- Раціон харчування для жирного волосся
- Шампуні для жирного волосся і режим миття голови
- Домашні маски для жирного волосся
Прийнято вважати, що жирна шкіра і волосся - це справжня кара. Дозволю собі з цим не погодитися. Жирна шкіра - це запорука того, що Ви завжди будете виглядати молодше своїх ровесниць. І жирне волосся багато в чому здоровіше і міцніше сухого волосся. До того ж саме з жирним типом шкіри голови можна дозволити собі більшість масок ( для стимуляції росту , Від випадання) і фарбування хною .
Хочеться відзначити, що жирне волосся - це не хвороба, а тип волосся . Так само не можна вилікувати низький зріст або товщину кісток. Однак, вплинути на жирне волосся правильним доглядом цілком можливо.
Для початку слід точно визначити, чи дійсно у Вас жирне волосся. Наприклад, якщо Ви миєте їх раз в 3 дня, то вони зовсім не жирного, а нормального типу. І якщо все ж Ви точно впевнені, що для ідеального зовнішнього вигляду Вам необхідно щоденне миття голови, ця стаття для Вас.
Раціон харчування для жирного волосся
На питання «що робити з жирним волоссям?» Головний відповідь - це зміна раціону харчування та вживання рідини . У Вашому організмі сальні залози самі по собі працюють дуже активно, але неправильний раціон ще більше підстьобує їх.
При жирній шкірі голови слід відмовитися (або звести до мінімуму): жирне, борошняне, солодке, смажене, копчене, консервоване, гостре. Тобто все те, що одночасно шкодить і вашій фігурі.
Віддавати перевагу бажано: свіжим сирим овочам і фруктам, нежирному білку, складних вуглеводів (каші, хліб і макаронні вироби з цілісної муки грубого помелу), горіхів, насінню, рослинних масел, к / м продуктам.
Боротися з жирним волоссям слід вживанням достатньої кількості рідини. Помічено на власному досвіді. Якщо пити нормальну кількість чистої води, волосся довше залишаються свіжими і чистими. Тому подивіться правила водної дієти !
Можливо, щоб очистити організм, звикнути до подібного раціону і вплинути на швидко таким стає жирними волосся, Вам підійде дієта Кіма Протасова .
Шампуні для жирного волосся і режим миття голови
Багато напевно чули, що вплинути на роботу сальних залоз можна, якщо набагато рідше мити голову. Так, наприклад, якщо змушувати себе мити голову не щодня, а раз на 5 днів, з часом голова буде бруднитися менше. І стане можливим мити її, наприклад, раз в 2 - 3 дні. Я пробувала цей метод на собі, але він не справив на мене великого враження. По-перше, ефект від нього дуже незначний. Тобто волосся залишаються чистими, наприклад, на пів дня довше. А для цього потрібно довгий час ходити з дуже брудною головою. По-друге, після застосування цього способу порушувати новий режим миття голови небажано. Тобто якщо Вам необхідно помити голову 2 дні поспіль, потім доведеться починати все спочатку. Однак, багатьом цей варіант відходу допомагає. Головне запастися терпінням.
Врахуйте, що волосся довше залишаться чистими, якщо мити їх з ранку. Однак, такий спосіб навряд чи підійде для догляду за довгим волоссям тим більше в зимовий період. Також шампуні для жирного волосся слід наносити тільки на корені, виключаючи ситуації, коли Ви користуєтеся засобами для укладання, які потрібно регулярно змивати з волосся.
Я перепробувала безліч різних шампунів для жирного волосся, але помітний ефект побачила тільки від засобів Марін Грейс від Молта Бене . Завдяки цьому шампуню голову можна мити раз в 3 дня. Чула відгуки, що деяким вдалося скоротити миття до 1 разу на 5 днів. Взагалі судячи з відгуків власниць жирного волосся, купувати відповідний шампунь в мас-маркету особливого сенсу не має. Дійсно помітний ефект в боротьбі із зайвою жирністю дають професійні засоби, що продаються в аптеках, а також якісні дорогі шампуні, як у випадку з Марін Грейс. До речі, ніякого звикання цей шампунь у мене не викликає. Професійний шампунь для росту волосся Clay Esthe Shampoo Reshtive (Молта Бене) також дуже добре промиває волосся. Після нього вони ще довше залишаються чистими.
Хотілося б також відзначити, що для боротьби з жирністю волосся має сенс купувати саме шампунь, а не всю лінію. Останнє, на мою думку, відноситься до рекламних хитрощів. Причина того, що волосся виглядає неохайно, криється в сальних залозах, розташованих під шкірою. Від них шкірне сало поступово розтікається по всьому волосяному стовбура. А раз так, то маски і бальзами, що наносяться тільки по довжині (дивіться статтю « Як правильно мити голову »), Ніякого впливу на шкіру голови не надають в принципі. Єдиною перевагою таких засобів можна назвати їх відносну «легкість» у порівнянні з масками і бальзамами для сухого волосся.
Помітну користь жирним біля коріння волосся принесуть шампуні глибокого очищення. Однак, такими засобами не слід користуватися часто.
Домашні маски для жирного волосся
Почну з несподіваного. Багато хто впевнений, що масляні маски з жирним волоссям використовувати не варто. Це абсолютно не так. Легкі рослинні масла (Виноградна кісточка, макадамія, жожоба, мигдальне, кунжутне і ін.) Ніяк не вплинуть на роботу сальних залоз, зате підживлять волосся. З іншого боку, якщо додати в них ефірні масла, волосся після їх використання стануть навіть більш свіжими і чистими. Це пов'язано з приголомшливою здатністю ефірних масел діяти заспокійливо на сальні залози. Для цього підійдуть ефірні масла : М'яти, евкаліпта, чайного дерева, лимона, кедра, імбиру, шавлії, кипариса, сосни або меліси.
Приклади масляних масок для догляду за жирною шкірою голови
Пропорції дані в розрахунку на довжину волосся до середини спини
- 3 столові ложки олії виноградних кісточок
- 6 крапель ефірного масла шавлії
- 6 крапель ефірного масла кипариса
- 1 столова ложка масла жожоба
- 2 столові ложки мигдалевого масла
- 6 крапель ефірного масла м'яти
- 6 крапель ефірного масла евкаліпта
- 1 столова ложка оливкової олії
- 2 столові ложки олії макадамії
- 6 крапель ефірного масла лимона
- 6 крапель ефірного масла меліси
Перераховані маски слід ретельно втирати в шкіру голови, а залишки розподіляти по довжині. Якщо суміші не вистачило, збільште кількість інгредієнтів. Однак пам'ятайте, що з жирним типом волосся жирні олії слід не лити на голову, а втирати потроху, щоб волосся можна було легко промити. А кількість ефірних масел безпосередньо залежить від обсягу основи. Класти їх надміру не варто.
Ці рецепти масок для жирного волосся не є єдино вірними. Ви можете брати одне або кілька рослинних масел за бажанням і змішувати їх в різній пропорції. А для додавання в суміш ефірних масел врахуйте основи ароматерапії і властивості обраних Вами продуктів. Раджу Вам ознайомитись з відео Маска для жирного волосся з ефірним маслом шавлії і Маска від лупи на основі інфузій зеленого чаю .
До речі, ефірні масла сміливо можна додавати і в інші натуральні основи: хну, глину, к / м продукти маску зі сметани і солі і т.д. Ці інгредієнти має сенс наносити саме на шкіру голови і кілька сантиметрів зросту. По довжині вони можуть викликати непотрібну сухість.
Приклади абсорбуючих шкірне сало масок для жирного волосся
- 50 грам (2 пакетика) хни розвести теплою водою. Підійдуть також трав'яні відвари, гідролати або зелений чай
- 6 крапель ефірного масла імбиру
- 6 крапель ефірного масла лимона
Цю маску для жирного волосся слід нанести на мокрі або сухе волосся до миття, накрити харчовою плівкою і тримати 30 - 40 хвилин. Потім змити теплою водою і скористатися шампунем.
Завдяки ефірним оліям ця суміш особливо хороша для світлого волосся, так як лимон і імбир мають освітлюючим ефектом. Ви можете змінити склад ефірних масел на будь-які інші зі списку вище.
Якщо у Вас світлі або коричневого кольору волосся, і Вам зовсім не хочеться, щоб вони поруділи, використовуйте безбарвну хну. Якщо у Вас руді або дуже темне волосся, сміливо можете застосовувати червону хну.
- 60 грам глини
- Розвести теплою водою. Підійдуть також трав'яні відвари, гідролати або зелений чай
- 6 крапель ефірного масла евкаліпта
- 6 крапель ефірного масла чайного дерева
Маску слід нанести на мокрі або сухе волосся до миття, накрити харчовою плівкою і тримати 30 - 40 хвилин. Потім змити теплою водою і скористатися шампунем.
Пам'ятайте, що в даному питанні немає єдино вірного рецепта. Ви завжди можете змішати різні інгредієнти в пошуках найбільш підходящого для Вас кошти. Наприклад, в маску для догляду за жирним волоссям можна додати хну (для рудого волосся), подрібнену ромашку (для блондинок), кава або какао (для брюнеток) . Таким чином, Ви отримаєте засіб, який одночасно добре абсорбує шкірне сало і освіжає колір.
Єдине обмеження у використанні масок з глиною, хною і непрозорими рослинними оліями може бути, якщо у Вас освітлене волосся. Більшість компонентів здатне спричинити зміну кольору.
Врахуйте також, якщо Ваше волосся швидко стають жирними, вплинути на це буде дуже важко. І навіть всі перераховані вище засоби можуть не допомогти, якщо Ви
- Активно і часто займаєтеся спортом
- Багато рухаєтеся і живете в великому мегаполісі
- Звикли робити щоденні укладання, часто чіпати і розчісувати волосся.
Щоб домогтися бажаного ефекту, Вам доведеться змінити раціон харчування і дотримуватися його постійно. Також слід регулярно практикувати маски і придбати якісну косметику. Але навіть все це не гарантує, що Ви станете мити голову набагато рідше. Єдине, що нам гарантовано напевно, це зменшення жирності шкіри голови з віком.