- Вантажний дух в інтер'єрі
- Колірна палітра
- використовувані матеріали
- меблі
- деталі
- У стилі ретро
- використовувані матеріали
- Колірна палітра
- меблі
- деталі
Інтер'єр в стилі вінтаж або ретро - ви точно знаєте, до якого з них відноситься ваша вітальня? І хоча в основі обох напрямків лежить ностальгія за минулим, вінтажна обстановка завжди виконується по всій строгості класики, в той час як ретро, без сумніву, стиль більш вільний і відкритий для фантазії.
У цій порівняльній статті ми розберемо головні особливості дизайну інтер'єрів ретро і вінтаж та навчимося їх розрізняти.
Вантажний дух в інтер'єрі
Вітальня в стилі вінтаж (англ. Vintage - термін у виноробстві, що означає витяг вина) - це стилізація під інтер'єри першої половини XX століття: потерта меблі, приглушені, вицвілі відтінки, наліт патини на металі і старовинні декоративні предмети. Основна риса - вінтажні речі повинні відображати дух епохи і представляти культурною цінністю.
Для створення «винтажной» обстановки використовуються як оригінальні меблі і декор, так і сучасні варіанти, стилізовані під старовину. Інтер'єр допускає помірне змішання стилів, головне - зберегти загальну атмосферу обжитий обстановки і легкої потертості деталей.
Колірна палітра
У дизайні інтер'єру в стилі вінтаж переважають ніжні, пастельні тони і приглушені відтінки. Основні кольори: білий, бежевий, світло-жовтий, світло-блакитний, ніжно-фіолетовий, коричневий і сірий. Все контрастні переходи повинні бути плавними і ненав'язливими.
використовувані матеріали
Натуральність - ще одна з особливостей винтажа. За часів, з яких до нас прийшов цей стиль, не існувало таких матеріалів, як ДСП і ПВХ, тому їх використання в інтер'єрі небажано. Ніякого сучасного гіпсокартону, ламінату або глянсового натяжної стелі - вітальня в вінтажному стилі передбачає звичайну побілку крейдою або вапном і дерев'яні підлоги.
Використовуються тільки натуральні матеріали:
- Дерево (підлогове покриття, меблеві каркаси, комоди, столики і т.д.);
- Текстиль (льон, шовк, ситець, бавовна);
- Штучно зістарена плитка;
- Метали і різні сплави (мідна, бронзова, латунна фурнітура).
меблі
Легкість і вишуканість ліній, зрозуміла симетрія форм, властива класиці - вінтажна меблі завжди проста і витончена. Невелика потертість оббивки дивана, дрібні тріщини на дерев'яному покритті підлокітників, штучно зістарений декор, різьблені або вигнуті ніжки біля столиків і крісел, коване узголів'я ліжка - кожна з деталей гармонійно доповнить інтер'єр в старовинному стилі.
деталі
Старовинний годинник, масивні скрині, бабусині комоди, старі скриньки, декоративні подушечки, чавунні праски, сервізи з порцеляни і столове срібло - все це атрибути вінтажного стилю, які надають особливого шарму звичній домашній атмосфері.
Пам'ятайте: приміщення не повинно нагадувати склад старих, непотрібних речей - інтер'єр слід правильно витримувати, немов пляшку гарного марочного вина.
У стилі ретро
Ретро-стиль в інтер'єрі вітальні (лат. Retro - назад, в зворотному напрямку) - це насичені відтінки, привабливі контрасти, поліровані фасади та інші деталі, що запам'ятовуються і образи 1950-1980-е років минулого століття.
Властиві ретро позитивізм, яскраві кольори, виразні форми і сміливі поєднання в дизайні - реакція на важкі воєнні події 40-х років XX століття. Інтер'єри віталень і кухонь вперше прикрасили завзяті принти і комбінації самих різних колірних варіантів і форм.
А що з'явилася завдяки технологічному прогресу можливість застосування нових або невикористовуваних раніше при виготовленні меблів матеріалів (скло, хром, ламінат, пластмаса) дозволила дизайнерам зробити різноманітність в індустрію меблів, представивши світу низькі журнальні столики зі скла, різнокольорові стільці і столи із пластику, дивани незвичайної форми , футуристичні навісні полки і багато іншого.
Зовнішні зміни торкнулися і побутову техніку: згадаймо хоча б знамениті глянцеві холодильники з хромованими ручками, що нагадують автомобільні.
використовувані матеріали
У моді будь-які штучні матеріали:
- Пластик (стільці, плафони ламп і т.д.);
- Скло (журнальні столики);
- Хромовані елементи (каркаси меблів, ніжки стільців, фурнітура і т.д.);
- Плитка (шахова кладка на кухні або «ялинка» в передпокої);
- Килимове покриття з жорстким ворсом.
Колірна палітра
Дизайн кімнати в ретро-стилі - це використання яскравих, насичених тонів і їх комбінацій як один з одним, так і з більш приглушеними відтінками. Часто використовувані кольори - лимонно-жовтий, помаранчевий, блакитний, салатовий.
Не менш популярні - принти у вигляді смуг, ромбів або класичної шахової клітки.
меблі
Яскраві дивани та крісла простих і лаконічних форм або - навпаки - незвичайні і екстравагантні варіанти, дизайнерські експерименти - все це цілком підійде для кімнати в ретро-стилі. Столи і стільці тут відрізняють високі і стрункі ніжки, меблі розкладається, а фасади шаф і тумбочок облицьовані ламінованою плівкою.
Оббивка м'яких меблів в стилі ретро часто виконана зі штучної лакованої шкіри або приємною на дотик бархатистою тканини (докладніше про ці та інші оббивних матеріалах читайте в нашій статті ).
Постеліть на підлогу килим з геометричними візерунками, поставте низький журнальний столик, поруч розмістіть яскравий диван в оббивці з мікрофібри і пару виразних крісел, не обов'язково однакових (про те, як гармонійно підібрати крісло іншого кольору до дивану читайте в статті )- іретро-інтер'єр готовий!деталі
Шпалери із квітковим принтом, в смужку або з виразним орнаментом (так зване «сентиментальне ретро»), зображення фруктів і овочів, пофарбовані стіни або груба штукатурка, кришталеві стельові люстри, вишиті серветки, яскраві неонові стільці з пластику, високі торшери, лампи з абажурами , вінілові платівки і помітні картини на стінах - складне і різноманітне ретро відкриває безмежний простір для фантазии. І до яких років ви б не звернулися, декоруючи кімнату або кухню в цьому стилі, головне - ретельно підбирати деталі і дотримуватися гармонію.
Зовсім не обов'язково шукати предмети, зроблені виключно в 50-ті-80-ті роки - сучасні меблі та елементи декору, виконані в дусі того часу, будуть виглядати не менш органічно.