, не зупиняючись на досягнутому. Наші мрії виконуються не тоді, коли ти їх хочеш виконати, а коли мчиш до них проти вітру. Тому дерзайте! У Наташі з Максимом вже вийшло.
Читайте також: Моду народу. Як одягнутися за 35 рублів
Поради Наталії Маркевич для майбутніх візажистів:
- Хочеш напрацювати - працюй безкоштовно.
- Жертвуй грошима, не жертвуй якістю. Клієнти платять не за дешевий блиск.
- На стартовий набір косметики потрібно 1 000 доларів. Це самий мінімум. Ще приблизно 400 - на перше навчання.
- При першій-ліпшій можливості треба йти на майстер-клас. Це допомагає заново дивитися на старі речі.
- Якщо хочеш мати свою фотостудію, то додай до витрат ще приблизно доларів 200 за оренду. А ще потрібно робити ремонт. На перший інтер'єр у нас пішло 3 000 доларів.
- Багато є в засіках. Ідеально підходить для модного інтер'єру ліжко можна виявити в селі у бабусі.
- Підтримуйте спілкування з родичами і друзями. Вони можуть дешево продати або безкоштовно віддати якісь матеріали для ремонту і декору.
- Влітку студія не буде окупатися, тому що люди фотографуються на вулиці.
- Вибираючи місце розташування майбутньої студії, потрібно знати, що центр це або не центр - неважливо, чоловік до тебе їде в певне місце. Він просто так не заглядає на «подивитися». Але це, звичайно, не означає, що потрібно орендувати ту, яка у чорта на пасочки.
- Студію потрібно шукати з цілодобовим доступом, а не ту, яка працює з 09.00. Записи можуть бути і в 4 ранку.
- Потрібно зберігати хороші відносини з колегами. Вони можуть підкинути свого клієнта або взяти твого в разі форс-мажору.
- Потрібно змиритися, що перші гроші на себе не витратиш. На них завжди купуєш косметику.
- Продавай свої послуги за такою ціною, яку вважаєш заслуженою. Ну і що, що дорого. Люди звикнуть.
- Потрібно заводити знайомства з фотографами. З тебе - образ моделі, з фотографа - знімки, обом - реклама.
- Людина приходить не тільки за дорогою косметикою, але і за настроєм. Якщо ти будеш мовчати або нести негатив, то з великою ймовірністю отримаєш чорні відгуки.
- Потрібно стежити за соціальними мережами. Візажист повинен не тільки виставляти роботи, а й показувати, що він - жива людина. Але це не означає, що потрібно постити розпусні фото. Репутацію потрібно тримати на рівні.
- Не всі клієнти приємні. Один настрій на весь день тобі подарує, інший - закине ноги на стіл прямо на кисті. Терпіть.
- Для візажиста 50 баксів на плаття - дорого, а на косметику - немає, нормально.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.
Невже мрії збуваються ?