Власне, саму підготовку до виставки можна розділити на кілька частин - ви повинні навчити йорка стояти в стійці, показувати зуби, красиво рухатися по рингу. Безсумнівно, ви повинні створити свого вихованця виставкову зачіску.
Перш за все, вам необхідно навчити собаку правильно вести себе на виставці, де величезна кількість людей і собак. Якщо щеня знаходиться весь час вдома і виходить гуляти тільки у двір, необхідно заздалегідь готувати його до подібних "струсів". Беріть собаку з собою в магазин, поносіть цуценя уздовж людних вулиць, де багато шуму і суєти. Обов'язково сходіть кілька разів на виставки разом зі своїм улюбленцем, - щеня повинен познайомитися з обстановкою рингу, іншими собаками і людьми. Не нехтуйте поїздками разом з собакою на автомобілі, в автобусі, метро. Якщо ви відірвете цуценя від знайомих місць, де він все знає і розуміє, і втягне без підготовки в незнайомий і дивний світ виставки, це може викликати в ньому або агресивність до людей і тварин (активно-оборонну реакцію), або те, що називається " рінгобоязнью "(пасивно-оборонну реакцію). Собака, налякана рингом, обожнює ходити за покупками, роз'їжджати на всіх видах транспорту, гуляти - тільки не виходити в ринг. Цю "рінгобоязнь" можна вилікувати, але з великими труднощами.
Показ зубів краще відпрацьовувати кожен день, з ранку, як би вітаючись з малюком. При цьому важливо зафіксувати голову нерухомо, і оголювати зуби по черзі з лівого і з правого боку. Якщо собака в рингу огризнеться або навіть вкусить суддю, її дискваліфікують.
Привчання до руху по рингу на увазі наявність у вас в правій руці ласощі, а в лівій - ринговки. Використовуйте принцип "заманювання" цуценя ласощами, але не примушуйте насильно йти поруч з вами. Дозволяйте йти тільки поруч з вами, ліворуч або праворуч від вашої ноги, і не втомлюйтеся хвалити свого йорка і захоплюватися ним. Під час руху по рингу Вам доведеться зробити кілька кіл навколо експерта, потім провести цуценя по прямій від експерта, а потім йому назустріч. У русі всі недоліки собаки видно як на долоні. Якщо в анатомії собаки є якісь слабкі місця і майстерною стрижкою вдалося це приховати, в русі собака все одно видасть себе. Собака повинна йти правильною риссю, а господар - так порівнювати з нею свою швидкість, щоб не збивати тварина на іноходь або галоп і не занижувати тим самим оцінку. На рингу вам необхідно буде ще й дотримуватися дистанції з впередіїдущей собакою, яка повинна дорівнювати величині корпусу собаки.
Нарешті, зачіска. Створити красивий начісування - топ на голові йорка непросте заняття, тільки з досвідом приходить навик - як найбільш вигідно "підняти" волосся на голові, щоб вигравав весь вид мордочки - адже форми голови у йорков розрізняються. Найтиповішу форму топа ми розглянемо нижче, якщо ж вам дана зачіска не підходить - зверніться до посібника І. Манін "Грумінг: догляд за шерстю йоркширського тер'єра" (М., "Акваріум", 2002) (пропонований варіант теж рекомендований цим грамотним заводчиком) .
Перш за все необхідно зробити проділ - розсовуємо шерсть від зовнішнього кута ока до внутрішнього краю вуха по обом сторонам черепа йорка. Шерсть збирається в долоню і ділиться на дві частини - навпіл, на рівні середини черепа. Ті волосся, які ростуть ближче до очей, зав'язуються в хвостик, шерсть над очима при цьому злегка відтягується гребінцем з хвостиком в напрямку до носа йорка, і чоло набуває легкої опуклість. Частина, що залишилася на голові шерсть розчісується з боків черепа або зав'язується в другій хвостик. Також збирається шерсть на вухах. Всього виходить 3 хвостика, перший акуратно розчісується, набуває форму пелюстки, закріплюється лаком. Також пригладжують і укладаються всі стирчать волоски на голові. Якщо все зробити правильно, лоб придбає форму цибулини, до якої приколюється бант.
Для зміцнення краще використовувати бант на шпильці, встромляючи його не в гумку, а в шерсть перед гумкою.
Якщо ви не бачите в собі сил самостійно виставляти свого йоркшира, існує два варіанти вирішення проблеми - або ви проходите спеціальні курси, або ви довіряєте виставляти свою собаку Хендлер - фахівця, який вміє демонструвати собак на виставках. "Хендлер" в перекладі з англійської означає когось, хто чимось керує, маніпулює, а "хендлінг" - це мистецтво демонструватимуть собак. Однак в останньому випадку, природно, виставлення здійснюється на договірних засадах.
джерело: http://yorkiman.narod.ru/