Шов - це, можна сказати, азбука шиття. Перед тим як вперше взятися за цей вид рукоділля, необхідно спочатку вивчити які різновиди швів бувають і техніку їх виконання.
Розрізняю два варіанти швів. Це виконаний руками за допомогою самої звичайної голки і нитки, і шов, прострочений на швейній машинці , Іншими словами машинна строчка.
Тут ми опишемо види і варіанти машинних швів.
Розрізняють: - сполучні - крайові (Обметочніе) - оздоблювальні (декоративні).
Найпоширенішими є сполучні шви. Призначені для з'єднань двох шматків тканини. Це найпростіший шов, звичайна пряма строчка. Вони бувають різних видів:
- Стачной шов. Застосують для обробки деталей верху, також для обробки підкладки.
- Расстрочной шов, є одним з варіантів стачного. Виконують вразутюжку, накладаючи шов, прямо на припуски.
- Настрочними шов.
- Накладний шов.
- Білизняний шов. Це подвійний шов, який надає виробу особливу міцність. Перший шов накладають з виворітного боку, другий вивернувши всі деталі і відступивши 5-7 мм від краю.
- Французький шов. Можна зустріти на халатах, куртках.
Як правило, після завершення ці шви необхідно обробити оверлоком, по краях припусків.
Крайові (Обметочніе) шви застосовують при обробці зрізів вироби.
Поділяються на:
- Окантовочні. Накладаються за допомогою спеціальної тасьми, або шматочка тканини. Для цього попередньо наметивают тканину вручну.
- У подгибку. Зустрічаються з відкритим і закритим зрізами. Відкритий зріз можна використовувати тільки в тих типах тканин, краї яких не обсипаються.
- Обтачних шов. Виконується в кант і в рамку. Одним рядком закріплюються один шар першої тканини і два шару другий.
Для прикраси і оформлення виробів застосовують оздоблювальні (декоративні) шви. Їх існує величезна різноманітність. Застосування їх залежить від можливостей і функцій вашої швейної машинки. Є моделі швейних машин з розширеним набором декоративних строчок, наприклад, Brother NV 350 , Husqvarna Emerald 183 і деякі інші.
Самі основні це:
- Складки. Розрізняють односторонні, двосторонні, оздоблювальні та з'єднувальні.
- Рельєфні шви. Прострочіть тканину, відступивши 1-3 мм від згину на лицьовій стороні або, використовуйте з вивороту додаткову тканину, роблячи дві паралельні рядки з відстанню між ними 5 - 7 мм.
- Шви з кантом. Використовують найчастіше для виділення деяких деталей вироби. Для якісного виконання тасьму або смужку тканини шириною 2-3см згинають навпіл і з'єднують по лінії шва готової деталі. Далі з'єднують верхню тканину і підкладку виворотом назовні і обточують уздовж канта.
Отже, ми розібрали основні види швів. На практики в процесі роботи ви зіткнетеся з величезним їх різноманітністю. Можливості сучасних швейних машин не обмежені, тому при покупці швейної машини, завжди звертайте увагу на те які рядки вона вміє виконувати,