Як зберегти гарну шию
Косметологи в голос говорять: шкірі на шиї треба приділяти не менше уваги, ніж шкірі на обличчі, особливо після 25-30 років. А ось про шию-то ми частенько забуваємо, скаржачись потім, що вона вже не та, що десять років тому. І ми спантеличені питанням: як ще, крім свого байдужості, ми шкодимо цій ділянці шкіри від підборіддя до грудей? Відповідають на нього Тетяна Кобець, дерматолог-косметолог, керівник косметологічної клініки "KeyMed", Євгенія Петропавлівська, дерматолог клініки "Гармонія здоров'я", і Оксана Терпелівец, дерматолог-косметолог Київського міського центру естетичної медицини "Цертус".
ЯК МИ шкоди своїй ШИЇ
Засмагаємо до безпам'ятства
Шкіра шиї - така ж ніжна, як і на обличчі. Навіть немає, ще ніжніше: вона тонше, на ній не так багато сальних залоз, а під нею - жирової клітковини. Тому вона більше страждає від ультрафіолету і сушиться куди швидше і сильніше, ніж шкіра на обличчі. Так що будь-який загар - будь то природний або в солярії - вимагає сонцезахисного крему з рівнем захисту 15-20 SPF.
Міняємо дієти як рукавички
Ну справді - то ми різко худнемо, і шкіра стає в'ялою, то потім знову від'їдається, розтягуючи її - кому це сподобається? Так що в тому, що вона від наших перепадів ваги втрачає еластичність , Її можна зрозуміти.
Втрачаємо телефони дерматологів
Це можна пробачити, якщо вам менше 35, але якщо ви старше, поройтесь в візитках. Ніхто не відміняв пілінги (які, втім, можна робити і вдома); лазерну шліфовку - тільки поверхневу і акуратну, інакше з'являться рубці; мікрострумову терапію, мезотерапію, біоревіталізація - варіантів купа! Ботокс - тільки за показаннями. Їм може бути, наприклад, провисання центральній частині шиї, або так званий "гребінець". Голка з ін'єкцією ботулотоксину проколе його, м'язи шиї в цьому місці розслабляться, а бічні напружаться і розтягнутий той самий гребінець.
Чи не стежимо за поставою
Сутулитися - погана звичка: через неї шкіра голови і шиї гірше забезпечується киснем, а тому швидше старіє, що ми потім і помічаємо в дзеркалі.
зловживаємо шарфиками
І всім іншим, що, закриваючи шкіру, не дає їй дихати.
Змащуємо її чим попало
Якщо шкіра на обличчі у вас нормальна або суха, окремого крему для шиї можете не заводити. А ось якщо жирна, засіб доведеться підбирати інше. Адже що роблять все креми- маски -спіртовие тоніки для жирної шкіри? Підсушують і звужують пори. А шкіра на шиї і так суші, ніж на обличчі. Так що в цій ситуації креми повинні бути зволожуючими (якщо вам від 25 до 35 років) або жирними поживними (якщо ви постарше). А ось маски для шиї гарні будь-які, крім тих, в чий склад входить біла глина: її основний ефект, знову ж таки, підсушує. Непогані маски для шиї - масляні або з жирної сметани: нанесіть на 20 хвилин і змийте теплою водою.
У кремах шукайте жиророзчинні вітаміни А і Е (перший потрібен для пружності шкіри, а другий стимулює її оновлення). Якщо вже є зморшки, допоможе крем з фруктовими кислотами (допомагають отшелушивать омертвілі клітини) і ретинолом (той же вітамін А). А ще років після 30 добре б змащувати шкіру засобами з ДМАЕ - витяжкою з лосося. У ній є речовини, які впливають на скорочення гладких м'язових волокон і роблять шкіру пружною. А ще у неї є Протизапальних і імуностимулюючий ефект. Нікому не зашкодить і крем з гіалуроновою кислотою - вона теж відповідає за оновлення клітин шкіри.
неправильно вмивалися
Ніжну шкіру не треба терти: вона швидко травмується. Краще просто змочувати водою, причому знизу вгору і від центру до боків, по так званим лініях натягу, щоб не розтягувати шкіру і підвищити її тонус. Для судин гарні контрастні вмивання. У ванній легенько пощипувати шкіру для стимуляції кровообігу, хлопайте тильною стороною долоні по підборіддю, щоб він був всього один, і поробіть круговий масаж.
читаємо лежачи
І взагалі забуваємо про гордість і часто опускаємо голову вниз. В результаті з'являються зморшки і "кільця Венери" - горизонтальні смуги на шиї. Втім, є і ті, у кого вони з'являються у спадок. З ними нічого не поробиш, вони назавжди. Тим же, хто поки не носить таку прикрасу, треба тримати голову вище і не спати на високих подушках, відмовившись від них або полюбивши низькі валики. І хороша новина: вага ніяк не впливає на появу таких складок. Різке схуднення або "поповнення" можуть тільки підкреслити їх.
лінуємося
Гімнастика для шиї дуже потрібна, причому будь-яка - кожен з мільйона комплексів призводить м'язи в тонус, поганих вправ тут бути не може. У бодіфлекс навіть є окремий блок для шиї - спробуйте на дозвіллі. Найпростіша і ефективна гімнастика, яку можна робити кілька разів на день, така:
1. Витягніть нижню щелепу якнайдалі вперед і зафіксуйте на 5 секунд. Повторіть 5 разів.
2. Відкиньте голову назад і нижньою губою покрийте верхню якомога більше. Потім нижню щелепу розслабте і опустіть голову на груди. Повторіть 5 разів.
3. Встаньте, покладіть одну долоню на другу і підставте долоні тильною стороною під підборіддя. Руки повинні тиснути знизу, а голова повинна чинити опір цьому тиску. Повторіть 5 разів.
4. Г олова опустіть на груди, потім плавним рухом підніміть її ліве положення, потім перекатом через груди поверніть її вправо. Повторіть 10 разів.
5. Вставши прямо, натисніть пальцями на плечі, фіксуючи їх і не піднімаючи, а шию тягніть якомога вище вгору. Повторіть 5 разів.
Є ще така непогана штука, як мезороллер - кулька з маленькими голочками. Водите їм по шиї: шкіра дратується і починає в помсту посилено виробляти білок колаген, потрібний їй для еластичності.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
І ми спантеличені питанням: як ще, крім свого байдужості, ми шкодимо цій ділянці шкіри від підборіддя до грудей?