- пилові кліщі
- Обробка килимів від пилових кліщів
- Блохи в килимах
- Чим обробити килим від бліх
- Як позбутися від клопів в килимі
- Як вивести килимового жука
- Цвіль і бактерії в килимах
Килим є невід'ємною частиною багатьох інтер'єрів, тому кожній господині необхідно знати не тільки, як за ним правильно доглядати і чистити, але і які паразити і комахи можуть з'явитися в килимі, який від них може бути шкода і як від них позбавитися.
Від появи певного виду шкідників на килимах ніхто не застрахований, так як на це впливають багато чинників: Ви проживаєте в приватному будинку або в квартирі, які килими за складом є в інтер'єрі, чи є в будинку домашні тварини, як часто проводяться прибирання та ґрунтовні глибокі чищення килимів і т.д.
Серед найбільш «популярних» комах, паразитів і мікроорганізмів, які можуть з'явитися на килимах і килимових покриттях можна виділити:
- Пилові кліщі.
- Блохи.
- Клопи.
- Килимові жуки (килимові кожееди).
- Килимова міль (про неї окрема стаття: Як вивести килимову моль ).
- Цвіль, бактерії і шкідливі мікроорганізми.
Поява шкідливих комах і паразитів в килимах - неприємне явище, з яким відразу ж необхідно починати боротися, тому далі в статті розглянемо особливості та ознаки появи певного виду паразитів в килимах, як їх краще вивести, ніж обробляти килими і які кошти для цього використовувати.
Важливо! Для запобігання появи паразитів і комах в килимах і килимових покриттях рекомендується постійний ретельний догляд та чистка даних вироби, а також не рідше одного разу на рік здавати килими в спеціалізовані хімчистки для повної глибокого очищення виробів від пилу, бруду, можливих личинок і яєць комах і інших паразитів, а також для дезінфекції килимових виробів.
пилові кліщі
Найбільш часто пилові кліщі з'являються в килимах з довгим ворсом, так як їх більш складніше чистити і з часом ближче до основи збирається пил. Самі по собі пилові кліщі нешкідливі для людини, а небезпечні продукти їх життєдіяльності, які потрапляють в повітря в приміщеннях, в яких є килими (саме через них можуть з'являтися алергічні реакції, чхання і кашель, особливо у дітей).
Обробка килимів від пилових кліщів
Самому позбутися від пилових кліщів в килимах в домашніх умовах можна, але це буде не просте завдання, так як дані кліщі швидко розмножуються і буде потрібно не мало зусиль для їх усунення. Якщо немає можливості звернутися до професіоналів в хімчистку, необхідно буде часто ретельно пилососити заражені кліщами килими, провітрювати приміщення і по можливості використовувати осушувач повітря (пилові кліщі люблять вологе середовище), якщо дозволяє складу килима, можна скористатися парової чищенням (докладніше в статті про чищення килимів парою ), Але після неї обов'язково добре просушити килим. Також можна купити спеціальні засоби для чищення або миючі засоби для килимів, призначені для боротьби з пиловими кліщами. Для профілактики появи і позбавлення від що з'явилися в килимах пилових кліщів корисним буде вибивання килимів на вулиці, а також провітрювання і просушування килима влітку на сонце на вулиці.
Блохи в килимах
Блохи можуть з'явитися будинку, навіть якщо у Вас немає своїх домашніх тварин, яких виводять на вулицю. Блох можна занести і на взутті та одязі, також вони можуть проникнути в квартиру від сусідів, у яких є домашні тварини. Одним з улюблених місць, де можуть знаходиться блохи є килим, в ворсі якого вони спокійно можуть сховатися. Так як блохи «люблять» боляче кусатися, то їх поява не залишиться непоміченим в будинку, тому відразу необхідно вживати заходів щодо їх виведенню.
Чим обробити килим від бліх
- В першу чергу в боротьбі з блохами на килимі допоможе пилосос. Необхідно кілька днів поспіль ретельно по кілька разів на день пилососити килим на високій потужності.
- Якщо килим з високим ворсом, то пилосос не завжди зможе допомогти, тому в цьому випадку краще купити спеціальні спреї від бліх (наприклад, дихлофос, рейд, Раптор і т.д.). Дані кошти корисно буде не тільки розпорошувати, а й трохи втерти в ворс килима чистою ганчіркою. Залежно від типу засобу (уважно читаємо інструкцію) килим після такої обробки залишають в провітрюваному приміщенні на один день, після чого його ретельно пилососять або додатково чистять.
- З народних методів господині рекомендують міцний відвар полину, але не варто забувати, що їм можна зіпсувати килим (особливо якщо він білий).
Клопи в килимі
Клопи - це дрібні комахи без крил коричневого кольору, появи яких в будинку не обіцяє його господарям нічого хорошого. Однією з основних неприємностей від домашніх клопів є те, що вони кусаються (харчуються кров'ю людей і домашніх тварин). Дані комахи не люблять світло, вібрації і основна їх активність проявляється в нічний час, коли всі сплять.
Клопи в килимі практично ніколи не заводяться, хоча цих комах можна іноді зустріти під килимом або палас, але в більшості випадків вони вважають за краще ховатися в темних важкодоступних місцях.
Як позбутися від клопів в килимі
- Якщо клопи завелися в килимі, то допоможуть більш часті прибирання пилососом, а також вибивання килимів на вулиці.
- Постільні клопи не люблять полин, тому ця рослина багато господинь радять, як гарне народний засіб від клопів в будинку.
- Кожна господиня з легкістю може купити в магазині або інтернет-магазині спеціальний засіб від клопів (порошки, спреї, рідини), які найбільш ефективно допоможуть позбутися від клопів на килимах і в загальному в будинку.
Килимовий кожеед (килимовий жук)
Килимові кожееди - це невеликі жучки коричневого або чорного забарвлення, які харчуються хутром, шкірою, пером і т.д. Для килимів та інших речей в будинку небезпечні не тільки самі жуки, але і їх личинки (мають довгасту форму, яка звужується від голови до хвоста, світло-коричневе забарвлення і волоски на хвості). Килимові жуки можуть потрапити в Ваш будинок через відкриті вікна або двері, занестися на одязі або взуття Вами, або Вашими гостями.
Відразу можна відзначити, що більш небезпечними є личинки жука кожееда, при цьому, вони бояться світла і частіше їх можна зустріти в більш темних місцях (під меблями або всередині неї, під килимами і т.д.).
Як вивести килимового жука
Якщо Ви помітили в своєму будинку килимового жука, то відразу ж необхідно вжити всіх заходів, щоб позбутися від нього назавжди. Буде потрібно кілька разів на тиждень ретельно пилососити все килими і підлогу в усіх кімнатах, при цьому намагатися дістатися до всіх важкодоступних місць і під меблями, і біля плінтуса. Килими можна обробити парою (якщо дозволяє його складу), а також не зайвим буде купити спеціальний засіб (шампунь, спрей) від килимового кожееда і обробити їм килими і меблі.
Цвіль і бактерії в килимах
Незалежно від того які килими у Вашому домі, з натуральних або штучних матеріалів, ворсисті або без ворсу, з часом в них з'являються і живуть різні бактерії і мікроорганізми. Якщо килим намокав, або в приміщенні, де він використовується підвищена вологість, то на килимі може з'явитися цвіль (грибок), як з ним боротися, ми вже писали в статті, як вивести цвіль з килима . Для більш грунтовного чищення килимів, раз в кілька місяців можна використовувати спеціальні засоби для килимів, які хоч і не повністю, але допомагають видалити бруд і вбити шкідливі бактерії.
Для багатьох, можливо, не секрет, що в домашніх умовах провести повну дезінфекцію килимів практично неможливо, тому багато фахівців радять, як мінімум 1 раз на рік віддавати килими в хімчистку, в якій за допомогою спеціального обладнання і хімічних засобів проведуть глибоку чистку килима від шкідливих бактерій і мікроорганізмів.
На закінчення до даної статті можна сказати, що ніхто не застрахований від появи в будинку (зокрема на килимах) різних паразитів, які можуть доставити багато клопоту. Головне завжди вчасно реагувати на ці події і вчасно звертатися до фахівців, або самостійно ретельно виводити цих шкідників. Свої корисні життєві поради по виведенню паразитів, бліх, клопів і інших комах, і мікроорганізмів з килимів залишаємо в коментарях до цієї статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.