Як створити шафа мрії, якщо ви з чоловіком ділите одну вбиральню на двох?
Живучи в сучасному світі, коли навколо немислиму кількість різноманітних нововведень в абсолютно будь-якій сфері нашого життя, гріх оточувати себе пережитками минулого. Це стосується всього: книг, які ми читаємо, фільмів, які дивимося, одягу, яку носимо, техніки, якої користуємося і вдома, в якому живемо. І якщо з першими двома варіантами ще можна посперечатися - адже багато старі фільми і незмінна класика літератури залишаються шедеврами, що не мають терміну придатності, то, що стосується останніх пунктів - техніки і інтер'єру - в цьому питанні більшість прогресивних людей намагаються крокувати в ногу з часом.
У цій статті поговоримо саме про останній, а саме - про сучасних рішеннях в плануванні вбиральні для двох чоловік. Здавалося б, така проста річ для дому, як шафа - купив звичайний готовий варіант зі стандартною «начинкою» - полками і штангами для вішалок - і користуєшся роками. А ні! Коли навколо стільки ідей і можливостей - багато хто шукає для своїх гнёздишек шафи з нестандартним наповненням. А якщо вам ще й доводиться ділити його разом з чоловіком, то тут подвійно хочеться, щоб не тільки сам вид шафи привертав вас обох, але і внутрішнє "вміст" приємно радувало око.
Шафа - один з основних об'єктів в вашому домі, тому не поспішайте йти на вмовляння продавців, і відразу ж купувати виставкові зразки в магазині. Більш того, пам'ятайте, що у вас завжди є три варіанти:
· Купити стандартний готову шафу в магазині;
· Замовити виготовлення шафи, а ще краще - вбиральні (І обов'язково скористатися нашими порадами по її облаштуванню!);
· Купити систему на зразок IKEA Pax - комбінації з дверцятами, усередині якої всі переставляється, змінюється, доповнюється.
І тут увага! Ви зробите найвірніший крок, якщо виберете другий або третій варіант. Але не пропустіть при цьому найголовніше їх перевага: можливість адаптувати шафа під ваш набір одягу. Інакше вийде той же самий серійний шафа, який просто більше подобається вам зовні.
Як адаптувати шафа під себе?
Для цього є кілька корисних рекомендацій:
· Вивантажуйте весь свій одяг за категоріями і перераховуйте кількість речей абсолютно в кожній (паралельно расхламляясь від ненудного);
· В кожній категорії виділяйте ті речі, які будуть висіти на плічках, а також ті, які зручно зберігати в ящиках (тут у кожної з нас свої переваги, ми ж рекомендуємо розвішувати на плічках або те, що не мнеться, або попередньо випрасувана. Полиці і ящики - для білизни і речей, які перед одяганням прасують, а також для важкої, витягається одягу);
· Виходячи з кількості речей «для штанги» (все те, що ви плануєте повісити на вішалки), визначаємо її загальну довжину. При цьому керуємося відстанню між плічками, рівним 1.5-4 см (і пам'ятаємо, що 1 річ = 1 вішалка, але не забуваємо враховувати, що багато чого залежить і від типу плічок, які ви використовуєте).
Як планувати шафа мрії?
Після того, як ви визначитеся з довжиною штанги або загальною довжиною декількох штанг, потрібно також визначитися з її (їх) висотою. Для цього враховуйте, яку приблизну висоту займе той чи інший предмет гардероба. Наприклад, сукні - 130-155 см, брюки - близько 70 см (якщо складені вдвічі), 130 см (якщо висять в повний зріст), сорочки, топи, туніки, светри, блузи - 95-120 см, піджаки - 110-120 см, верхній одяг і довгі сукні - 140-160 см.
Саме в цьому пункті криється одна з головних можливостей зробити ваш шафа індивідуальним. Наприклад, навіщо вам одна висока штанга з порожнім місцем по вертикалі 160 см, якщо ви не носите максі, а з довгих речей - тільки два пальто (ваше і чоловіка)? Ви втратите масу простору знизу, яке згодом найчастіше хаотично захаращується.
У вашому випадку краще зробити ставку на кілька штанг з невеликим вертикальним розміром донизу і передбачити дуже тонку - для верхнього одягу. Або ж вгорі зробити штангу, і прямо під нею з одного краю - вбудований комод. Ширина такого комода хай буде, наприклад, на 30 см менше ширини шафи. І тоді в час, що залишився простір помістяться ті найдовші речі.
Варіювати розміри складових частин аж до декількох сантиметрів можна в гардеробній, або в шафі з орними дверцями. Начинку шафи-купе з розсувною системою потрібно планувати тільки з оглядкою на ширину кожних дверей.
Як правильно організувати зберігання речей в шафі?
Яким би не був ваш шафа, його простір можна використовувати з максимальною користю. Якщо ви витратите якийсь час на «ревізію» власного одягу, це подарує вам відчуття «нового» гардероба, допоможе побачити давно куплені речі свіжим поглядом і відновить інтерес до них.
Перш, ніж заповнювати шафа спільними з чоловіком речами, влаштуйте розсортування одягу. Для цього радить використовувати просту, але дуже ефективну методику, суть якої полягає в тому, що вам потрібно швидко відповідати собі на питання «Одягну я це?» (І обов'язково запитайте чоловіка з приводу його гардероба!) Трьома варіантами: «Так», «Ні», «Може бути». Слухайте свій внутрішній голос, ваші «так» і «ні» повинні бути миттєвими. Всі речі кладіть в відповідні стопки. Якщо ж не виходить вирішити, яким чином поступити з тієї чи іншої річчю, просто кладіть її в купку «Може бути».
Залиште тільки краще. Коли ви закінчите процедуру, «Так» відправляємо в загальний шафа з чоловіком (відповідно, одяг чоловіка сортуємо таким же чином), а «Ні» можна буде запакувати і віддати родичам, друзям, знайомим або в організації, де приймають подібні речі. Стопку «Може бути» краще відкласти в окреме місце - комод, тумбочку або тимчасово приховати її в якомусь місці, а згодом знову скористатися вже знайомої методикою відповідей на питання. Чи не нагромаджуйте загальну гардеробну величезною кількістю речей, одяг повинен «дихати». Така стратегія допоможе вам моментально позбутися двох купок з трьох.
Групуйте за типами. Для того, щоб ваші речі гармонійно «вжилися» один з одним, тримайте кожен тип одягу окремо (наприклад: сукні, спідниці, сорочки, светри, штани, костюми). Якщо хочете, можете піти далі і розділити кожен тип на підтипи, виходячи з довжини Подолу або рукавів. Відправляючи річ в шафу, потратьте декілька секунд на те, щоб переконатися, що вибрали для неї правильне місце.
Вишиковуйте за кольорами. Зробіть ваш загальний гардероб з чоловіком стильним та яскравим, упорядкувавши кожну з груп одягу по кольорам. Це не тільки зробить ваш шафа більш привабливим з естетичної точки зору, але і дасть можливість моментально знаходити те, що ви шукаєте.
Складайте в стопки. При організації порядку в шафі кладіть речі друг на друга невеликими купками, щоб заощадити місце. Светри і джинси можуть зайняти багато місця в шафі, тому краще скласти їх на готельну полку (або навіть дві, якщо дозволяє простір). Розділіть светри на підгрупи: велика в'язка, кардигани, светри з високим горлом і т. Д .; найоб'ємніші покладіть знизу. Що стосується джинсів, вам напевно хотілося б розуміти, що за джинси зараз перед вами, не витягуючи їх з стопки. Ви можете наклеїти на полиці ярлички з фасонами (облягаючі, кльоші і так далі), а потім розкласти по полицях відповідні стопки, градуйовані за кольором. Слідкуйте за тим, щоб кожна стопка була не вище 20-25 сантиметрів, інакше вони можуть обвалитися.
Міняйте сезонний одяг і наряди для особливих випадків. У вітринах магазинів виставляються тільки речі поточного сезону, і вам теж варто так поступати. Багато цілий рік тримають в шафі лижні куртки та купальники. Але, якщо тільки ви не живете в регіоні з незмінним кліматом, це незручно: місце в шафі займають речі, які ви не одягаєте місяцями. Те ж саме зі строгими костюмами і нарядами для особливих випадків. Заведіть собі кілька підвісних полиць, які можна кріпити до перекладині для вішалок у шафі. Складіть сезонні або свої і чоловіка «особливі» наряди на ці полки і зберігайте їх в окремому місці (не в шафі) все той час, поки не носите. Потім, коли прийде їх сезон, ви зможете з легкістю замінити одну підвісну полицю інший (наприклад, замінити полку з купальниками і саронгами на полицю з капелюхами і шарфами).
Розділіть ящики і полиці перегородками. Виділіть два окремих місця для «дрібних» речей чоловіка і своїх. То чи варто вчинити з білизняними ящиками, адже, наприклад, у жінок, як правило, вони стають свого роду перевалочним пунктом, куди ми кидаємо нижню білизну і колготки, щоб вони не маячили перед очима. Попросіть чоловіка змайструвати (або купити) кілька перегородок для ящиків і розділіть ці предмети туалету, щоб ваше білизна не являло собою заплутаний клубок. Крім того, так можна буде не боятися, що застібка від бюстгальтера зачепиться за якусь тонку річ і порве її.
Як створити шафа мрії, якщо ви з чоловіком ділите одну вбиральню на двох?Як адаптувати шафа під себе?
Як планувати шафа мрії?
Наприклад, навіщо вам одна висока штанга з порожнім місцем по вертикалі 160 см, якщо ви не носите максі, а з довгих речей - тільки два пальто (ваше і чоловіка)?
Як правильно організувати зберігання речей в шафі?
Для цього радить використовувати просту, але дуже ефективну методику, суть якої полягає в тому, що вам потрібно швидко відповідати собі на питання «Одягну я це?