16 березня 2018, 15:47 Переглядів:
Фото: AFP.
Рішення Національного банку України припинити карбувати монети дрібних номіналів і ввести правила по округлення сум в чеках не вплине на інфляцію, вважають банкіри.
"Округлення в межах гривні не вплине на інфляційні процеси. Де-факто більшість цін вже округлені самим ринком. Споживачі все більше долучаються до культури безготівкових платежів і подальший розвиток ринку платіжних карт і інфраструктури мінімізує можливі тимчасові незручності перехідного періоду, так як при безготівковій оплаті округлення не потрібно ", - сказала директор з операційної роботи банку" Кредит Дніпро "Галина Ізбінская.
Головний економіст Альфа-Банку Олексій Блінов дотримується схожої точки зору.
"Округлення підлягають не ціни, а грошові розрахунки в готівковій формі. Це не перешкоджає підприємствам торгівлі встановлювати" маркетингові "ціни з точністю до копійки, наприклад, 19 грн 99 коп. ..." підстроювання цін "на товари або послуги не відбудеться. Відповідно , ніякого впливу на інфляцію практика копійчаного округлення готівкових платежів не зробить ", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Більш того, округлення сум позитивно позначиться на організації роботи торгових мереж і навіть може знизити ціни, вважає директор департаменту інкасації ПУМБу Андрій Бодян.
"Округляти буде не ціна окремого товару, а загальна вартість покупки. По одній покупці клієнт буде нести додаткові витрати в кілька копійок, а за іншою зможе компенсувати ці витрати. ... У торговців виникає рішення їх проблеми з видачі здачі, отже, знизяться їх витрати на покупку монет дрібного номіналу (вартість яких доходить до 700% номіналу) і на реалізацію обхідних рішень щодо видачі здачі (реалізація поповнень рахунку, спеціальні бонусні карти і т.п.). А це потенційно може відбитися на цінах товарів в стор ону їх зниження ", - пояснив Бодян.
При цьому експерти розходяться в думках про те, наскільки великими будуть витрати банків на обладнання через заміни банкнот низьких номіналів на монети .
"Банки повинні будуть інвестувати значні суми на придбання парку нових пристроїв або їх модернізацію, так як існуючі банкомати та платіжні термінали не передбачають прийому монет. Термінали з функцією прийому монет можуть зацікавити компанії, які спеціалізуються на прийомі комунальних та інших платежів з незначною сумою середнього чека ", - сказав Бодян.
За оцінкою Ізбінской, мінімальний номінал банкнот для заправки банкоматів в 20 грн є достатнім.
"Середня сума зняття готівки в банкоматі за підсумками 2017 року перевищила 1 650 грн, збільшившись за 10 років майже втричі. Банкомати і зараз заправляються переважно банкнотами номіналом від 50 грн", - сказала вона.
Нагадаємо, вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень Національний банк не буде, але припинить друкувати ці банкноти.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Банкіри пояснили, як округлення чеків вплине на ціни в Україні". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.