Основне завдання гарніру підкреслити смак основної страви, не перебиваючи його, а ще додати корисних вуглеводів і вітамінів, без яких неможлива активне життя.
Burda Media
Як правило, в якості гарніру ми готуємо макарони, картоплю або кашу, але так хочеться різноманітності. Якщо фантазія буксує, надихнути нашими ідеями корисних, смачних і швидких в приготуванні гарнірів.
кус кус
Якщо ви ще не включили в раціон своєї родини цю чудову крупу, зараз саме час. кус кус прекрасно засвоюється, після нього рідко буває відчуття тяжкості в животі, він багатий харчовими волокнами, вітамінами групи В і «повільними» вуглеводами.
- 1 стакан кус куса
- 1,5 склянки окропу
- Сіль за смаком
- Вершкове масло
instagram @ food4focus
- Кус кус всипте в товстостінну каструлю, залийте окропом, накрийте кришкою і дайте настоятися 10 хвилин.
- Другий варіант - залийте кус кус водою, доведіть під кришкою до кипіння на невеликому вогні і варіть 1-2 хвилини. Потім вимкніть вогонь і залиште кашу під кришкою на 5-7 хвилин.
- Готовий кус-кус присолите, додайте вершкове масло і перемішайте. Прекрасний гарнір для жаркого і добре поєднується з тушкованими овочами.
Але пам'ятайте, кус-кус містить клейковину, тому дітям до року і тим, кому протипоказаний глютен він не підходить.
Гречка з грибами
Дієтологи в один голос стверджують - гречка найкорисніша крупа, причому її можна їсти як діткам, так і всім, кому рекомендована дієта, в тому числі при цукровому діабеті і непереносимості глютену.
- 1 стакан гречаної крупи
- 2 склянки води
- 30 г вершкового масла
- цибулина
- 100 г печериць
- сіль
- Спеції за бажанням
Burda Media
- Гречку промийте в проточній воді, викладіть на суху сковороду і просушіть НЕ підсмажуючи при постійному помішуванні - так каша вийде розсипчастою.
- У каструлю налийте воду, доведіть до кипіння, додайте сіль і вершкове масло, всипте суху гречку і варіть під кришкою на маленькому вогні 10-15 хвилин - поки не википить вся вода. Дайте каші настоятися 10 хвилин, а поки приготуйте заправку.
- Лук і шампіньйони наріжте і підсмажте до готовності, додайте в готову гречану кашу і перемішайте. Такий гарнір підійде до будь-якого м'ясної страви.
Рисова локшина
Китайське винахід рисова вермішель або локшина - знахідка для будь-якої господині, особливо коли потрібно приготувати вечерю швидко і при цьому хочеться, щоб він був корисним і оригінальним. Оскільки рисова локшину роблять з рисового борошна, вона володіє всіма корисними властивостями рису, але готувати її значно простіше. І, так, вона не містить глютен.
epicurious.com
- Рисову локшину залийте холодною водою і залиште на 5 хвилин.
- Закип'ятіть воду, присолите, складіть размягченную локшину і варіть не більше 1-2 хвилин, в залежності від товщини локшини.
- Готову рисову локшину відкиньте на друшляк і промийте холодною кип'яченою водою, щоб вона не злипалися. Додайте вершкове масло або соус до смаку.
Підходить як для м'ясних страв, так і для риби в будь-якому вигляді і прекрасно поєднується з тушкованими овочами.
капустяний мікс
Овочі ідеальний гарнір для м'ясних страв - вітамін С, який в достатку є в капусті, необхідний для засвоєння заліза, джерелом якого є м'ясо. Таким чином, поєднання капусти і продуктів тваринного походження це саме те, що треба!
- брокколі
- Кольорова капуста
- Цибуля
- морквина
- зелень петрушки
- Стебло селери (за бажанням)
Pixabay
- Лук і моркву наріжте кубиками і смажте на оливковій олії, поки цибуля не стане прозорим.
- Капусту розберіть на суцвіття, видаліть товсті стебла, селера наріжте кубиками. Додайте капустяний мікс до цибулі з морквою, присолите, перемішайте і тушкуйте під кришкою на невеликому вогні до стану «альденте» (напівготовності) - так збережеться більше вітамінів. Залиште капусту на сковороді під кришкою на 5-10 хвилин.
Такий гарнір підходить абсолютно до всього, а також прекрасний як самостійну страву.
Смачного!
А як приготувати соус для гарніру розповів Сергій Калінін в передачі «Все буде добре»
джерело: YouTube , автор Все буде добре
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Топ-5 способів смачно і корисно приготувати овочі
Для зайнятої мами: прості рецепти смачної випічки
Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.
Редактор: Ірина Сігал
Сподобалася стаття? Оцініть: