Габа - дуже щільне сукно, головним чином, білого кольору, застосовувалося для верхньої. Однією з різновидів габи вважають вовняну або бавовняну тканину габардин, яка через свою щільності і особливої просочення служила для виготовлення непромокаючої.
Габардин - щільна вовняна, напіввовняна або бавовняна непромокаємий тканину саржевого переплетення зі спеціальним просоченням, Британський патент був виданий в 1879р. Томасу Берберрі, який володів правами на виробництво матеріалу до 1917р.
Газ - шовкова тканина особливого переплетення, легка і напівпрозора. Сортів газу багато.
Газ-марабу ткали з шовку-сирцю, але нитки його попередньо скручувалися. Тому марабу-тканину золотистого кольору більш жорстка, ніж інші види газу. Назва пов'язана з кольором пір'я птаха марабу.
Газ-рис ткали теж з шовку-сирцю, але нитки при цьому не скручували, тому він відрізнявся особливою м'якістю.
Газ-ілюзіон - найтонший, практично прозорий газ.
Газ-кристал - тканина з використанням різнокольорових ниток качка й основи, з характерним тільки для неї райдужним блиском, винайдена в 1852 році.
Газ-шифон завдяки скрученности ниток має злегка шорстку поверхню.
Газ-Шамбері (gaze-chambery) походить від тканини газ і назви міста, де цю тканину почали виробляти - м Шамбері на південному сході Франції.
Гарус - рід вовняної тканини, що отримала назву по місту Аррасу у Фландрії, де спочатку її виробляли. У Митних книгах Тихвинского монастиря XVII століття згадується про "100 аршинах гарусу". Гарус - це і бавовняна набивна тканина з низькосортної бавовни з дрібним друкованим візерунком; жорстка і груба на дотик. Використовувалася для шиття домашніх жіночих суконь.
Геотекстиль - один з видів геосинтетиков (будівельних матеріалів нового класу). До геотекстилю відноситься геоткань (ткане полотно) і полотно неткане голкопробиване або термо- або гідроскреплённое, або скріплене комбінованим способом.
Гінкго, гінем (від малайського слова) - смугаста або картата паперова або лляна матерія з фарбованої пряжі.
Гіпюр - мереживне полотно, складене з шитих голкою або сплетених на коклюшки фрагментів, які з'єднані між собою тонкими зв'язками.
Гіпюр-металік - найскромніший з гіпюру. Більш щільний, менш прозорий. Вплетені мерехтливі нитки створюють характерний металевий блиск.
Шкіра-гіпюр. На основу з тонкої шкіри наклеюють гипюровое полотно. Результат - матеріал з помірним блиском, відповідний для вечірнього вбрання.
Гладкий драп - різновид драпу; типовий по виробленню, з майже гладкою увалянной, добре підстриженою ворсової поверхнею, гладкофарбована. Використовується для виготовлення жіночих та чоловічих демісезонних і зимових пальто.
Глазет - від французького слова - "глянсовий". Парча з кольоровою шовковою основою і витканими на ній золотими і срібними візерунками. З витріщатися шили ошатні камзоли (XVIII-XIX століття).
Гленчек - спеціальний термін для назви напіввовняної тканини в клітку, в побуті відомої як шотландка. Гленчек - вовняна або сумішеві тканину з особливим візерунком (клітина, що складається з основного квадрата і квадрата поверх нього). Ця тканина має інші назви, пов'язані з іменами історичних особистостей, які любили одяг з тканини в клітку. Наприклад, клітина "принца Уельського", "принца Гальського", "Естерхазі".
Гобелен - строката мереживна тканина приглушених кольорів з розпливчастими переходами від одного кольору до іншого, художньо-декоративне полотно, яке виготовляється машинним способом. Тканина названа по французькій королівській мануфактурі, заснованої в 1662 році в Парижі на вулиці Гобеленів - майстрів, красильників пряжі.
Годовабль - шовкова тканина. Польське слово, ймовірно, відбувається з чеського або запозичене з др.-німецького: пор. гот. * Gudawabi, gotawebbi - "тонка, дорога тканина".
Голота - китайський шовк начебто камки.
Гольф - тканину типу мікрофібри.
Гомеспун - вовняна, груба, дрібнозернистий і еластична тканина, середньотяжким, на дотик жорстка, колюча, ворс без подальшої підстригання. Таку тканину виробляють зазвичай саржевим переплетенням. З гомеспуна шиють чоловічий одяг, піджаки, дамські костюми, пальто.
Гортекс (Gore-Tex) - дихаючий матеріал. Завдяки високорозвиненою мембранної технології тканину стає вітро - і водонепроникною, зберігаючи при цьому здатність випаровувати виділяється шкірою вологу. Застосовується для виготовлення високотехнологічної, в тому числі спортивної, одягу.
Гофре (Gauffered) - тканини (крім оксамиту), візерунок яких отримано на готової тканини за допомогою циліндрів з гравіюванням.
Гранітоль - старовинна клейончасті тканину, що вживається як замінник шкіри; дерматин. Являє собою бавовняну тканину з нанесеною на неї плівкою з нітроцелюлози, мінеральних пігментів, наповнювачів і пластифікаторів.
Грезет або грізет - однотонна вовняна або шовкова тканина низького сорту з дрібним тканим квітковим малюнком, зазвичай сірого кольору на сірому тлі. З грізета в XVIII столітті шили сукні, спідниці, сарафани та т.п. Від назви тканини походить слово "гризетка" - бідна дівчина, яка живе своєю працею і тому змушена ходити в дешевому плаття з грізета. Спочатку був тільки сірого кольору, але в XIX столітті виготовлявся також червоним, зеленим, синім.
Гримуча тканину (Одеська.) - крепдешин.
Гренада - сумішеві матерія із спеціальним водовідштовхувальним просоченням.
Гренадін (Grenadine) - кручений шовк подібно органсіну, але нитка сильніше скручена. Використовується для шиття суконь і корсажів.
Грета, гретта - легкий матеріал, що володіє відмінною щільністю і стійкістю до стирання, призначений для форменого, виробничого та робочого одягу.
Гріделін - тканина сірого кольору в дрібну смужку, частіше в чорну, іноді - в білу. У XIX - початку XX століття назва відносилася тільки до вовняним тканинам. З гріделіна шили візитні штани. Зараз назву тканини зникло з ужитку, хоча подібні матеріали продовжують випускатися.
Грінсбон - бавовняна тканина білизняний групи, вироблена зворотним саржевим переплетенням (тканий малюнок "ялинка") з кардной пряжі. Тканина має високу міцність, стійкість до стирання і еластичністю. Використовується для виготовлення чоловічих кальсонів, білизни.
Гро - за старих часів назва шовкових, найбільш щільних тканин: гро-гро, гроденапль, гродетур. Гро - входить до складу, назви будь-якої тканини, означає, що вихідною сировиною для неї є шовк.
Грог gros-grain - дуже жорстка шовкова тканина в широкий рубчик, що нагадує репс або фай.
Грогрон - гладкофарбований шовк вищої якості з найкращих коконів шовковичного хробака з довгою неушкодженою ниткою. Висока якість нитки дозволяло домогтися дуже щільного скручування пряжі і отримати тонку легку тканину, найдорожчу з шовків, що випускалися в XIX столітті.
Назва французького походження, перша частина слова "гро" означає шовк, друга, як правило, місце первинного виробництва, наприклад:
Гроданвер - вузький смугастий шовк з Анвера,
Гродеберлен - з Берліна,
Гродещін - з Китаю,
Гроденапль - з Неаполя, йшла на виготовлення капелюшків, циліндрів, дамського взуття;
Гродетур - з Тура, щільна, що не мнуться гладкокрашеная шовкова тканина темних кольорів, вживалася для облачення священиків. Гродетур найчастіше фарбували в темні тони. У середовищі купецтва цю тканину знали під назвою гарнітур.
Гродефлоранс - з Флоренції і т.д.
Гродафрік - шовкова тканина репсового переплетення з великими рослинними візерунками. Красива за різноманітністю візерунків і кольору. Ще називається африканським репс.
Громуар - це шовкова тканина вищої якості з текстильним орнаментом, що має вигляд муарових розлучень.
Грубосуконні тканини - вовняні тканини, вироблені з грубої і полугрубой вовни з вмістом остьового волокон.
Губертус - вовняна, середньотяжкі тканина, м'яка на дотик. Поверхня тканини ворсована. Довгий ворс в процесі обробки підстригається. Тканина частіше оливкової або зеленого відтінку. Щільно прилягає до матерії ворс робить її непроникною і дуже теплою. З тканини шиють плащі для міжсезоння.
Гур - біла паперова ост-Індська тканину
Гургуран - важка китайська або ост-Індська шовкова тканина.
Гурін - тканина повністю натуральна, 100-відсотковий бавовна екологічний, «дихає» і дуже приємний при зіткненні зі шкірою. Тканина, пофарбована в пряжі; малюнок видно з двох сторін; добре виглядає і зі зворотного боку.
«Гусячі лапки» - такий малюнок на тканині утворюється шляхом переплетення ниток різного кольору, іноді і за допомогою набивання. Назва за фактурою.
На знімку: покривало з дитячої білизни.
Були у дівчати повзунки і сорочечки.
Все білизну розкрою, на машинці прострочіть ..
В результаті ось таке покривало вийшло.
рецензії
Люблю тканини, але не уявляла, що стільки красивих назв існує. Просто казково красиво!))Покривало - теж шикарне!))
Наталі Черн 21.12.2017 10:59 • Заявити про порушення О так. Якщо прочитати назви тканин, що зберігає словник !! А скільки місцевих цікавих назв.
Спасибі, Наталі. З наступаючим Новим роком.
Валентина Колбіна 26.12.2017 22:27 Заявити про порушення