- Переваги і недоліки
- температурний вплив
- Сода і сіль
- Порошок борної кислоти
- Дігтярне і дитяче мило
- оцтовий розчин
- рослини
- хвоя
- Ефірне масло
- Часниково-дріжджова суміш
- цитрусові
- гас
- Відгуки
Складно відчувати себе господарем, коли житло атакували блохи . Особливо часто з такою проблемою стикаються власники квартир, розташованих на першому поверсі. Жити в таких умовах не тільки неприємно, але й небезпечно . Адже стрибають паразити є переносниками різних інфекційних захворювань . Ситуація ускладнюється, якщо жертвами кровососів стають діти, які сильніше страждають від блошиних укусів . Тому кожен піклується про здоров'я своїх близьких і домашніх вихованців людина прагне підібрати ефективний засіб для знищення шкідливих комах. До того ж способи боротьби з блохами можуть бути різними. Деякі для цієї мети використовують хімічні препарати. Однак можна скористатися і більш безпечним методом. Блохи в квартирі і будинку не будуть докучати, якщо застосувати народні засоби.
Переваги і недоліки
Боротися з незручностями, причиною яких були блохи, людина навчилася ще з давніх часів, використовуючи для цього народні рецепти . Багато людей віддають перевагу такому методу боротьби з кровожерами і сьогодні. Пояснюється такий вибір масу переваг:
- безпека - головне достоїнство народних засобів, вони є гарантом повної безпеки по відношенню до здоров'я людини і домашніх тварин;
- доступність - використовувані засоби для боротьби з блохами зазвичай присутні на кухні кожної господині, в разі ж їх придбання не потрібно великих матеріальних витрат;
- при використанні народних засобів проводиться боротьба з блохами в квартирі самостійно без залучення спеціальних служб;
- відсутня необхідність залишати житло під час обробки, як зазвичай це потрібно при використанні хімічних препаратів;
- зважаючи на нечастого застосування народних засобів паразити не встигають до них адаптуватися.
Однак в порівнянні з хімічними препаратами народні засоби менш ефективні, що можна віднести до їх недоліків.
На замітку!
Переймаючись питанням, як боротися з блохами в квартирі народними засобами, слід знати, що за методом впливу вони бувають знищує і відлякує характеру.
температурний вплив
Температурний вплив на паразитів
Люди давно вже помітили, що боротися з кімнатними блохами можна за допомогою високої температури, тому для знищення паразитів часто використовують парогенератор, а для обробки речей - праска.
Згубні для кровопивців температури і нижче нуля. Щоб комахи покинули квартиру, досить взимку протягом декількох годин тримати навстіж відчинені вікна. Зникнуть не тільки дорослі особини, що знаходяться в яйцях майбутні личинки загинуть від переохолодження.
Сода і сіль
Харчова сода і кухонна сіль є в кухонному арсеналі кожної господині. Боротьба з блохами в будинку або квартирі буде не тривалою, якщо застосувати суміш з цих інгредієнтів, узятих в рівних кількостях. Таким складом обробляють місця появи стрибаючих паразитів. При зіткненні сольові кристали роз'їдають покриви шкідника, наслідком чого стає його неминуча загибель. Після закінчення 10-12 годин можна проводити прибирання в квартирі, застосовуючи пилосос.
Концентрований розчин солі також використовують і для обробки домашніх вихованців. Його готують в співвідношенні 1:10. Розчин є готовим у міру розчинення сольових кристалів. Тварина занурюють в концентровану рідину до рівня шиї протягом 3-4 хвилин. Після закінчення даного часу улюбленця мити теплою проточною водою.
Важливо!
Сольові ванни не можна застосовувати тваринам, на тілі яких є пошкодження шкірного покриву.
Порошок борної кислоти
Народні методи боротьби з комахами
Позбутися від бліх в квартирі допоможе і борна кислота. Щоб знищити паразитів, необхідно розсипати порошок на килим або інші поверхні, де були помічені комахи. Контакт з даною речовиною смертельний для шкідників, для людини ж і домашніх тварин він не становить загрози.
Дігтярне і дитяче мило
Боротьба з блохами в будинку буде не менш ефективним, якщо скористатися Дегтярний або дитячим милом. Дегтярний склад здатний впливати і на дорослих паразитів, і на личинки, і навіть на яйця.
- Щоб очистити шерсть тварини від кровопивців, досить просто намилити її Дегтярний милом , Не допускаючи попадання пінного складу в очі, рот і вуха вихованця.
- Промивають шерстяний покрив проточною водою після закінчення 10 хвилин.
- Після висихання вихованця розчісують для видалення мертвих особин і личинок.
Дитяче мило - не менш ефективний засіб від бліх в домашніх умовах. Для досягнення максимального ефекту його натирають на крупній тертці, після чого з'єднують з такою ж кількістю гарячої води до утворення однорідної маси. Потім в кашку додають перемелені цибулину і використовують отриманий склад для обробки заражених блохами поверхонь.
оцтовий розчин
Багато господинь задаються питанням, чи бояться блохи оцту. Адже концентрований склад є одним з традиційних народних засобів, часто застосовуються в боротьбі з різними шкідниками. Не є винятком і блохи.
Щоб позбутися від блошиного популяції, необхідно провести обробку всіх поверхонь оцтовим розчином. Особливу увагу приділяють важкодоступних місцях.
На замітку!
Не менш дурманними властивостями володіє уксусно-камфорна суміш. Нею обприскують килими, підлоги, меблі і плінтуса.
рослини
Трави від бліх
На цьому народні засоби проти бліх НЕ закачуються. Відлякують властивостями володіють такі трави як полин , Пижмо, а також листя евкаліпта, розмарину і лепехи. З них готують настій: 2 столові ложки будь-якої трави заливають склянкою окропу і залишають настоюватися протягом 10 годин. Отриманий настій фільтрують і використовують для обприскування побутових поверхонь, одягу, килимів.
Перська ромашка (піретрум) - не менше відомий засіб від бліх в квартирі. Завдяки наявності інсектицидних властивостей рослина ефективно проти різних шкідників, що мешкають в житло людини, в тому числі і бліх. При тому на здоров'я людини і домашніх тварин пиретрум не робить негативного впливу.
щоб позбутися від бліх у квартирі , Необхідно приготувати відвар з висушених суцвіть ромашки (на 1 л води 5-7 ст. Л. Засобу). Відвар повинен настоятися протягом декількох годин, після чого його проціджують і використовують для обробки квартири.
Цікаво!
Можна також суцвіття ромашки використовувати і в свіжому вигляді. Досить розкласти її в різних кутках кімнати, щоб паразити неодмінно покинули її. У міру зниження ароматних властивостей суху ромашку замінюють свіжими пучками.
хвоя
Допоможе від бліх в квартирі хвоя. паразити бояться її запаху. Якщо ж причиною зараження квартири став домашній вихованець, то убезпечити його від кровососів допоможуть звичайні соснові тирсу, якими наповнюють підстилку тварини. Використовувати тирсу можна і в профілактичних цілях. І особливо вони не замінні в передвесняний період, коли шкідники починають активну діяльність.
Ефірне масло
Ефірне масло - ще одне домашнє засіб від бліх, яке є практично в кожній квартирі. Кровопивці бояться аромату евкаліптової, гвоздичної, м'ятного, анісової масел. Чи не переносять вони також запаху чайного дерева і лаванди. Паразити не будуть атакувати, якщо провести аромаобработку всіх поверхонь.
Важливо!
Не рекомендується застосовувати даний метод людям, що страждають на алергію, так як ефірний аромат може спровокувати сильну реакцію організму.
Часниково-дріжджова суміш
Засоби що відлякують бліх
Позбавити приміщення від домашніх бліх здатний і запах часнику. Досить очистити його зубчики і розкласти в різних місцях квартири. Щоб витає аромат не пропадав, часникові пластинки періодично замінюють свіжими.
Хороший ефект дає часниково-дріжджова суміш: часник подрібнюють до кашоподібної маси, яку з'єднують з пивними дріжджами. Отриманим складом слід обробити місця появи стрибаючих кровососів. Після закінчення доби можна робити прибирання квартири.
цитрусові
Відлякує ефектом володіє і цитрусовий аромат, який так приємний людині. Потрібно розкласти кірки мандарина, апельсина або грейпфрута, щоб комахи покинули приміщення.
Хороший ефект також дає лимон. Для приготування чудодійного препарату необхідно проварити в 1 л рідини один розрізаний на кілька частин лимон, потім суміш настоюють протягом 7-10 годин, після чого проціджують і використовують для обприскування побутових поверхонь.
гас
Гас при боротьбі з ектопаразитами
Подібними властивостями володіють гас і скипидар. Однак при застосуванні даних коштів слід виявляти особливу обережність: важливо не забувати про наявність різкого специфічного запаху і можливості загоряння. Саме тому небезпечно запалювати сірники або підкурювати сигарети під час проведення обробки приміщення.
Важливо!
Вищеописані заходи боротьби з блохами дадуть належний результат на початковому етапі зараження квартири. Коли ж комах розвелося надто багато, необхідний комплексний підхід з використанням хімічних засобів.
Відгуки
Не думала, що полин здатна творити чудеса. На подив вона виявилася досить ефективним засобом. Розклала свіжі гілочки трави на веранді, де завелися блохи, і вже через пару днів про паразитів ми навіть не згадували.
Березня, Єкатеринбург
Пробувала сольовим розчином обробляти поверхні. Комах стало менше, але повністю позбутися від бліх з будинку так не вдалося. Зате коли проморозити квартиру, комах в ній, як і не було.
Ірина, Мелітополь
Стовідсотково від бліх допомагає гас. Ось тільки від запаху в квартирі довго позбавлятися доводиться. Тому якщо немає можливості десь переночувати, то краще використовувати інше народний засіб.
Людмила, Красноярськ