Людське житло - це ідеальний куточок для життя і процвітання такого капосного комахи як моль. По-перше - для неї тут завжди багато їжі, по-друге - комфортний і стабільний мікроклімат, ну і по-третє - відсутні природні вороги комахи. Причому шкодити моль, в силу різновиди свого виду і смакових уподобань, може на два фронти: винищувати наш одяг у шафах і псувати продукти харчування на кухні. Мало кому це нахабство може сподобатися і тому питання про те, як боротися з міллю в квартирі, виникає практично у кожної розсудливої громадянина, хто зіткнувся з проблемою поїденою одягу або псуванням продуктів.
Читайте також:
Як захиститися від комарів: в квартирі і на природі
Як позбутися від комарів: вибираємо засоби захисту
Факт. Дорослі особини молі не вміють харчуватися - у них немає для цього ні пристосувань, що б їсти, ні шлунка, що б переварити що-небудь. Поглинати їжу в вигляді тканини, вовни або іншого корму можуть тільки личинки молі. У процесі росту вони накопичують жир, який і не дає померти з голоду після того, як гусениця перетвориться в метелика.
Як позбутися від молі в шафі
Як ви розумієте, боротися з літаючої міллю безглуздо - в основному це самці, які вже внесли свою лепту в розмноження виду і готуються піти на той світ. Позбавлятися потрібно від яєць і личинок, після чого треба створити такі умови, щоб ваша квартира і шафи зокрема, більше не були для молі райським куточком для розмноження.
Як вивести личинки молі
1. В першу чергу необхідно переконатися, що ваш одяг, зберігається в шафі, не стала інкубатором для розмноження молі. Для цього всю одежину потрібно витягнути на балкон або вулицю і гарненько струснути, що б кокони, які не надто міцно кріпляться, повипадали. Після чого одяг слід на день залишити провітрюватися - міль не терпить сонячного світла, а личинки під прямими променями сонця гинуть протягом години. Для надійності гардероб варто випрати.
2. Далі, коли ви звільнили шафа, ретельно вимийте його зсередини, використовуючи мильний розчин, бажано з господарського мила. Сушитися він повинен з відкритими дверима, і якщо є така можливість, поставте шафа на час сушки біля вікна, що б туди проникало сонячне світло.
3. Коли шафа підсохне, змастіть щілини і виїмки оцтом. За допомогою пензлика це зробити буде зручніше.
Факт. У магазинах можна зустріти безліч препаратів, в назві яких є слово «дихлофос». Насправді, в своєму складі ці кошти не мають нічого спільного зі знаменитим знищувачем комах. Виробники просто використовують назву, яке відоме практично кожному. У цих препаратах використовуються зовсім інші хімікати, які «по ідеї» менш токсичні для людини.
Що відлякує моль
Щоб боротися з міллю і її капостями, після того як ви очистили меблі від личинок і яєць, необхідно зробити так, що б у самки пропало бажання тут плодитися. Досягти успіху в цій справі допоможуть кілька способів.
1. Між одягом або в кишені шуби помістіть шматочки суничного мила - його запах відлякує моль.
2. противному для молі є також і запах лавандового і пихтового масл а - просочіть одним з цих ароматів ватні тампони і розмістіть в шафі.
3. Боротися з метеликами молі допоможе порошок піретруму, який робиться з кавказької ромашки - розсипте по внутрішньому периметру меблів 3-4 грами порошку на кожен метр.
4. Не зайвим буде використовувати і запах шкірки апельсина - помістіть висохлі кірки між одягом або поруч з нею.
5. З домашніх рослин позбутися від молі допоможуть герань і колеус, в народі відоме як «Кропивка». Тільки не забувайте періодично оновлювати гардероб свіжим листям.
Як боротися з міллю на кухні
З харчової міллю, яка харчується в основному борошном і сухофруктами, принцип боротьби такий же, як і з тієї, що ласує вашим одягом - позбутися від личинок і відлякати самок.
1. Проведіть інспекцію на наявність коконів і гусениць. Якщо знайшли - викидайте зіпсований продукт без жалю.
2. Що б відлякати самок, розмістіть на полицях і шафках ті речовини, про які ми говорили вище.
3. Захистити крупи від молі допоможе часник - пару зубчиків покладіть всередину заповненої ємності.
4. Не зберігайте муку і каші в магазинній упаковці - пересипте бакалію в скляні банки, які щільно закриваються кришкою.
Факт. Харчова або зернова міль може пробратися на кухню як самостійно, так і перебуваючи вже в упаковці з товаром, який ви купили в магазині. Тому, з метою профілактики, щойно куплену крупу краще просушити в мікрохвильовці: на високій потужності не більш е 30 секунд - це вб'є личинки молі, якщо вони там ненароком опинилися.
Ми постаралися найбільш повно розкрити питання про те, як боротися з міллю в квартирі. Якщо ви знаєте, як позбутися від молі іншими способами - поділіться ними в коментарях. Бажаємо, щоб у вашому будинку не тулилися ненажерливі комахи.