Дреди - це зачіска, що бере своє коріння на Ямайці. Її походження - релігійне, ну, і трохи лентяйское. В останні роки дреди стали надзвичайно поширені в Європі і в Росії, в основному у молодих людей. На перший погляд може здатися, що дреди - це жахливо негігієнічно, неохайно і так далі. Особливо, коли люди дізнаються, що така зачіска створюється методом «звалювання» волосся, ну, практично так, як робляться валянки. Я сама відносила дреди сім років, зробила я їх, ще живучи в Росії. Повірте, за ці роки я вислухала багато всього. Причому, саме в Росії, в Чехії я не почула жодного негативного слова.
«Треба зауважити, що в Росії не зовсім позитивно ставляться до людей, які намагаються себе якимось чином висловити через зовнішній вигляд. Це можуть бути дреди, татуювання, якась незвичайна, неформальний одяг. І перша реакція завжди в Росії була, на жаль, негативною. Не важливо - чи носила я дреди, або поголила наголо. Перше, що я відчувала я на собі - це якісь злі погляди, якісь крики. Якщо, наприклад, порівняти з реакцією, яка тут - мабуть, через те, що люди звикли до туристів з різних країн, вони відносяться до дредам досить спокійно і якось взагалі не акцентують на цьому увагу », - розповідає татуіровщіца Олена« Dja-Dja »Смирнова, яка живе і працює в Празі.
Дійсно, в Росії будь-яка відмінність від загальної маси часто викликає неадекватну реакцію. Люди дивуються - як можна було зробити з собою таке ?! Звідси і питання.
«У Росії мені регулярно ставили питання, наскільки часто я мою дреди, не завелися чи у мене в них воші і блохи, чи немає якихось проблем зі шкірою і так далі. І взагалі людям здавалося, що це якось неестетично - носити дреди », - згадує Олена.
Коли я носила дреди і вже їздила до Праги, мені була симпатична реакція чеської молоді. Якщо один «дредастий» бачив на вулиці іншого, він завжди мило посміхався, як би кажучи - «ми брати». У Росії ж в той час дреди були прерогативою модників. Тому я завжди відчувала, що мене оглядають з ніг до голови - що на мені одягнене, з якого це магазина і так далі. Але є й інша думка.
«Я ношу дреди вже більше трьох років. Мені ця зачіска завжди здавалася цікавою. Так вийшло, що коли я був у друзів в Росії, саме там мені і зробили дреди. Спочатку, коли їх заплітають, вони дуже смішно стирчать в різні боки. З такими «антеннками» я і ходив по вулицях Петербурга. Негативну реакцію на свою адресу я бачив одного разу. Коли якийсь чоловік старшого віку плюнув в мою сторону. З боку молоді в Росії я нічого поганого не помічав », - розповідає житель Праги Якуб.
Однак, виявляється, що в чеському суспільстві теж існують певні забобони по відношенню до «дредоносцам». Про них і розповідає Якуб.
«Пройшов якийсь час, перш, ніж я звик, що люди на вулицях дивляться на мене інакше. Наприклад, коли я став заходити в магазини, то почав помічати, що у мене за спиною стоїть охоронець і дивиться, як би я чого не вкрав. Молодь, звичайно, відноситься до дредам виключно позитивно. У чеському суспільстві негативна реакція швидше виходить від середнього класу, які пов'язують дреди з наркотиками, брудом і злочинністю. А це зовсім не так ».