3 листопада 2014
Дерева айви вважаються одними з найдавніших дерев, відомих людині - їх вирощують в Азії і Середземномор'я вже протягом більше 4000 років. Айвові дерева так само, як яблуневі та грушеві, належать до сімейства розоцвітих. І так само, як і інші члени цього сімейства, вони приносять м'ясисті зерняткові плоди - у плодів є зовнішня м'ясиста частина, навколишнє насіннєві камери. Хоча виглядає айва дуже схоже на яблуко або грушу, смак у неї інший. Її наукова назва Cydonia oblonga. Структура айви нагадує структуру яблука, однак її шкірка має зернисту, шорстку текстуру через присутність в ній більшої кількості кам'янистих клітин.
поживна цінність
У 100 грамах айви міститься 11 г вуглеводів, 7,5 грам клітковини і 200 кілоджоулів енергії. Якщо айву згасити з цукром, то в одній 100-грамової порції буде міститися 21 грам вуглеводів, 5 грам клітковини і 350 кілоджоулів енергії. Корисні для здоров'я властивості цього фрукта численні. Вважається, що айва сприяє травленню і зниження ваги. Також відомо, що вона має здатність знижувати рівні холестерину. В Ірані і Афганістані її насіння використовуються для лікування пневмонії.
застосування
Хоча в сирому вигляді айва може бути кислуватою на смак і здаватися неїстівної, приготована вона володіє чудовим ароматом і чудовим смаком. Багата на пектин, айва відмінно підходить для консервування. Що стосується застосування в кулінарії, з її м'якоті роблять джеми, желе і мармелад. Існує цікавий факт про взаємозв'язок між терміном «мармелад» ( «marmalade») і айвою. Можна простежити походження цього терміна від португальського слова «marmelo». Португальці використовують слова «marmelo» і «marmalade», кажучи про айву і айвовом джемі відповідно.
рецепти
М'якоть, сік або шматочки айви використовуються для додання аромату деяким м'ясних страв, пирогів, джемів, соусів і тістечком. Ті, кому подобається робити желе, можуть домагатися надання йому аромату груші і яблука, використовуючи цей фрукт. У деяких рецептах айву можна навіть використовувати в якості заміни яблукам або груш. Можна заливати часточки айви сумішшю з меду, соку лайма і невеликої кількості води, і запікати при температурі 150 ° C, накривши фольгою. Цей фрукт також можна гасити або варити в окропі.
Рецепт з використанням м'якоті айви
Інгредієнти: айва, вода, лимонний сік
Почистіть айву і наріжте на невеликі шматочки. Обов'язково відразу помістіть нарізану айву в ємність з водою. Не залишайте її на повітрі, так як вона окислюється і темніє. Додайте до айві чайну ложку лимонного соку. Поставте на невеликий вогонь і варіть протягом 2-3 годин до тих пір, поки айва не стане м'якою. В приготованому вигляді вона набуває рожевий колір. Остудіть і зцідіть рідину. Помістіть айву в холодильник і використовуйте для майбутніх цілей.
Рецепт тушкованою айви
Інгредієнти: свіжа айва - 2 шт., Коричневий цукор - 120 гр., Питна вода - ¼ літра
Візьміть каструлю і налийте в неї воду. Додайте коричневий цукор і доведіть до кипіння. Покіпятіть протягом 10-15 хвилин, поки цукор повністю не розчиниться. Очистіть айву від шкірки і наріжте на половинки. Помістіть в воду і варіть до тих пір, поки вона не стане м'якою. Подавайте айву гарячої, полив фруктовим сиропом.
Тепер, маючи уявлення про застосування айви в кулінарії, можна використовувати її для додання аромату страв з м'яса, пудингам і желе.
Відео
джерело: buzzle.com
Фото: buyfruit.com.au