Якщо відкрити книги про розвиток дітей, випущені років 20-30 і більше тому, то нерідко можна зустріти інформацію про те, що до 3-4 років дитина повинна вміти зав'язувати шнурки. Однак сучасні діти цим умінням здебільшого цим умінням не володіють і до 5-6 років. Чому?
Все дуже просто - тому що сьогодні є альтернатива у вигляді взуття без шнурків, в той час як раніше і хлопчики, і дівчатка з раннього дитинства носили туфлі і черевички зі шнурками. В даний час такої необхідності немає - кнопки, липучки, блискавки та інші застібки з успіхом замінили каверзні шнурки. Але хіба справжній чоловік, нехай і маленький, не повинен вміти сам зав'язувати шнурки хоча б до першого класу?
Звичайно ж, цьому вмінню варто повчитися! Туфлі, кросівки, кеди - з кожним роком уникати шнурків буде все складніше. Та й навіщо? Чи не вчитися ж зав'язувати шнурки в підлітковому віці, справді!
І, зрозуміло, навчити майбутнього першокласника зав'язувати шнурки це завдання для тат. Чому ми говоримо в першу чергу про першокласниках-хлопчаків? Просто тому, що дівчаткам вузлики традиційно даються набагато простіше через більш розвиненою дрібної моторики. Та й взуття зі шнурками для дівчаток не так-то й багато. Втім, наведені нижче методи відмінно підходять і для навчання дівчаток.
Для початку запропонуйте дитині потренуватися на знятому черевику. Швидше за все, якщо відразу почати вчити зав'язувати шнурки на черевику, надітому на ногу, то дитині буде незручно і він усіма силами буде опиратися такому «навчання». Ну, а коли в'язання вузлів буде освоєно, то можна переходити і до реальних завдань.
Сідайте зручніше разом з дитиною на стільцях або на дивані, прихопивши з собою пару взуття і починайте в'язати вузли. У тому випадку, якщо вам до душі якийсь складний вузол, то згадуйте, як вчили зав'язувати шнурки свого часу вас - зайві складності вашому малюкові ні до чого. Навчаючи дитину зав'язувати шнурки, перебуваєте або поруч з ним, або за його спиною - руху в дзеркальному відображенні йому повторити буде значно складніше.
Найпростіший спосіб запам'ятати процес зав'язування вузлика - в грі. Отже, навчіть сина ловити зайця. Спочатку навчіть дитину зав'язувати нижню, просту частину вузла. Як тільки у нього це стало виходити легко, переходимо безпосередньо до «зайцю». Зав'язуємо нижню частину вузла і робимо «зайця», тобто петлю з одного кінця шнурка. Тепер ловимо його, обводячи іншим кінцем шнурка. З другого кінця шнурка формуємо петельку і витягуємо її через вийшло «вушко». Щоб зрозуміти принцип, досить поглянути на малюнок.
Однак одного погляду на малюнок вистачить вам, але не дитині. У кращому випадку, ваш малюк освоїть майстерність зав'язування шнурків за 2-3 уроки, але може знадобитися і набагато більше часу. Так що - запасіться терпінням і кумедними історіями про друзів-шнурках.
Іноді буває так, що діти не опановують запропонованої технікою зав'язування вузлика, але розробляють власний вузлик, досить міцний і надійний. Немає потреби наполягати саме на вашому методі, якщо дитині зручніше його власний варіант.
Якщо дитина відмовляється вчитися зав'язувати шнурки, можна піти на хитрість і купити наступну пару взуття на шнурівці - вибору у нього просто не залишиться, адже просити вчительку в школі зав'язати шнурки дитині буде просто соромно. Та й вдома батьки можуть потягнути час, спеціально відкладаючи зав'язування шнурків на взутті дитини на останню секунду перед виходом - так у малюка буде стимул навчитися зав'язувати шнурки самостійно, щоб не залежати від дорослих.
І, зрозуміло, хваліть! Якщо у малюка вийшло зав'язати перший бантик - обов'язково хваліть його, а не робіть вигляд, що так і треба.
Ну, а як тільки ви освоїте прості вузлики, хто знає, може бути, ви захочете спробувати і більш складні. Ось такі, наприклад.
Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram
Чому?Але хіба справжній чоловік, нехай і маленький, не повинен вміти сам зав'язувати шнурки хоча б до першого класу?
Та й навіщо?
Чому ми говоримо в першу чергу про першокласниках-хлопчаків?