Брови і вії - прикраса особи, але їх головне завдання - захищати очі від пилу, комах і шкідливих частинок.
Якщо вони починають випадати, цього потрібно приділити першочергову увагу, особливо жінкам, адже вони особливо піклуються про красу власних вій, намагаючись зробити їх довгими і об'ємними.
Чоловіки теж будуть виглядати не дуже естетично приємно з рідкісними, що випали бровами або віями.
Не кожен знає, що над кожним оком знаходиться близько 250 вій, причому, більшість з них розташоване на верхньому столітті.
Буває так, що вії випадають через те, якщо дівчата використовують неякісну туш. Потрібно вибирати найкращий продукт, не шкодуючи грошей, більш того, слід вчасно змивати макіяж, інакше вії будуть ламатися.
Причини випадіння вій
При перших ознаках випадіння вій можна побачити, що вони тьмяніють, рідшають. Випадання трьох-чотирьох вій за день - це норма. Випадання брів відбувається нечасто: при виявленні такої проблеми варто звернутися до трихолога.
Якщо ви помітили, що з ока випадає 3-4 вії в день, не хвилюйтеся! Щоб укріпити і оздоровити їх, досить використовувати касторове масло. Але якщо ви помітили, що вони випадають часто, потрібно виявити першопричину і приступити до лікування.
Причини випадання:
- ендокринні порушення;
- гормональні збої;
- погана екологічна обстановка;
- часте застосування побутової хімії;
- нераціональне харчування;
- тривалий прийом ліків;
- стреси, сильні психологічні навантаження;
- використання косметики низької якості.
Насамперед, задумайтеся над власним харчуванням. Постарайтеся збагатити ваш раціон. Відмовтеся від поганих продуктів, таких як снеки, чіпси, гамбургери. Не пийте газовану воду. Вживайте більше вітамінів: краще, щоб вони поступали з їжею.
Дозволена риба, яйця, масло, зелень. Корисний сир, свіжі овочі і фрукти. Випадання вій може відбуватися через розвиток запалення в очах. Запалення спостерігається при довгій і частій роботі за комп'ютером: при такій проблемі використовуйте примочки на основі натуральних трав.
Рясне випадання брів і вій вимагає термінового лікування. Якщо ви жінка і помітили таку проблему, потрібно відмовитися від косметики. Ні в якому разі не нарощуйте вії, не використовуйте накладні.
Перш ніж перейти до методів лікування, варто звернути увагу на заборонені ліки. Ні в якому разі не застосовуйте суміші з настоєм перцю, не використовуйте склади зі спиртом, медом, часником, картоплею і цибулею. Якщо один з цих компонентів потрапить в очі, виникне запалення.
Аптечні і домашні засоби відновлення
Для якнайшвидшого відновлення вій і брів можна використовувати вітамінно-мінеральні склади. Підійдуть ліки з вітамінами, призначені для зміцнення волосся. Рекомендується купувати склади з вітаміном А і В.
Наносите на брови і вії невелику кількість живильного масла (використовуйте щіточку). Лляна, реп'яхову, оливкова, рицинова - ці масла прекрасно підходять для лікування! Курс застосування - один місяць. У доповненні до такої терапії можна використовувати засоби з вітаміном Е (вибирайте ті, які призначені для вій).
Популярним і ефективним в лікуванні є касторове масло. Можна розбавити його з морквяним соком, в якості альтернативи підійде заварка чаю. Кетамін не тільки зміцнить вії, а й зробить їх трішки темніше. Якщо ви впевнені, що випадання вій викликано запаленням очей, скористайтеся відваром з волошки або ромашки. У деяких випадках застосовують зелений чай. Візьміть 2 ватні диски і прикладіть до очей.
Візьміть масло в чистому вигляді, нагрійте, змочіть ватяний диск і прикладіть на очі: витримуйте 15 хвилин. З такими процедурами вії та брови стануть густішими. Щоб прискорити зростання вій, потрібно скористатися свіжим соком з моркви. Кращими вважаються ефірні масла: в сукупності з ними можна використовувати трав'яні відвари.
Радимо прочитати:
- Все про те, що можна зробити для відновлення волосся при алопеції.
- Якщо у вас волосся росте повільно, подивіться цю статтю.
Фахівці впевнені: щоб поліпшити кровообіг шкіри століття, потрібно використовувати просту воду, але пам'ятайте: вона повинна бути чистою (в лікувальних цілях не застосовується вода з під крана). Візьміть невеликий таз, наповніть теплою водою. Опустіть обличчя і потримайте не більше 35-ти секунд, потім підніміть голову, поморгайте. Таким чином, ви зможете відновити кровотік шкіри століття: вії стануть краще рости.
Приготуйте цілющий бальзам на основі масел. Візьміть касторове і реп'яхову (в рівних частинах), сік алое і масло з вітаміном Е. Компоненти перемішуються, у вас виходить лікувальна суміш: вечорами її потрібно наносити на вії. Курс застосування - місяць. Ліки зберігається в холодильнику.
Зверніть увагу на наступний рецепт. Для приготування поживного складу потрібно касторове, перуанське масло, а також вазелін. Змішайте компоненти: приготовлений продукт використовуйте для обробки вій. Наносите 2 рази на добу.
Причиною випадання брів може бути безконтрольна дієта: постарайтеся налагодити режим харчування. Таке випадання є сигналом того, що в організмі відбуваються розлади (консультація трихолога обов'язкове)!
У домашніх умовах можна приготувати цілющу маску: візьміть 10 грамів бджолиного воску, додайте стільки ж вазеліну і 6 крапель касторки. Засіб підходить для щоденного користування. У бджолиному воску є безліч мінералів, які прискорять і відновлять зростання волосся.
Лікування і профілактика
Випадання вій може бути пов'язано з хімічним опіком, променевою терапією, операцією. Іноді вони випадають з-за хронічних хвороб, причому, на їхньому місці не ростуть нові. В даному випадку потрібно трансплантація: вона є складною і дуже делікатній процедурою. В процесі волоски пересідають з голови. Така операція не дешева, але вона дає можливість відновити втрачені вії.
Не забувайте про профілактику! Від того, якою косметикою ви користуєтеся залежить здоров'я ваших брів і вій. Рекомендується купувати якісні косметичні продукти: в їх складі повинні бути вітаміни, протеїни. Застосування ефірних масел дозволяє вберегти вії та брови від негативного впливу сонця. У літню пору потрібно носити окуляри. Дівчата дуже часто задають питання, чи потрібно обрізати вигорілі вії? Ні, цього робити не варто: зовсім скоро на цьому місці ви побачите нові.
Залежно від причини випадіння вій, фахівець може призначити масаж повік або ж магнітотерапію. Може допомогти електрофорез, озонотерапія. Процедури спрямовані на відновлення кровообігу і поліпшення харчування тканин, також вони запобігають запаленню. Після них рекомендовані процедури з маслами.
Дівчата дуже часто задають питання, чи потрібно обрізати вигорілі вії?