Що потрапив на одяг віск (парафін) засихає дуже швидко, залишаючи негарне пляма, вивести яке звичайним пральним порошком не вийде. Але не варто засмучуватися і витрачати гроші на хімчистку. Від парафіну неважко позбутися в домашніх умовах з використанням підручних засобів.
- Дочекайтеся, поки віск застигне на тканини. Акуратно зіскоблити його з поверхні одягу. Для цього можна використовувати тупу сторону ножа або ніготь.
- З внутрішньої сторони речі під пляму покладіть серветку, складену в декілька разів. З лицьового боку - бавовняний світлий шматочок тканини. Ефективність методу підвищує раскрошенную крейда. Покладіть його з двох сторін невеликим шаром.
- Нагрійте праску до температури в 60 градусів і пропрасуйте віск. Парафін під впливом тепла починає розчинятися, всмоктуючись у підкладену серветку. За необхідності, поміняйте папір кілька разів.
- Виперіть річ в машинці з порошком.
Як позбутися від воску на одязі
Складність видалення воску з одягу не залежить від давності плями. Парафін практично не в'їдається в тканину, але важливо дати йому застигнути. Не можна терти рідкий парафін, тільки потрапив на одяг.
- У зимовий час з шкіри зняти віск простіше простого. Для цього потрібно його заморозити і потім зігнути тканину в місці забруднення. Засохнув, він відпаде сам.
- З довгого хутра парафін виводиться аналогічним чином - річ потрібно піддати низьких температур, а потім нігтем акуратно зчистити пляма. Будьте уважні - необережні рухи призведуть до випадкового видалення волосків.
- Якщо пляма утворилася на синтетиці, яку не можна піддавати прасування, замочіть одяг в гарячій воді, промокніть пляма тканиною і виперіть річ з порошком. Також можна пропустити крізь забруднену ділянку гарячу проточну воду до моменту розм'якшення воску. За необхідності, виперіть одяг в машинці зі звичайним порошком.
- Нагріти річ можна феном або отпарівателем. Віск швидко плавиться повним впливом високих температур і не залишає після себе й сліду.
- Ватний тампон змочіть в розчиннику і промокніть парафін. У домашніх умовах цей метод ефективний при відсутності під рукою праски. Неприємний запах видаляється содою і провітрюванням речі на свіжому повітрі після прання.
- Чайну ложку нашатирного спирту розчиніть в літрі теплої води. Змочуйте тампон в отриманому розчині і протирайте віск до повного розчинення. Запах з одягу віддаляється після прання. Цей метод використовується для делікатних тканин, але попередньо проведіть тест на шві з внутрішньої сторони матеріалу.
- якщо постраждала річ з вовни , Замочіть її на кілька годин в теплому мильному розчині. Замість порошку використовуйте миючий засіб для посуду або рідкий гель для одягу. Після 6-8 годин на тканини не залишаються плями від парафіну.
Загляньте в наш каталог білизни, що тягне