- Чому з'являються прищики?
- Акне і харчування
- Що робити із запаленнями на шкірі?
- Чого не варто робити з прищиками?
Багато хто вважає, що боротьба з прищиками - доля підлітків. Насправді така проблема зустрічається досить часто і у дорослих людей. згідно Американської академії дерматології , C акне щорічно стикається близько 50 мільйонів американців. Статистика в інших країнах, вважаємо, настільки ж невтішна. Серед тих, у кого є ця проблема, багато хто вибирає просто чекати, коли прищики пройдуть самі по собі. Але це неправильний підхід: шкіра є найбільшим органом в тілі людини і потребує постійного догляду, а також лікуванні. Сьогодні разом з б'юті-редактором How to Green Кариною Андриановой розбираємося, від чого можуть з'являтися запалення і що з цим робити.
Чому з'являються прищики?
На це питання вам точно зможе відповісти тільки лікар, оглянувши вашу шкіру і призначивши потрібні аналізи. Але існує кілька основних варіантів. Перший - у вас просто схопився прищик. Якщо раптом з'явилося одне запалення, то бігти до лікаря не варто. А ось систематичне поява прищів - вже привід звернутися до фахівця. Швидше за все, діагнозом стане акне.
Акне - це не просто негарна шкіра, а справжнісіньке хронічне, незаразні захворювання. І самі запалення не причина недуги, а його наслідок. Таким чином наш організм сигналізує про неполадки. Найчастіше акне виникає через гормонального збою, який може з'явитися в тому числі і від стресу. Наприклад, в підлітковому віці це захворювання виникає через надлишок гормону тестостерону. А ось серед людей, які страждають акне в зрілому віці, більшість жінки: у них частіше, ніж у чоловіків, відбуваються зміни в гормональному фоні. Як правило, захворювання проявляється під час менструального циклу, полікістозу або вагітності. Але є й інші причини: стрес, спадковість, прийом деяких медичних препаратів, інфекції і куріння.
Акне і харчування
Дуже поширена думка про те, що неправильне харчування веде до появи акне. Насправді суперечки з цього питання ведуться постійно . Одні дослідження підтверджують зв'язок, а інші тут же її спростовують. Тому точного докази того, що якийсь конкретний продукт викликає акне, просто немає. дослідження показують , Що вживання продуктів з високим глікемічним індексом швидше за все впливає на виникнення акне. А ось чіткого зв'язку між прищиками і вживанням молока або шоколаду знайдено не було. Також залишається незрозумілим, чи впливають антиоксиданти, омега-3, цинк, вітамін А і йод на появу запалень. Рекомендуємо вести щоденник харчування, де ви записуєте все, що з'їли за день. Якщо виявиться ваша індивідуальна зв'язок між вживанням якогось продукту і появою прищиків, потрібно буде виключити його з раціону.
Що робити із запаленнями на шкірі?
1. Дотримуватися рекомендацій лікаря
Лікар підбере відповідну для вас лікувальну косметику, яка допоможе в боротьбі із захворюванням. Також лікар може призначити антибіотики в таблетках або ж у складі спеціальних мазей. Велика ймовірність того, що дерматолог перенаправить вас до інших лікарів, якщо причиною захворювання стане, наприклад, збій в гормональному фоні.
2. Сходити до косметолога
Можна сходити на прийом до косметолога, який, швидше за все, запропонує пілінг і допоможе підібрати правильну косметику, в тому числі декоративну. До проведення будь-яких процедур не забудьте розповісти косметолога про те, що сказав вам лікар-дерматолог.
3. Правильно харчуватися
Незважаючи на те що немає точних наукових доказів зв'язку між харчуванням і акне, здорова їжа зміцнює організм в цілому, допомагає позбавлятися від шлаків і токсинів, а також покращує загальний стан шкіри.
4. Дотримуватися власних б'юті-процедур
Існує думка, що прищі виникають через відсутність гігієни. Але, як уже було сказано вище, практично завжди проблема йде зсередини і може виникнути у дівчат, які строго дотримуються свою «б'юті-рутину». Тому користуйтеся засобами, які призначив вам лікар або косметолог. А якщо вибираєте косметику самі, то шукайте кошти, призначені для вашого типу шкіри і боротьби з акне. Часто вони містять кислоти , Тому будьте обережні з ними в літню пору.
Чого не варто робити з прищиками?
1. Пов'язувати прищі на обличчі і проблеми з внутрішніми органами
У ХIХ столітті вчені Захар'їн і Гед підтвердили те, що проблеми з внутрішніми органами відображаються на шкірі. Звідси і з'явилася думка, що прищі на різних зонах особи безпосередньо пов'язані зі здоров'ям певних органів. Але це не зовсім вірно, оскільки на нашому обличчі немає ділянок, які були б пов'язані єдиним нервовим вузлом з якимось органом. І навіть при гормональних збоях запалення можуть з'являтися в різних місцях. Тому прищик на щоці зовсім не означає, що потрібно перевіряти шлунок або легені.
2. Лікуватися засмагою
Є ті, хто бореться з акне за допомогою солярію або інтенсивної засмаги на відкритому сонці. Прищики, звичайно, можуть стати більш сухими і менш помітними, але проблему це ніяк не вирішить. До того ж потрібно пам'ятати, що багато препаратів від прищів містять речовини, які збільшують чутливість до ультрафіолетових променів. А також не варто забувати про те, що УФ-випромінювання шкідливо для нашої шкіри і будь-який загар повинен супроводжуватися нанесенням сонцезахисних засобів.
3. Займатися самолікуванням
Так, є хороші натуральні засоби, такі як масло чайного дерева, які швидко і ефективно виліковують прищікт. Але в першу чергу потрібно знайти причину виникнення акне, що ви можете зробити тільки разом з лікарем. Якщо для вас народні засоби є необхідною частиною лікування, то вони все одно повинні бути лише доповненням, а не основним способом боротьби з проблемою.
Якщо ви виявили у себе систематичне поява прищів на обличчі, спині або плечах, то, швидше за все, у вас акне. Дотримуйтесь пункти, прописані вище, і пам'ятайте, що акне - це не просто негарна шкіра, а захворювання, яке потребує професійного лікування.
Чому з'являються прищики?Чого не варто робити з прищиками?
Чому з'являються прищики?
Що робити із запаленнями на шкірі?
Чого не варто робити з прищиками?